Mapa

Levné letenky Austrálie

Lety do Austrálie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Plánujete cestu do Austrálie?

Austrálii tvoří velké množství národních parků, hory, pouště, kaňony i krásné pláže s bílým pískem. Cesta do Austrálie je navíc možná v jakémkoliv ročním období.

Co dělat v Austrálii?

Svou cestu po Austrálii nejlépe zahájíte v největším městě v Sydney. Toto multikulturní město je i přes svou velikost velmi příjemné. Kromě návštěvy Opery a slavného mostu Harbour Bridge se totiž můžete vydat i na některou z nedalekých pláží. Nejoblíbenějšími plážemi jsou Bondy Beach nebo Manly Beach. Vydejte se po východním pobřeží do Queenslandu. Na cestě na vás čeká Byron Bay a slunné pobřeží Gold Coast. Na úplném severu Queenslandu naleznete tropické klima a plážová letoviska v Cairns a Port Douglas. Právě zde se nachází Velký bariérový útes. K největšímu korálovému útesu na světě si snadno domluvíte potápěčský nebo šnorchlovací výlet. Zážitkem je pozorování jedinečných australských zvířat, jako jsou klokan, koala, ježura australská, ptakopysk nebo tasmánský čert. Pravá tvář Austrálie na vás čeká na západě nebo v australském středu zvaném "Outback". U slavného monolitu Uluru jsou nezapomenutelné západy slunce. Celá skála se za jasného horizontu obarví do sytě červené barvy.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Nejlepší čas cesty

Rudý kontinent má velmi horké klima. Zpravidla platí, že na pobřeží je počasí chladnější než ve vnitrozemí. V pouštní krajině se v noci výrazně ochlazuje. Slunce je v Austrálii velmi silné všude. Nezapomeňte si proto kvalitní sluneční brýle. Opalovací krém si kupte až na místě, neboť jeho cena je v Austrálii levná. Místní vláda se tím snaží bojovat proti častým onemocněním kůže. V severní části země probíhá od listopadu do března období dešťů. V Sydney mají až 6 měsíční léto. Mírnější teploty má s výjimkou léta Melbourne, kde je počasí velmi proměnlivé. Podnebí podobné Novému Zélandu na vás čeká v Tasmánii.

Letenky do Austrálie

Pražského letiště si nejlépe rezervujete letenky do Austrálie do některého z velkých měst. Lety na Letiště Kingsford Smith v Sydney s jednou zastávkou v Dubaji má ve své nabídce letecká společnost Emirates. Levnější variantou mohou být letenky se dvěma přestupy s aeroliniemi Air Serbia a Etihad Airways. Letenky si lze vyhledat i se společnostmi Ukraine International Airline a Thai Aiways.

Letět můžete také do Melbourne, Adelaide nebo Perthu. Levné vnitrostátní lety koupíte u společností Jetstar, Virgin Australia nebo Tigerair Australia. Z Austrálie si vyhledáte též levné letenky na Nový Zéland nebo na Bali.

Doprava a ubytování

Dopravu v Austrálii zajišťují hlavně autobusy. Nejlepším způsobem cestování je však pronájem vlastního auta. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven. Auto si můžete půjčit na letištích nebo v centru měst. Austrálie patří k dražším destinacím. Vyhledáte si však i levné hotely nebo hostely. Dvoulůžkový pokoj v centru Sydney je k dispozici už od 1000Kč.

Závěrečné informace

Občané České republiky potřebují ke vstupu do Austrálie vízum. Toto vízum je možné získat elektronicky zdarma. Uděluje se na 3, 6 nebo 12 měsíců a umožňuje opakovaný vstup do země. Pro Čechy do 30 let byl nově otevřen pracovní program Working Holiday Australia platný na 1 rok. Platí se australskými dolary (AUD). Téměř všude se dá zaplatit platební kartou. Při nákupu alkoholu nebo při vstupu do baru po vás bude vyžadován cestovní pas. Letenky do Austrálie si zamluvte s dostatečným předstihem, abyste ušetřili peníze.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.