Mapa

Levné letenky na letiště Soluň

Soluň, řecky Thessaloniki, je druhým největším městem Řecka co do počtu obyvatel a rozlohy. Je však jeho kulturním a turistickým městem hlavním. Domov mnoha festivalů a největší řecké univerzity je již po staletí cílem cestovatelů, učenců i obchodníků, které město vždy lákalo svým bohatstvím a krásou. Historie Soluně, čítající přes 2300 let, se na její tváři podepsalo množstvím překrásných památek, z nichž některé zde stojí již od římských dob. Historické centrum města je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Soluň, navzdory svému stáří, však požívá pověst mladého a energického města. Je to jedna z top světových destinací pro získání nezapomenutelných dojmů. Pyšní se také titulem hlavního města mladých pro rok 2014.

Soluň obsluhuje její mezinárodní letiště, od města vzdálené 15 kilometrů, a které je na centrum napojeno autobusovými linkami. Dopravu po samotném městě ulehčuje jejich bohatá síť, rozvíjející se metro a samozřejmě taxi služba. V Soluni se nachází nepřeberné množství hotelů, z nichž si vybere každý. Od laciných studentských ubytoven, přes hotely nabízející výhodné pobyty pro celé rodiny, až po ty luxusní pro náročnou klientelu. Velké množství z nich, i napříč cenovou škálou, stojí v centru města, poblíž památek a rušných čtvrtí, anebo blízko letiště.

Centrum Soluně je charakteristické plánovanou zástavbou šachovnicových a diagonálních ulic. Inspirací k jeho revitalizaci byla byzantská éra a hlavními prvky se staly zachované monumenty města a nová, prostorná náměstí, jako je náměstí Aristotelovo. Čtvrti Ladadika, Kapani, Diagonios a další, jsou místa, kde se soustřeďují zábavní podniky, taverny a obchody. Ulice Tsimiki a Proxenou Koromil jsou domovem pro ty nejexkluzivnější. Milovníci historie a architektury budou plesat při pohledu na římské památky, z nichž rotunda Galeriova a kostel Svatého Demetria jsou perlami ze čtvrtého století. Byzantské kostely, jako jsou Hagia Sophia či Panagia Chalkeon dodávají městu genia loci vznešené starobylosti a harmonie. Z těchto míst pocházeli nám známí učenci Cyril a Metoděj. Mezi nimi stojí i pozdější turecké mešity, z nichž velice známá je mešita Alaca Imaret. Uličkami starého města se dodnes můžete procházet v Ano Poli. Tato čtvrť, požárem nezasažená, si dodnes uchovala kouzlo křivolakých, kameny dlážděných ulic, náměstíček a starých řeckých a otomanských domů. Zde se také nachází soluňská akropole - místo, kde stojí byzantská pevnost Heptapyrgion a zbývající městské hradby. Každý podvečer si zde lidé užívají západy slunce při pohledu na město a Soluňský záliv.

Soluň je bohatá nejen starověkou a středověkou kulturou, ale nabízí i kulturu soudobou. Mezi množství divadel patří proslulé Národní divadlo a Královské divadlo. Za návštěvu stojí i dnes netradiční, k městu shlížející otevřené amfiteátry, v nichž neustále vystupují divadelní soubory. Pokud vyhledáváte operu, anebo koncerty filharmonie, i v tomto vás Soluň uspokojí. Hudební festivaly a koncerty se pořádají v mnoha kavárnách, barech a klubech, kterých je zde nejvíce na hlavu z evropských měst – lidé se sem sjíždějí především bavit. Pulsující noční život a multikulturní atmosféra se teprve nedávno začala otvírat světu a přitahuje mladé lidi z mnoha různých zemí. Za zmínku stojí i galerie a muzea, v nichž je k vidění umění moderní i kultura staré Byzance.

Soluň je také hlavní branou do Egejského moře a s mnoha řeckými ostrovy ji spojuje přístav. Středomořské klima s horkými léty nabádá nejen k toulkám po městě, ale i ke koupání v moři a k výletům po okolí. Nedaleko se nachází proslulá hora Olympus a i další vrcholy, nabízející úchvatný výhled na město a pobřeží.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Soluň

Často kladené otázky

V destinaci Soluň je jedno letiště: Soluň.
Letecké společnosti Ellinair, Delta, Gulf Air, Transavia France, Olympic Air, KLM, transavia a Singapore Airlines létají přímo do destinace Soluň.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Soluň je duben.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.