Mapa

Levné letenky Birmingham

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte anglický Birmingham

Birmingham je skvělou destinací pro váš víkendový výlet do Anglie. Vydejte se na Britské ostrovy například za nákupy i za kulturou! Birmingham vám může být také skvělou základnou pro cesty do dalších částí Anglie.

Letiště v Birminghamu

Letenky do Birminghamu nabízí letecké společnosti ČSA a Prahy velmi levné. Cesta trvá přibližně 2 hodiny. Do Birminghamu létá mnoho nízkonákladových společností a dají se z něj vyhledat velmi levné lety i mimo Evropu.

Mezinárodní letiště v Birminghamu objevíte asi 15 kilometrů od města. Nejlepší a nejlevnější možností dopravy z letiště je železnice. Vlakem se do centra města dostanete už za 15 minut a za jízdenku zaplatíte přibližně 3 libry. Cesta pomocí taxi vás bude stát i přes 30GBP.

Aktivity v Birminghamu

V Birminghamu je typické komerční centrum Bullring s úžasnou moderní architekturou a sochou býka. Budova centra vypadá jako z jiného světa. Dalším skvělým dílem hodným obdivu je futuristická knihovna. Vypravit se můžete též na projížďku po vodních kanálech. Birmingham je městem bižutérie a také čokolády. Ať už cestujete se svými dětmi nebo sami, rozhodně si zajděte na něco dobrého do proslulé čokoládovny Cadbury. Birmingham je podobně jako Londýn městem mnoha národností a kultur. Narazíte proto na katedrálu, mešitu i buddhistický chrám. Město je zároveň vyhlášené svou bohatou kulturní scénou. Nachází se zde mnoho muzeí, galerií a hudebních klubů. Každý večer se můžete vydat za živou muzikou nebo do tanečního klubu. Mnoho lidí cestuje do Anglie za nákupy oblečení. V Birminghamu vás bude z nákupních center přecházet zrak! Největší slevy jsou zpravidla po Vánocích a na konci léta. Na Černý pátek "Black Friday" lidé doslova šílí. Zážitkem pro fanoušky sportu je návštěva fotbalového zápasu anglické ligy.

Doprava a ubytování

Ceny v Anglii jsou oproti České republice až trojnásobné. Nabídka ubytování je však velká, a tak je možné rezervovat pěkný pokoj v blízkosti centra i od 1000Kč. Podívejte se na aktuální ceny hotelů v Birminghamu. Ve městě se nachází velmi hustá síť veřejných autobusů, které staví na všech ulicích. Jediná linka metra spojuje Birmingham s Wolverhamptonem. Máte v plánu navštívit Stonehenge nebo malebné anglické vesnice? Potom vám rozhodně k cestování doporučujeme pronájem auta.

Kdy cestovat do Birminghamu?

V Birminghamu se připravte na proměnlivé a často deštivé počasí typické pro Britské ostrovy. Zimy i léta jsou mírnější než u nás, neboť klima ovlivňuje teplý golfský proud. Nejlepším obdobím pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy jsou teploty nejvyšší a ve městě probíhá mnoho akcí.

Co ochutnat?

Nenavštívili jste Anglii, pokud jste neochutnali typickou anglickou snídani "Full English Breakfast" s vejci, párky, slaninou, fazolemi, rajčaty a houbami. Tento typ snídaně vás zaručeně zasytí až do odpoledne. V Birminghamu ale ochutnáte speciality z celého světa. Oblíbeným pokrmem je Balty, což je jídlo na způsob curry, původem z Pákistánu. V Anglii nikdy nesmí chybět odpolední čaj se sušenkou nebo sendvičem. Tradičními alkoholickými nápoji jsou pivo a whiskey. Určitě se vypravte nasát pravou anglickou atmosféru do některé z typických rohových hospod.

Další tipy na závěr

Ke vstupu do Velké Británie vám stačí váš občanský průkaz. Platit budete britskými librami a s místními rodáky si procvičíte pravou britskou angličtinu. Levné letenky do Birminghamu si můžete rezervovat již dnes!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Birmingham

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.