Mapa

Levné letenky na trase Praha-Amsterdam

Informace o letu Praha - Amsterodam Schiphol

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

1 752 Kč

Přímých leteckých spojů

7

Letů týdně

54

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 705 kilometrů

1 hod. 30 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

KLM

Amsterodam Schiphol

1 letiště

Uvedené informace jsou platné k 1.9.2017

Jak najít levné letenky z Praha do Amsterdam?

S využitím světového cestovního vyhledávače Skyscanner je nyní velmi jednoduché najít levné letenky Praha-Amsterdam. Vaše lety si jednoduše najdete a porovnáte na jedné stránce. Do vyhledávacího okna zadejte místo odletu „Praha“ a název cílové destinace „Amsterdam“. Již během několika vteřin se vám zobrazí nejlevnější letenky. Skyscanner za vás totiž prochází výhodné nabídky více než 1000 aerolinií a cestovních vyhledávačů s cílem ušetřit vám čas a peníze. Za své služby si neúčtujeme žádné skryté poplatky. Po výběru vašeho letu do Amsterdamu budete přesměrováni na stránku letecké společnosti nebo cestovní agentury. Podívejte se na nejlepší tipy, jak vyhledat lety, hotely a pronájem aut.

Využívejte funkce Skyscanner naplno!

Skyscanner pro vás připravil řadu funkcí, které vám pomohou najít ty nejlevnější letenky. Použití těchto nástrojů je velmi jednoduché! Plánujete kromě letenky Praha-Amsterdam ještě další výlet, ale nemáte zatím vybrané místo? Poté se vám bude hodit naše vyhledávací funkce „Kamkoliv“, která vám umožní zobrazit výhodné nabídky letů do nejrůznějších destinací po celém světě. Okamžitě tak získáte inspiraci pro svou další cestu. Dalším užitečným nástrojem je interaktivní mapa pro porovnávání letů. Pomáhá-li vám v rozhodování pohled do mapy, pak si tuto vizuální technologii mapování letenek zamilujete. Z vašeho hledání letenek se ode dneška stane hra! Přečtěte si více o možnostech práce s interaktivní mapou. Nemáte pevně stanovené datum cesty? Máme pro vás další užitečný tip! Ve vyhledávacích polích „Odlet“ a „Návrat“ si místo konkrétního dne zvolte „Celý měsíc“ a funkce vám následně zobrazí přehledný kalendář. Můžete si nechat zobrazit také „Nejlevnější měsíc“. Levné letenky už vám nyní neuniknou!

Kde si vyhledám akční ceny letů na trase Praha-Amsterdam?

Každý den pro vás aktualizujeme výhodné nabídky akčních letenek z českých letišť. Nepřijdete tak např. o prázdninové akce a další slevy letů! Podívejte se, zda jsou v dnešní nabídce levné letenky Praha-Amsterdam. Víte, že je stále aktuální hledat tzv. last minute letenky? Musíte však vědět, kde a kdy! Přečtěte si proto Skyscanner tipy, jak si rezervovat levné letenky na poslední chvíli.

Letenky z Praha do Amsterdam

Chystáte se na cestu do Amsterdamu? Podívejte se, které aerolinky nabízí na této lince přímé lety.

Do Amsterdamu se dostanete každý den z Prahy s leteckými společnostmi Czech Airlines, KLM a easyJet.

Let trvá přibližně 1 hod 30 min. Dejte si pozor, abyste se na letiště v Praze dostavili s časovou rezervou min. 2 hodin! K cestě do hlavního města Nizozemí vám postačí občanský průkaz, neboť se jedná o společný schengenský prostor evropských států. Pokud máte letenku s nízkonákladovou společností easyJet, nezapomeňte si provést svůj online check-in nejpozději 2 hodiny před letem! Letenky Praha-Amsterdam si budete muset sami vytisknout a přinést.

Informace o terminálech

Letiště Praha

Na Mezinárodní letiště Václava Havla v Praze se dostanete snadno z centra města. Využít můžete linky metra A (stanice Veleslavín) nebo B (stanice Zličín) a následné autobusy 119 a 100, které vás převezou na letiště. Za celou cestu s přestupem zaplatíte pouze jednu 90 minutovou jízdenku v rámci MHD Praha.

Na pražském letišti se nachází celkem letištní terminály. Do Amsterdamu poletíte z terminálu 2, který je využíván pro lety do zemí schengenského prostoru. Terminál 1 se typicky využívá k letům na jiné kontinenty, do Velké Británie a Irska a terminál 3 je určen k nákladním a osobním letům.

Letiště Praha nabízí všechny potřebné služby, je velmi dobře organizované a na hlavní město velmi poklidné. Na terminálu 1 objevíte velké množství obchodů a restaurací. Najíst se můžete, jak v rychlém občerstvení, tak v luxusní restauraci. V prostorech letiště je zdarma k dispozici Wi-Fi, což není úplnou samozřejmostí na ostatních evropských letištích. Přijedete-li na letiště vlastním autem, můžete si jej uschovan v krytém hlídaném parkovišti. Rezervaci proveďte online, abyste dostali lepší cenu.

Letiště Amsterdam

Amsterdam Airport Schiphol je největší letiště v Nizozemsku a zároveň patří k největším letištím Evropy. Najdete ho asi 18 km od centra hlavního města. Letiště má 3 terminály rozdělené dle písmen. Národní aerolinky KLM využívají odletovou halu č. 2. Využijete-li levné letenky z Praha do Amsterdam s nízkonákladovou společností easyJet, budete odbaveni na terminálu č. 3. Z letiště v Amsterdamu odlétá také velké množství letů za hranice Evropy.

V podzemní části letiště naleznete vlakové nádraží, ze kterého se pohodlně a rychle dostanete do centra Amsterdamu. Vlak Amsterdam Centraal jezdí do centra, zatímco vlak Amsterdam Zuid na jih města. Cesta do centra vám zabere asi jen 15 minut.

Na co se připravit v Amsterdamu?

Amsterdam je stejně jako celé Nizozemsko pod neustálým náporem větru. Na podzim a v zimě může být tento studený vítr poměrně nepříjemný. Teploty jsou většinou nižší než v Praze. Díky Golfskému proudu jsou v Amsterdamu chladnější léta a mírnější zimy než v ČR. Kromě větrného počasí je typický také déšť a často zatažená obloha.

Cenový rozdíl mezi Prahou a Amsterdamem je velký. Ceny jídla i taxi z letiště v Amsterdamu mohou být až 3 x vyšší než v Praze. Cena pokrmu v levné restaurace se pohybuje okolo 12 – 15 EUR, cena v dražší restauraci 30 EUR a cena malého piva může být 3 EUR. Letenky Praha-Amsterdam se však dají pořídit levně. Česká republika a Nizozemsko jsou ve stejném časovém pásmu.

Podívejte se na článek: Kdy je nejlepší čas rezervovat letenky.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.