Mapa

Levné lety z Ostrava do Řím

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Řím...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Ostrava - Řím

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

4 737 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 984 kilometrů

4 hod. 10 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Alitalia

Řím Fiumicino a Řím Ciampino

2 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Řím jsou 2 letiště: Řím Fiumicino a Řím Ciampino.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Ostrava - Řím je 4 737 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
4 hod. 10 min. je průměrná doba letu Ostrava - Řím.
Žádné letecké společnosti nelétají přímo z Ostrava do Řím.

Uvedené informace jsou platné k 11. 1. 2016.

Letecké spojení Ostrava‒Řím

Z Ostravy létají do Říma Czech Airlines, je třeba však počítat s přestupem v Praze, napřímo na této trase žádná aerolinka spoje nenabízí. Pokud je to pro vás nemilá zpráva, nezoufejte a zkontrolujte lety z Bratislavy nebo z Prahy, odkud nabízí lety bez zastávky některé nízkonákladové společnosti. Do obou těchto měst se za pár hodin i korun dostanete vlakem nebo autobusem. Zvolíte-li let s přestupem z Ostravy, počítejte minimálně s 5 hodinami cesty, pokud vám záleží na co nejnižší ceně, pak klidně i s několika desítkami hodin.

Odlet z Ostravy

Na ostravské letiště se dostanete vlakem S4 nebo autobusovými linkami 880 670, 910 333 a 820 150. Zastávka autobusů je přímo před příletovou halou a k odletové to není daleko. Vlak vyráží z Bohumína a druhou konečnou má na letišti. Nastoupit se do něj dá na Hlavním nádraží i ve Svinově. Na letišti Leoše Janáčka je i po odbavení a za bezpečnostní kontrolou dost možností občerstvení i nákupů dárků na poslední chvíli. Dá se zde také připojit na internet přes wi-fi a pokud potřebujete klid na práci, rezervujte si předem místo v Business Lounge. Dětem se bude líbit v pro ně určeném koutku, zatímco vy si po náročném balení odpočinete u šálku kávy či něčeho ostřejšího.

Přílet do Říma

ČSA míří z Ostravy, potažmo Prahy, na římské letiště Fiumicino, nacházející se jihozápadně od italské metropole. Před Terminálem 2 najdete zastávky autobusů Cotral mířících do centra. Dovezou vás na náměstí Piazza dei Cinquecento, na nádraží Tiburtina nebo ke stanicím metra Cornelia či Eur-Magliana. Další společností, která vám pomůže, je Terravision, jejíž stroje vyráží od Terminálu 3. S nimi se snadno dostanete na nádraží Termini. Autobusy jezdí asi každou půlhodinu a cesta s nimi trvá zhruba hodinu. Jednu z dalších možností, rovněž od terminálu 3, skýtá Sit Bus Shuttle. Krom Termini míří také do Vatikánu, na ulici Via Crescenzio. Úplný seznam všech autobusových společností i zastávek najdete na stránkách letiště. Přímo uvnitř terminálu je pak ukryta vlaková stanice. Vozy do města jsou vypravovány každých 15‒30 minut a je možné odsud jet rovnou i jinam než do Říma. Vlak Leonardo Express jezdí i ve stávkových obdobích.

Praktické rady a poznámky

I když je letiště v Ostravě malé a přehledné, nechte si dostatek času na projití bezpečnostní kontrolou i na případné odbavení. Dvě hodiny jsou minimum, které je moudré na letišti strávit. Pokud se chcete stoprocentně vyhnout stresu, radši přidejte. Na cestu vám bude stačit občanský průkaz a časovým posunem se vůbec nemusíte zabývat.

Jaké to bude v Římě?

V Římě bude mnohem tepleji než doma. Pokud vám vedra nedělají dobře, naplánujte si cestu radši na vedlejší sezóny na jaře nebo na podzim, případně si sem přijeďte odpočinout od českých mrazů v zimě. Kulturní, architektonické ani kulinářské zajímavosti hlavního italského města není jistě třeba představovat. Ceny jsou v porovnání s průměrem o něco vyšší, jak už tomu bývá v každé populární turistické destinaci, proto si na výlet vyhraďte radši trochu velkorysejší rozpočet, abyste se mohli rozmazlovat bez omezení.  

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.