Autopůjčovny mohou účtovat příplatek pro řidiče mladší 25 let, který je splatný při vyzvednutí auta. V některých lokalitách mohou platit věková omezení. Před rezervací si vše ověřte na webové stránce autopůjčovny.

Porovnejte pronájem aut z letiště Amsterodam Schiphol pomocí služby Skyscanner

Avis
Europcar
Enterprise
Hertz
National Car
Alamo

Informace uvedené v textu jsou ověřené ke květnu 2015

Při přistání v holandské metropoli se ocitnete v zemi květin, sýrů, přístavů a říčních kanálů. Při cestování krajinou s typickými větrnými mlýny můžete navštívit i řadu galerií a muzeí. ###Jak si půjčit auto na letišti v Amsterdamu Půjčoven aut najdete přímo na amsterdamském letišti. Můžete zde využít nabídek firem Avis, Budget, Europcar, Enterprise, Hertz a National. Jejich kanceláře sídlí v Schiphol Plaza, přímo u odletové haly 3. ###Dopravní situace kolem letiště Letiště ve čtvrti Schiphol se nachází 15 kilometrů od centra Amsterdamu. Celá oblast do okruhu asi 60 kilometrů je velmi hustě osídlená a tomu odpovídá i hustota dopravy. Samotné letiště je napojeno na dálnici A4 (E19), která ve směru na jihozápad míří do Haagu. Její opačný směr pak navazuje na dálnice A9 a A10, které objíždějí centrum nizozemské metropole. Kolony se tvoří ve špičkách hlavně na silnicích nižších tříd, z nichž se zajíždí do měst. Zácpy občas hrozí i v okolí letiště. Provoz na dálnicích je zdarma. ###Čerpací stanice v okolí letiště Řada půjčoven vyžaduje vrácení auta s plnou nádrží. Ve spleti dálnic v okolí letiště se čerpací stanice hledá těžko, navíc pumpy nejsou přímo na dálnicích. Ideálně je proto přímo pár set metrů na jihozápad od letiště jet po silnici Centuurbaan Zuid a z ní odbočit na ulici Handelskade. Na ní najdete jak pumpu Total, tak dobíjecí stanici pro elektromobily, které jsou v Holandsku populární. ###Tipy na výlety v okolí Holandsko leží v rovné krajině, takže se nesetkáte s horskými serpentinami. A díky hustému zalidnění je řada cílů relativně blízko. Na užších silnicích dávejte pozor na cyklisty.

Keukenhof

Největší nizozemský květinový park vás ohromí zahradou, ve které ročně vykvete šest milionů tulipánů a jiných cibulovin. Park je otevřen jen dva měsíce v roce, zbylých deset měsíců se vše připravuje.

Atrakce leží 22 kilometrů od letiště. Z něj najedete na dálnici A4 ve směru na Haag. Po 7,5 kilometrech z ní vyjedete doprava na silnici N 207. Po dalších sedmi kilometrech na semaforech zahnete doleva do Lisse. Po 1,5 kilometru se na kruhovém objezdu dáte doleva a jste na místě.

Zaanse Schans

Díky historické vesnici Zaanse Schans uvidíte skanzen holandských zelenobílých dřevěných domů a mlýnů s dílnami na výrobu dřeváků, sýrů a pečiva.

Z letiště cesta trvá asi 20 minut. Na dálnici A4 se tentokrát napojíte ve směru na Amsterdam a po sedmi kilometrech odbočíte doprava na dálnici A10. Z ní asi za 10 kilometrů, po přemostění kanálu odbočíte doleva na dálnici A8. Následuje odbočka na dálnici A7 a po 2,5 kilometrech sjedete na silnici N 515 a po dvou kilometrech jste na místě.

Amsterdam

Holandská metropole má díky síti kanálů přezdívku Benátky severu. Můžete jet lodí nebo si projít centrum pěšky a navštívit třeba VanGoghovo muzeum nebo dům Anny Frankové. Další tipy na návštěvu najdete zde.

Parkování v centru města stojí 2 eura* na hodinu, zdarma je jen od půlnoci do rána. Ideální parkování je v parkovacím domě P+R (park and ride) u olympijského stadionu, poblíž jižního nádraží. Tam vyjde i několikadenní parkování na 5,5 eura*. Do centra je to pěšky asi deset minut. K parkovacímu domu se z letiště dostanete za 10 minut po dálnici A4, dále asi 800 metrů rovně po dálnici A10 a pak po sjezdu z ní po ulici Amstelveenseweg. Ubytovat se v Amsterdamu můžete tady.

ceny se mohou měnit

Alkmaar (město sýrů)

Alkmaar se proslavil sýrovými trhy. Město protíná malebný Severoholandský průplav s větrnými mlýny na březích. Ve městě je muzeum sýra i muzeum piva.

Alkmaar se nachází 45 kilometrů severně od Amsterdamu, dostanete se k němu asi za půl hodiny. Z letiště pojedete po dálnici A4 na jihozápad, ale po 1,5 kilometru odbočíte na sever na dálnici A5. Z ní na křížení u Boesingheliede přejedete na dálnici A9, která vás dovede až do Alkmaaru – na sjezdu z města počítejte s hustším provozem.

Pronájem aut se společností Skyscanner

Vítejte u komplexního vyhledávání pronájmů aut ve Skyscanner. Prohledáváme tisíce destinací a porovnáváme tisíce nabídek autopůjčoven, abychom vám pomohli najít skvělou jízdu za nízkou cenu. Pomůžeme vám zorganizovat vaši cestu co nejlevněji, abyste na silnice mohli vyrazit s úsměvem. Zařiďte si cestu autem u nás.

Bezplatné porovnání autopůjčoven

Služba Skyscanner vám najde nejlevnější pronájmy aut na internetu. Jakmile najdete požadovanou nabídku pronájmu auta, přesměrujeme vás přímo na půjčovnu aut, kde můžete provést rezervaci. Nikdy si neúčtujeme žádné provize, proto vždy získáte nejlepší cenu.

Hledejte se společností Skyscanner

Potřebujete si pronajmout auto? Dál nehledejte. Ať už pojedete kamkoli a budete potřebovat jakékoli auto, máme pro vás řešení. Stačí zadat požadovanou destinaci, datum vyzvednutí a datum odevzdání auta a my vám najdeme všechny nabídky od předních autopůjčoven, abyste je mohli porovnat a rezervovat si vhodné auto za několik sekund.