Mapa

Levné letenky na letiště Porto

Porto

Proslulé víno, desítky klášterů, kostelů a nejrůznějších dalších budov, vystavěných ve 13–20. století, úchvatný dvoupatrový most Ludvíka I. To jen skromný výčet pozoruhodností, kterými oplývá druhé největší portugalské město. Připomeňme, že do Porta, které se v roce 2012 stalo nejlepší evropskou turistickou destinací, se dostanete z Prahy dokonce i přímými lety. S nízkonákladovými společnostmi je navíc možné sehnat letenky opravdu výhodně!

 

Letiště v Portu

Letiště Francisco Sa Carneiro v Portu, pojmenované po premiérovi, který zahynul při leteckém neštěstí při cestě do Porta, se stalo druhým nejvytíženějším vzdušným přístavem v Portugalsku, a to počtem jak odbavených cestujících, tak letů. Působivá prostorná moderní budova se nachází asi 10 kilometrů severozápadně od centra města a byla opakovaně vyhodnocena mezi třemi nejlepšími evropskými letišti. Nespornou výhodou zůstává, že jej s centrem města spojuje linka metra E (fialová), jejíž stanici najdete hned před terminálem. Metro jezdí jednou za půl hodinu a počítejte s tím, že cesta trvá 26 minut: dojedete také na stanice Trindade a Aliados přímo v srdci Porta. Nejprve si za 0,50 eur pořiďte v automatu nebo v informační přepážce pro turisty přímo v příletové hale magnetickou kartu Andante: můžete si ji rovnou nabít kreditem, přičemž jednosměrná jízdenka z letiště do centra přijde na 1,90 eur.  

Z Prahy do Porta létají v letní sezóně přímo České aerolinie.

 

Doprava v Portu

Páteří veřejné dopravy v Portu se od roku 2002 stalo lehké metro, které nejezdí jen pod zemí, ale většinu tras je vedena nad zemských povrchem. Pokud máte již zmiňovanou magnetickou kartu, nabijte si ji: jízdné platí i pro tramvaje připomínající vozy z 30. let, autobusy a příměstské vlaky: vyplatí si ji nabít jízdným na 24 hodin: obdobně jako v jiných městech bývá jízdné zakoupené u řidiči o něco dražší.

Chcete-li se doopravdy seznámit s portskou aglomerací a pokochat se vyhlášenými vinicemi, doporučujeme si pronajmout automobil: možnosti najdete zde: pronájem auta.

 

Ubytování v Portu

Ubytování v Portu zahrnuje překvapivě širokou škálu možností, od pětihvězdičkových hotelů připomínajících spíše paláce přes rodinné hotely a penziony až po levnější hostely a soukromé ubytování. Důležité proto je si pozorně projít nabídku a předem si vybrat podle svých představ a možností, kupř. zde.Co musíte v Portu vidět

Mozaika různých kultur v podobě různých kultur v Portu je v celoevropském měřítku vskutku ojedinělá. Římští úředníci, maurští učenci i Napoleonovi granátníci – ti všichni Porto významně ovlivnili. Úzké křivolaké uličky s naprosto poklidnou atmosférou na svahu nad řekou Duoro, která v Portu ústí do moře, připomínají pražskou Malou Stranu. Zkuste si najít čas na působivou projížďkou lodí. Na ulici Carmelitas zavítejte do jednoho z nejznámějších knihkupectví na světě. Nejen milovníci romantiky nasednou v centru města na tramvaj a zajedou si na vyhledávanou pláž.

 

Už se do Porta těšíte? Rezervujte si výhodné letenky ještě dnes!

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Porto

Často kladené otázky

V destinaci Porto je jedno letiště: Porto.
Letecké společnosti Transavia France, KLM, transavia, Vueling Airlines, Volotea, eurowings, Portugalia Airlines a Azul Airlines létají přímo do destinace Porto.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Porto je březen.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.