Mapa

Levné letenky Sydney

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Do Austrálie za klokany

Je vaším snem cesta k protinožcům do Austrálie? Letenky do Sydney vám můžeme jen doporučit! Těšit se můžete na teplé slunečné počasí, krásné městské pláže a uvolněnou atmosféru moderního města. Sydney je také skvělou základnou pro další cesty po rudém kontinentu.

Sydney - letištní informace

Z Letiště Praha se lze do Sydney pohodlně dopravit s leteckou společností Emirates s jedním mezipřistáním v Dubaji. Levné letenky do Sydney s jedním přestupem získáte s aeroliniemi Air Serbia a Etihad Airways, které nabíz dva přestupy v Bělehradu a Abů Dabí. Podívat se lze také na kombinace letů s Ukraine International AirlineaThai Aiways.

Letiště Kingsford Smith v Sydney je od centra města vzdálené asi 15km. Taxi od terminálu vás bude stát přibližně 50 australských dolarů. Z letiště do centra města můžete jet také pomocí metra Airport Link. Jednosměrná jízdenka stojí 18AUD. Nejlevnější, ale nejdelší variantou jsou autobusy městské hromadné dopravy.

Co dělat v Sydney

Sydney je největší a nejznámější město v Austrálii. Pro cestovatele má připraveno mnoho atrakcí! Svou prohlídku města nejlépe zahájíte u slavné Opery v Sydney. Tato stavba, která se stala symbolem Austrálie, patří k nejkrásnějším architektonickým dílům 20. století. Velkým zážitkem je samotná návštěva opery. Dalším symbolem sydney je most Harbour Bridge. Na tento most se lze vypravit i pěšky. Je z něj totiž nádherný výhled na budovu Opery, přístav i čtvrť mrakodrapů. Na centrum z výšky se můžete podívat také z vysoké věže Sydney Tower, podle které se dá ve městě orientovat. V Sydney se nachází mnoho pěkných městských parků, kde poletují barevní papoušci. Kings Cross a Darling Harbour jsou nejoblíbenější čtvrti pokud míříte za noční zábavou. Kolem Sydney objevíte velmi pěkné pláže, jako jsou např. Bondi Beach nebo Manly Beach. Udělejte si ale i výlet na Palm Beach a další vzdálenější pláže na severu od města. Chcete-li vidět klonana jinde než v ZOO, vydejte se do národního parku Blue Mountains. Park je od Sydney vzdálen přibližně 50km a je v něm umožněno kempování.

Doprava a ubytování v Sydney

Po příletu na letiště Sydney si určitě zakupte kartu Opal card, na kterou si dobijete min. kredit 20AUD. Tuto kartu budete následně používat na městskou hromadnou dopravu a ušetříte tak peníze. Kredit si můžete dobít např. v obchodech 7Eleven nebo v novinových stáncích. S kartou lze cestovat autobusy, vlaky, tramvají a také lodí. Rychlou lodní přepravu využijete k cestě na pláže v Manly. Z trajektu se budete kochat krásným výhledem na Operu. Z lodi lze v určitých částech roku zahlédnout dokonce velryby. Mezi Darling Harbour a Circular Quay se budet plavit přímo pod mostem Harbour Bridge. Chcete-li se podívat mimo Sydney, doporučujeme vám pronájem auta. Nabídka ubytování v australském městě je velmi rozmanitá. Kromě drahých hotelů všech známých značek, si snadno zarezervujete i levnější hostel v centru nebo ve čtvrti Kings Cross.

Kdy cestovat do Sydney

Hlavní sezóna v Sydney panuje od prosince do února, kdy je na opačné straně polokoule léto. Podmínky ke koupání jsou však v Sydney skvělé i na jaře a na podzim ,kdy je navíc ve městě méně turistů.. Těšit se můžete na mnoho slunečných dní. V zimě (červenec, srpen) jsou velmi časté dešťové přeháňky.

Sydney a jídlo

Sydney je multikulturní město, ve kterém naleznete mnoho restaurací ze všech koutů světa. Typickými pokrmy jsou mořské plody, ryby a samozřejmě hovězí maso. Po celé austrálii jsou obrovské farmy. Ceny v australském městě jsou však poněkud vysoké. Levněji, kolem 10AUD, se najíte v čínské čtvrti China Town. Vyzkoušet můžete, pro nás exotické, klokaní maso, které se běžně prodává i v supermarketech. Na mnoha místech v Sydney naleznete bezplatné grily s plynem, kde si můžete vlastnoručně připravit steak. Alkohol se nakupuje ve speciálních obchodech.

Důležité tipy na cestu

Ke vstupu do Austrálie je potřeba vízum. Zažádat si můžete o bezplatné elektronické vízum na 3, 6 nebo 12 měsíců s možností více vstupů. Nově byla pro Českou republiku otevřena kvóta populární pracovních víz Working Holiday Australia. Další možností je spojit váš dlouhodobý pobyt se studiem a studijním vízem. V Austrálii si dejte velký pozor na slunce a přibalte si sluneční brýle a opalovací krém. Podle vědeckých studií se ozonová díra nachází právě nad australským kontinentem. Zejména v létě jsou zde sluneční paprsky velmi ostré. Letenky do Sydney si kupte s větším předstihem, abyste ušetřili.

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Sydney

Často kladené otázky

V destinaci Sydney je jedno letiště: Sydney.
Letecké společnosti Gulf Air, Oman Air, Bangkok Airways, Scoot, Tigerair Australia, Tianjin Airlines, Thai Airways a Garuda Indonesia létají přímo do destinace Sydney.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Sydney je leden.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.