Mapa

Levné letenky na trase Praha-Barcelona

Informace o letu Praha - Barcelona

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

1 291 Kč

Přímých leteckých spojů

7

Letů týdně

26

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1358 kilometrů

2 hod. 25 min.

Barcelona

1 letiště

Uvedené informace jsou platné k 1.9.2017

Jak najít levné letenky z Praha do Barcelona?

S využitím světového cestovního vyhledávače Skyscanner je nyní velmi jednoduché najít levné letenky Praha-Barcelona. Vaše lety si jednoduše najdete a porovnáte na jedné stránce. Do vyhledávacího okna zadejte místo odletu „Praha“ a název cílové destinace „Barcelona“. Již během několika vteřin se vám zobrazí nejlevnější letenky. Skyscanner za vás totiž prochází výhodné nabídky více než 1000 aerolinií a cestovních vyhledávačů s cílem ušetřit vám čas a peníze. Za své služby si neúčtujeme žádné skryté poplatky. Po výběru vašeho letu do Barcelona budete přesměrováni na stránku letecké společnosti nebo cestovní agentury. Podívejte se na nejlepší tipy, jak vyhledat lety, hotely a pronájem aut.

Využívejte funkce Skyscanner naplno!

Skyscanner pro vás připravil řadu funkcí, které vám pomohou najít ty nejlevnější letenky. Použití těchto nástrojů je velmi jednoduché! Plánujete kromě letenky Praha-Barcelona ještě další výlet, ale nemáte zatím vybrané místo? Poté se vám bude hodit naše vyhledávací funkce „Kamkoliv“, která vám umožní zobrazit výhodné nabídky letů do nejrůznějších destinací po celém světě. Okamžitě tak získáte inspiraci pro svou další cestu. Dalším užitečným nástrojem je interaktivní mapa pro porovnávání letů. Pomáhá-li vám v rozhodování pohled do mapy, pak si tuto vizuální technologii mapování letenek zamilujete. Z vašeho hledání letenek se ode dneška stane hra! Přečtěte si více o možnostech práce s interaktivní mapou. Nemáte pevně stanovené datum cesty? Máme pro vás další užitečný tip! Ve vyhledávacích polích „Odlet“ a „Návrat“ si místo konkrétního dne zvolte „Celý měsíc“ a funkce vám následně zobrazí přehledný kalendář. Můžete si nechat zobrazit také „Nejlevnější měsíc“. Levné letenky už vám nyní neuniknou!

Kde si vyhledám akční ceny letů na trase Praha-Barcelona?

Každý den pro vás aktualizujeme výhodné nabídky akčních letenek z českých letišť. Nepřijdete tak např. o prázdninové akce a další slevy letů! Podívejte se, zda jsou v dnešní nabídce levné letenky Praha-Barcelona. Víte, že je stále aktuální hledat tzv. last minute letenky? Musíte však vědět, kde a kdy! Přečtěte si proto Skyscanner tipy, jak si rezervovat levné letenky na poslední chvíli.

Letecké společnosti z Prahy do Barcelony

Levné letenky z Praha do Barcelona pravidelně nabízí low cost aerolinky Vueling Airlines a Smart Wings. Do Katalánska se můžete přímým letem podívat také s ČSA. Let do Barcelony trvá přibližně 2,5 hodiny.

Přestože je letiště Václava Havla v Praze většinou poklidné, dostavte se ke svému letu dostatečně dopředu. Doporučují se alespoň 2 hodiny. Nikdy však nevíte, co se může při cestě na letiště přihodit. Proto tuto rezervu rozhodně nepodceňujte a přijeďte klidně 3 hodiny dopředu. Je lepší si dát v poklidu kávu a pročíst noviny, než zmeškat nástup do letadla. Nechcete přeci o své letenky z Praha do Barcelona přijít!

Španělsko je součástí společného schengenského prostoru, a proto vám ke vstupu do země postačí občanský průkaz. Samozřejmě můžete cestovat i se svým cestovním pasem a mít tak jeden záložní doklad totožnosti k dispozici.

Letiště Praha

Letiště Václava Havla v Praze bylo dřív známé pod jménem Ruzyně. Na letišti se nachází 3 terminály. Všechny 3 uvedené aerolinky létají z Prahy do Barcelony z terminálu 2, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru. Z terminálu 1 létají společnost do Velké Británie, Irska a také na jiné kontinenty. Terminál 3 se využívá pro charterové, služební a nákladní lety.

Cesta z centra Prahy na letiště vám zabere přibližně hodinu. Měli byste jí stihnout i s jednou 90 minutovou jízdenkou. Nejprve pojedete metrem do stanice Veleslavín (trasa metra A) nebo Zličín (trasa metra B), odkud přestoupíte na autobus na letiště (linky 100 a 119). Letiště Praha nabízí vše, co budete při čekání na svůj let potřebovat. Bezdrátový internet je v prostorech letiště dostupný zdarma. Na letišti najdete též restaurace i fastfoody McDonalds nebo Subway. Občerstvení na cestu si můžete koupit i v supermarketu Billa. Potřebujete-li dlouhodobé parkoviště, zamluvte si jej online na stránkách letiště Praha.

Letiště Barcelona

Barcelonské letiště El Prat je hlavním letištěm celého Katalánska, které v roce 2016 přepravilo 44 milionů lidí. Letiště je situováno pouze 14 km jihovýchodně od centra, což je pro cestující velká výhoda. Do Barcelony se můžete dostat také z letiště Girona vzdáleného 100 km.

Na letišti v Barceloně jsou 2 termínály T1 a T2. Hlavním terminálem je novější terminál T1, na který přistávají i letecké společnosti Vueling, Smartwings a ČSA. Z letiště se můžete rychle dostat metrem, autobusem nebo vlakem. Mnoho lidí v Katánsku využívá pronájem auta, aby se podívali na mnoho pláží a skvělých míst. Skyscanner vám pomůže vyhledat nejen levné letenky, ale i výhodné nabídky autopůjčoven v Barceloně!

Co vás v Barceloně čeká?

Barcelona je vůbec jedním z nejnavštěvovanějších měst světa, neboť toho může nabídnout opravdu hodně. Je ideálním místem pro cesty za obchodem, stejně tak jako pro cestu s rodinou nebo přáteli. Ročně toto kouzelné město navštíví 7 milionů lidí, kteří obdivují jedinečné skvosty architekta Gaudího, jako jsou Sagrada Familia nebo Gaudího park, hlavní ulici Ra Lambla či městskou pláž. Světový věhlas má nepochybně i fotbalový stadion F.C. Barcelona – Camp Nou. Oproti Praze se připravte na příjemně teplé a slunečné počasí. V zimě teploty neklesají pod bod mrazu. V letních měsících je v Barceloně velké horko i v noci a výjimkou nejsou ani teploty šplhající se k 40 stupňům.

Pro svou věhlasnost jsou ceny v Barceloně vyšší než ve zbytku Španělska a také vyšší než v Praze. Taxi z letiště, večeře nebo pivo v restauraci vás bude stát přibližně 2-3 x více než v českém hlavním městě. Pokud se vydáte do restaurace mimo centrum nebo do některého ze supermarketů, získáte výrazně levnější ceny. Letenky Praha-Barcelona však bývají často velmi levné. Mezi Prahou a Barcelonou není žádný časový posun.

Podívejte se, kdy je nejlepší čas rezervovat letenky.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.