Mapa

Levné letenky Mnichov

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Je vaší další cestou Mnichov?

Německý Mnichov nabízí spoustu památek a kulturních akcí během celého roku a je proto ideální destinací k víkendovému výletu z Prahy.

Letiště Mnichov

Letenky do Mnichova se dají vyhledat s leteckými společnostmi Lufthansa a Air Dolomity. Z letiště v Brně se objevují výhodné nabídky společnosti Regional BMI.

Po Frankfurtu je mnichovské letiště Franze Josefa Strauße druhým nejvytíženějším letištěm v Německu. Nachází se cca 30km od centra. Do centra města vás doveze autobus, vlak nebo taxi. Jízdenka na autobus vás bude stát 10,50EUR. Za taxi z letiště zaplatíte 56EUR.

Co dělat v Mnichově?

Mnichov je významným centrem obchodu i kultury. Ve městě objevíte krásné historické centrum s celou řadou památek včetně mnichovské katedrály a radnice. Nejvýznamnějším náměstím v Mnichově je Karlplatz, kde budete obdivovat městskou bránu. Poté se můžete vydat k orloji se zvonkohrou, který je součástí Nové radnice. Po celém městě se nachází mnoho muzeí a galerií. Příznivci sportu si mohou zakoupit vstupenky na fotbalové utkání slavného německého klubu Bayern Mnichov. Z Mnichova si lze udělat též hezký výlet k zámku Nymphenburg. Tento klenot objevíte asi 10km od města. Mnichov může být i příjemnou zastávkou při zimní cestě do Alp. Hlavní město německého jihu nabízí mnoho příležitostí k nočnímu životu. Nabídka různých barů, hudebních klubů a koncertů je opravdu velká.

Doprava a ubytování

V Mnichově se nachází dvě velká vlaková nádraží, která slouží i pro mezinárodní spoje. Těmito nádražími jsou Haubtbahnhof a Ostabahnhof. Vlaky Deutsche Bahn mají v Německu velkou tradici a tvoří obrovskou síť. V Mnichově zajišťují přepravu také autobusy, tramvaje a 6 linek metra U-bahn. Plánujete-li delší cestu po Německu, zvažte nabídky pronájmu auta. Ubytování v centru Mnichova seženete už od 1300Kč za pěkný dvoulůžkový pokoj. Ve městě nechybí ani nejluxusnější hotely světových řetězců.

Kdy cestovat do Mnichova?

Počasí v Mnichově je podobné jako v Praze. Léto bývá k návštěvě nejlepší. V zimě se teploty pohybují okolo bodu mrazu a občas dochází k dešťovým nebo sněhovým přeháňkám. Skvělým obdobím pro rezervaci vaší letenky do Mnichova jsou také Vánoce nebo Velikonoce, kdy po celém městě probíhají tradiční trhy. Mnichov je proto vhodnou destinací pro výlet s dětmi.

Co ochutnat?

Typickým pokrmem v Mnichově i v celém Německu jsou nejrůznější druhy uzenin. Oblíbená je v této oblasti zejména bílá klobása weisswurst. Podobně jako v Česku, tvoří i německou kuchyni hlavně maso. V nabídce restaurací nechybí guláš, řízek ani další masové speciality. Tradici mají i knedlíky, zelí a zeleninové polévky. Největším lákadlem Mnichova je tradiční festival Oktoberfest, který trží světové rekordy v pití piva. V Mnichově probíhá v březnu i další pivní festival Starkbierfest, při kterém se podávají piva se silným obsahem alkoholu.

Rady závěrem

Pro vstup na území Německa vám bude stačit platný občanský průkaz, neboť Německo je stejně jako Česká republika členem EU a společného Schengenského prostoru. Platit budete eury. Téměř všude se dá zaplatit bankovní kartou. Z německých letišť se dají velmi často vyhledat levné letenky do Ameriky, Asie nebo do Karibiku. K vaší dovolené za exotikou si tak můžete přidat i krátkou zastávku u "sousedů". Kromě pivních festivalů se v Mnichově ve velkém stylu slaví karneval Fasching. Podívejte se na aktuální nabídku a porovnejte si zdarma letenky do Mnichova.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Mnichov

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.