Mapa

Levné letenky na trase Praha-Londýn

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Londýn...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Praha - Londýn

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

661 Kč

Přímých leteckých spojů

10

Letů týdně

97

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1015 kilometrů

1 hod. 40 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

British Airways

Londýn Heathrow, Londýn Gatwick, Londýn Stansted, Londýn Luton a další

6 letišť

Často kladené otázky

V destinaci Londýn je 6 letišt: Londýn Heathrow, Londýn Gatwick, Londýn Stansted, Londýn Luton, Londýn City a Londýn Southend.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Praha - Londýn je 661 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
1 hod. 40 min. je průměrná doba letu Praha - Londýn.
10 leteckých společností létá přímo z Praha do Londýn.
97 letů týdně létá z Praha do Londýn, a to k měsíci srpen.

Uvedené informace jsou platné k 1.9.2017

Jak najít levné letenky z Praha do Londýn?

S využitím světového cestovního vyhledávače Skyscanner je nyní velmi jednoduché najít levné letenky Praha-Londýn. Vaše lety si jednoduše najdete a porovnáte přímo na jedné stránce. Do vyhledávacího okna zadejte místo odletu „Praha“ a název cílové destinace „Londýn“. Již během několika vteřin se vám zobrazí nejlevnější letenky. Skyscanner za vás totiž prochází výhodné nabídky více než 1000 aerolinií a cestovních vyhledávačů s cílem ušetřit vám čas a peníze. Za své služby si neúčtujeme žádné skryté poplatky. Po výběru vašeho letu do Londýna budete přesměrováni přímo na stránku letecké společnosti nebo cestovní agentury. Podívejte se na nejlepší tipy, jak vyhledat lety, hotely a pronájem aut.

Využívejte funkce Skyscanner naplno!

Skyscanner pro vás připravil řadu funkcí, které vám pomohou najít ty nejlevnější letenky. Použití těchto nástrojů je velmi jednoduché! Plánujete kromě letenky Praha-Londýn ještě další výlet, ale nemáte zatím vybrané místo? Poté se vám bude hodit naše vyhledávací funkce "Kamkoliv", která vám umožní zobrazit výhodné nabídky letů do nejrůznějších destinací po celém světě. Okamžitě tak získáte inspiraci pro svou další cestu. Dalším užitečným nástrojem je interaktivní mapa pro porovnávání letů. Pomáhá-li vám v rozhodování pohled do mapy, pak si tuto vizuální technologii mapování letenek zamilujete. Z vašeho hledání letenek se ode dneška stane hra! Přečtěte si více o možnostech práce s interaktivní mapou. Nemáte pevně stanovené datum cesty? Máme pro vás další užitečný tip! Ve vyhledávacích polích „Odlet“ a „Návrat“ si místo konkrétního dne zvolte „Celý měsíc“ a funkce vám následně zobrazí přehledný kalendář. Můžete si nechat zobrazit také "Nejlevnější měsíc". Levné letenky už vám nyní neuniknou!

Kde si vyhledám akční ceny letů na trase Praha-Londýn?

Každý den pro vás aktualizujeme výhodné nabídky akčních letenek z českých letišť. Nepřijdete tak např. o prázdninové akce a další slevy letů! Podívejte se, zda jsou v dnešní nabídce levné letenky Praha-Londýn. Víte, že je stále aktuální hledat tzv. last minute letenky? Musíte však vědět, kde a kdy! Přečtěte si proto Skyscanner tipy, jak si rezervovat levné letenky na poslední chvíli.

Aerolinie z Prahy do Londýna

Na lince mezi Prahou a Londýnem máte skutečně velkou možnost výběru přímých letů. Letecké společnosti se na této oblíbené trase předhání s výhodnými cenami. Letenky z Praha do Londýn proto pořídíte snadno

Levné letenky do Londýna můžete zakoupit s aerolinkou Ryanair, která létá na letiště Stansted. Společnost easyJet směřuje své lety také na letiště Stansted, ale dopraví vás i na Gatwick. Další nízkonákladová společnost Wizz Air létá na letiště Luton. Spojené království můžete navštívit i s největší britskou aerolinkou British Airways, která přistává na letišti Heathrow. S ČSA zase zakoupíte každodenní letenky do Anglie s přistáním na londýnském letišti Gatwick.

Na letiště se dostavte s dostatečným předstihem alespoň 2 hodin! Pro cestu do Velké Británie vám stačí platný občanský průkaz či pas. Zákazníci Ryanair and easyJet musí provést svůj online check-in nejpozději 2 hodiny před odletem a přinést si své letenky Praha-Londýn vytištěné.

Odlet z Prahy

Letiště Václava Havla

Pražské letiště Václava Havla, dříve známé jako Ruzyně, se nachází 20 km severozápadně od centra hlavního města. Letiště v Praze má 3 terminály, ale všechny lety do Londýna odlétají z Terminálu 1. K letištním terminálům se dostanete jednoduše pomocí MHD Praha. Stačí jet metrem do zastávek Veleslavín nebo Zličín a pokračovat autobusem 100 nebo 119 přímo na letiště.

Letiště nabízí veškeré standardní služby. Na terminálu 1 se nachází velké množství obchodů, restaurací a kavárem. Kromě luxusních restaurací je zde mnoho možností levnějšího rychlého občerstvení, jako např. McDonalds, či Subway. V prostorech letiště najdete dokonce malý supermarket Billa, kde si můžete zakoupit občerstvení na cestu. Wi-Fi připojení je k dispozici po celém letišti zdarma.

Přílet na letiště v Londýně

Letiště Heathrow

Londýnské letiště Heathrow je největším letištěm Spojeného království. Má 4 terminály a nachází se asi 20 km na západ od centra Londýna. Lety British Airways přistávají na Terminálu 3.

Nejrychlejší možností, jak se dostat z Heathrow do centra Londýna, je využít přímý vlak Heathrow Express. Vlak opouští Terminály 2 a 3 každých 15 minut a cesta do stanice Paddington v Londýně vám zabere pouhých 15 minut! Můžete také využít Heathrow Connect vlaky, které odjíždí každých 30 minut a cesta trvá půl hodiny. Do centra Londýna se dostanete také s využitím městského metra, které má stanici mezi 2. a 3. terminálem. Cesta vám potrvá přibližně hodinu. Na největším letišti Anglie naleznete všechny známé autopůjčovny, jako jsou Avis, Europcar, Hertz, Enterprise, National, Budget, Alamo nebo Sixt.

Letiště Gatwick

Gatwick se nachází jižně od Londýna. Má dva terminály: Severní (North) a Jižní (South). Lety easyJet a Czech Airlines z Prahy přistávají na Jižním terminálu. Nejrychlejší cesta z letiště do centra Londýna je Gatwick Express vlakem, který odjíždí každých 15 minut. Cesta vám potrvá přibližně 30 minut. Vlaky Southern trains se dostanete do stanice Victoria za 35 minut. Do stanice London Victoria Coach Station můžete cestovat autobusem easyBus. Další možností je využít autobus National Express. Cesta autobusem vám potrvá asi 2 hodiny v závislosti na stavu dopravy. Letiště nabízí též půjčení aut u společností Hertz, Avis, Europcar, Sixt, National, Alamo, Enterprise a Budget.

Letiště Stansted

Na severovýchodě Londýna se nachází letiště Stansted, kam létají nízkonákladové letecké společnosti, včetně easyJet. Toto letiště má pouze jeden terminál. Z letiště do centra města se můžete dostat pomocí Stansted Express vlaků nebo National Express autobusů. Vlaky jezdí každých 15 minut na Liverpool Street. Autobusy jezdí na různá místa centrálního Londýna 24 hodin denně. Máte-li zájem o pronájem auta, můžete zdarma přejet shuttle busem k autopůjčovnám Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Europcar, Firefly, Hertz, Inter rent, National and Sixt.

Letiště Luton

Londýnské letiště Luton je vedle Stansted dalším nízkonákladovým letištěm, kam létají například aerolinky Wizz Air. Do centra Londýna se dostane levně Easybusem. Využít můžete též vlak Luton Flyer, který odjíždí ze stanice Luton Airport Parkway. Tato stanice se nachází 2 km od terminálu a jezdí na ní zdarma spoj.

Co očekávat v Londýně?

V Londýně může být oproti Praze tepleji, obzvláště v zimním období. Připravte se však na časté dešťové přeháňky a určitě si proto nezapomeňte deštník! Rozdíl cen mezi hlavními městy je propastný. Londýn může být v některých případech až 3 x dražší než Praha. Zatímco tříchodové jídlo v Praze vás může vyjít na 300 Kč, v Londýně za něj utratíte 1000 Kč. Pivo v Praze stojí zpravidla 40 Kč. Na ostrovech za malé domácí pivo v restauraci zaplatíte i přes sto korun. Stejné je to i s taxi službou. Taxi služba z letiště v Londýně vás může stát kolem 2500 Kč, zatímco v Praze zaplatíte kolem 600 Kč. Letenky z Praha do Londýn patří k dlouhodobě k nejlevnějším v nabídce

Před tím než budete obdivovat Buckinghamský palác, London Bridge, Hyde park, Big Ben, Tower of London nebo Greenwich, nezapomeňte si posunout hodinky. Při příletu z Prahy do Londýna se posune čas o 1 hodinu zpět.

Podívejte se, kdy je nejlepší čas rezervovat letenky.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.