novinky tipy Kam v Barceloně? Tipy na zajímavá místa v Gaudího městě ⚽

Všechny články

Kam v Barceloně? Tipy na zajímavá místa v Gaudího městě ⚽

🍷 Chystáte se na dovolenou nebo prodloužený víkend do Katalánska? Skyscanner pro vás připravil průvodce Barcelony. Čekají na vás památky, jídlo, fotbal, zábava, slunce i pláž! Letenky do Barcelony navíc pořídíte velmi levně. Podívejte se na 9 zajímavých tipů na atrakce v Gaudího městě.

1. La Rambla tam i zpět

Naším prvním tipem, kam v Barceloně, je procházka po legendární více než kilometr dlouhé barcelonské ulici La Rambla. Ulice spojuje náměstí Plaça de Catalunya s památníkem slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a přivede vás až k moři. Zážitkem pro vás bude pouhé posezení nebo chůze po této třídě. Odehrává se na ní totiž úplně vše. La Rambla je plná umělců, živých soch a nejrůznějších pouličních představení. Naleznete zde nespočetné množství luxusních obchodů, kaváren a restaurací všech druhů. Přímo na ulici se prodávají květiny a dokonce živá zvířata. Počasí v Barceloně je většinu roku teplé a to i v noci. Není proto nic lepšího, než si večer koupit tradiční nápoj sangría, procházet se po La Ramble a nasávat pravou barcelonskou atmosféru. Tento střed barcelonského města nikdy nespí! Podívejte se na širokou nabídku hotelů.

Barcelona a slavná třída La Rambla

2. Vydejte se po stopách Gaudího

Největší památky Barcelony jsou spojeny s architektem Antoni Guadím. Tento geniální představitel katalánského modernismu vdechl Barceloně zcela novou tvář. Mezi jeho nejvýznamnější dílo patří chrám Sagrada Família, který je stále ještě ve výstavbě. Zaplacením vstupného přispějete na jeho dokončení. Jedná se o nejnavštěvovanější památku celého Španělska. Pokud si zakoupíte vstup i do věží slavné baziliky, naskytne se vám úžasný panoramatický výhled na barcelonské ulice, které spolu tvoří pravidelné obdelníky. Vstupenky si určitě kupte s dostatečným předstihem, neboť o památku je velký zájem. Gaudí se inspiroval přírodními a orientálními prvky, což je krásně vidět i na jeho dalších barcelonských stavbách Casa Milà, Casa Batlló nebo Casa Vicens. Architektovu práci lze obdivovat také v parku Güell.

Gaudí a jeho umělecká díla v Barceloně

3. Do Barcelony na fotbal

Barcelona je kolébkou fotbalu a sídlem jednoho z nejslavnějších klubů světa FC Barcelony. Návštěvu slavného stadionu Camp Nou ocení každý příznivce sportu. Vidět na vlastní oči hráče, jako jsou Messi, Iniesta nebo Suárez pro vás bude zážitek na celý život. Atmosféra na stadionu je jedinečná už jen díky tomu, že zápasu může přihlížet téměř 100 tisíc fanoušků. Tato kapacita z něj dělá největší stadion v Evropě a druhý největší stadion na světě. Pokud se nevydáte přímo na fotbalový zápas, zavítejte alespoň do muzea FC Barcelony nebo si kupte vstupenku na prohlídku stadionu. Kam v Barceloně za dalšími sporty? Máte-li rádi spíše atletiku, pak se běžte podívat na legendární Olympijský stadion, který hostil 25. letní olympijské hry v roce 1992. Vedle stadionu naleznete pěkné olympijské muzeum Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/hotels/q/?q=Barcelona%2C+Provincie+Barcelona%2C+Katal%C3%A1nsko%2C+%C5%A0pan%C4%9Blsko&sd=2018-04-27&ed=2018-04-28&na=2&nr=1&bpt_eid=o_27548283#sb=6&so=1", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Už máte rezervovaný hotel?

FC Barcelona a slavný fotbalový stadion Camp Nou

4. Ve městě na pláž?

Koupili jste si letenky do Barcelony s vidinou koupání v moři? Zklamaní určitě nebudete, neboť Barcelona má přímo ve svém centru k dispozici příjemnou městskou pláž. Především v létě bývá v katalánské metropoli velké teplo, a proto není nic lepšího, než si mezi návštěvou památek odskočit do moře. Pláž Barceloneta ve stejnojmenné čtvrti je však skvělým místem k piknikům a odpočinku po celý rok. Na pláž se dostanete pěšky z konce ulice La Rambla. Krásná pobřežní promenáda vás zavede i k dalším udržovaným plážím. Po cestě narazíte na mnoho restaurací, barů a obchodů. Čtvrť Barcelonetu tvoří také malebné poschoďové domy a přístav plný lodí místních rybářů. Za návštěvu stojí i barokní kostel Sant Miguel del Port, u kterého se pravidelně konají trhy.

Do Barcelony za teplem a plážemi!

5. Lanovkou na kopec Kopec Montjuic

Poradíme vám i tip, kam v Barceloně za krásnými výhledy. Nádherný pohled na Barcelonu se pod vámi otevře při cestě lanovkou na kopec Montjuic. Cesta lanovkou trvá přibližně 10 minut a výhled opravdu stojí za to. Na Montjuic se dá vyjít i pěší chůzí. Ideální je vyjet nahoru a poté zpět do centra dojít pěšky přes další barcelonské památky. Na kopci Montjuic se nachází již zmíněný Olympijský stadion a také velké množství muzeí. Naleznete tady např. Národní muzeum Katalánska, muzeum miniaturních staveb Španělska Poble Espanyol, etnologické nebo archeologické muzeum. Další pěkný výhled na město je z pevnosti Castillo de Montjüic, kde si připomenete drsnou katalánskou historii plnou bojů. Velmi romantickou podívanou slibuje Magická fontána, na kterou narazíte při cestě od Olympijského stadionu. Tryskající voda z fontány je doprovázená hudební a světelnou show.

Nejlepší výhled v Barceloně - projeďte se lanovkou na kopec Montjuic

6. Navštivte barevnou tržnici La Boqueria

Na tržnici Mercat de la Boqueria si budete připadat jako v jiné zemi. Na nejstarší barcelonskou tržnici se dostanete, odbočíte-li přibližně v polovině třídy La Rambla vpravo ve směru chůze od Katalánského náměstí. Historie tohoto tržiště sahá až do 13. století. La Boqueria je tím pravým rájem jídla. Z nabízených druhů ovoce a zeleniny vám budou přecházet oči. Určitě ochutnejte některý z výborných ovocných džusů. Můžete si nakoupit také kvalitní sýry a uzeniny. Pokud si chcete sami připravit rybu, je právě toto tržiště ideálním místem pro nákup všech druhů masa. Otevřeno každý den kromě neděle a to až do 20:30. Čokoláda, ořechy, sušené ovoce, káva nebo koření se vám bude skvěle hodit jako dárek z cesty pro vaše blízké.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/pujceni-auta", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Pronájem auta v Barceloně

Barcelona a stará tržnice Mercat de la Boqueria

7. Večer nemůžete jít spát!

Barcelona je také vyhlášeným městem barů a večírků. Je to dáno i teplým klimatem a španělskou horkokrevností. Noční život zde začíná na naše poměry velmi pozdě. Španělé většinou večeří až kolem 23. hodiny. O půlnoci se sejdou s přáteli a ve 2 hodiny ráno teprve vyrazí do klubu. Popíjí a tancuje se do ranních hodin. V Barceloně objevíte nespočet klubů a diskoték. O víkendech dominuje elektronická muzika, ale určitě najdete i místa s dalšími hudebními styly. Některé „party“ probíhají přímo na pláži nebo v plážových klubech. Především vysoké noční teploty v létě svádí k tomu tančit pod širým nebem. Těšit se můžete i na řadu kvalitních hudebních festivalů. A co se vlastně pije? Ve Španělsku je klasikou dobré víno a Sangría. V oblibě je i dobře vychlazené pivo Moritz, Estrella Damm nebo San Miguel. Už máte letenky do Barcelony? Vydejte se tam třeba na prodloužený víkend s kamarády.

Přečtěte si článek 10 tipů na nejlepší místa ve Španělsku

Noční život v Barceloně je vyhlášený

8. Ochutnejte ryby a mořské plody

Využijte toho, že cestujete do přímořské destinace a pochutnejte si na čerstvých rybách a mořských plodech. Přemýšlíte, kam v Barceloně do restaurace? Rybí speciality jsou nabízeny po celém městě. Vyhlášeným centrem rybářů je však rybářská čtvrť Barceloneta, do které se nejspíše vypravíte i na pláž. Nejvíce restaurací se nachází na nábřeží Passeig Joan de Borbó. Katalánská kuchyně je navíc velmi zdravá. Mezi základní suroviny patří, kromě ryb a mořských plodů, čerstvá zelenina a olivový olej. Pro Španělsko jsou typické také tapas bary. Tapas jsou malé jednohubky, které se zpravidla servírují před hlavním chodem. Ve větším množství však mohou být jediným jídlem. Výhodou je, že tak ochutnáte více druhů pokrmů. V Barceloně mohou tapas představovat smažené kalamáry, česnekové krevety, ale i šneci. Typické jsou i nejrůznější omáčky a samozřejmě paella.

<a style="background: #00d56d url(data:image/svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHZpZXdCb3g9IjAgMCAxNiAxNiIgZW5hYmxlLWJhY2tncm91bmQ9Im5ldyAwIDAgMTYgMTYiPjxwYXRoIGZpbGw9IiNmZmYiIGQ9Ik0xMC42IDEzLjVsMy44LTRjLjgtLjkuOC0yLjIgMC0zLjFsLTMuOC00Yy0uNi0uNS0xLjUtLjYtMi4xIDAtLjYuNi0uNyAxLjUtLjEgMi4xbDEuOSAyaC03LjhjLS44IDAtMS41LjctMS41IDEuNXMuNyAxLjUgMS41IDEuNWg3LjhsLTEuOSAyYy0uMy4zLS40LjctLjQgMSAwIC40LjIuOC41IDEuMS42LjYgMS41LjUgMi4xLS4xeiIvPjwvc3ZnPg==) no-repeat right 12px center; background-size: 24px; border-radius: 96px; padding: 8px 48px 8px 24px; color: white; font-size: 20px; font-weight: bold; display: inline-block; font-family: -apple-system, Helvetica; text-decoration: none;" href="https://www.skyscanner.cz/doprava/lety/cz/barc?adults=1&children=0&adultsv2=1&childrenv2=&infants=0&cabinclass=economy&rtn=1&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&seo_airline=ad", ‚button-click‘, ‚Find_flights_homepage_tips_article‘)>Vyhledejte si levné letenky do Barcelony

Barcelona: Tapas, ryby a mořské plody

9. Na procházku do parku Güell

Jedním z nejhezčích míst v Barceloně je Gaudího pestrobarevný park Güell. Park, který je od roku 1984 součástí dědictví UNESCO, navrhl slavný architekt na žádost hraběte Güella. Vznikl tak úžasný pohádkový park plný barev, zvlněných tvarů, mozaiky s keramickými a skleněnými odlomky. V parku naleznete sloupy ve tvaru stromů, oblíbenou sochu ještěra a nádherně zdobenou terasu, ze které je navíc skvostný pohled na město a moře. V sále Sto sloupů vám atmosféru ještě více zpříjemní živá hudba. Uprostřed parku se nachází Gaudího muzeum, kde sám umělec chvíli žil. Nejatraktivnější část parku je zpoplatněna, ale do ostatních části si můžete přijít odpočinout zdarma. Levné letenky do Barcelony nabízí z Prahy nízkonákladové společnosti Smart Wings a Vueling Airlines, a tak není na co čekat!

Barcelona: parku Güell je skvělým uměleckým dílem

Skyscanner vám přeje šťastnou cestu do Barcelony!

Podívejte se také na další články:

Dovolená 2018: Současné trendy v cestování Exotické destinace pro vaši dovolenou Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě Utečte davům turistů na neobvyklá místa

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa