Mapa

Levné letenky Birmingham

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte anglický Birmingham

Birmingham je skvělou destinací pro váš víkendový výlet do Anglie. Vydejte se na Britské ostrovy například za nákupy i za kulturou! Birmingham vám může být také skvělou základnou pro cesty do dalších částí Anglie.

Letiště v Birminghamu

Letenky do Birminghamu nabízí letecké společnosti ČSA a Jet2. S anglickou společností Jet2 bývají letenky z Prahy velmi levné. Cesta trvá přibližně 2 hodiny. Do Birminghamu létá mnoho nízkonákladových společností a dají se z něj vyhledat velmi levné lety i mimo Evropu.

Mezinárodní letiště v Birminghamu objevíte asi 15 kilometrů od města. Nejlepší a nejlevnější možností dopravy z letiště je železnice. Vlakem se do centra města dostanete už za 15 minut a za jízdenku zaplatíte přibližně 3 libry. Cesta pomocí taxi vás bude stát i přes 30GBP.

Aktivity v Birminghamu

V Birminghamu je typické komerční centrum Bullring s úžasnou moderní architekturou a sochou býka. Budova centra vypadá jako z jiného světa. Dalším skvělým dílem hodným obdivu je futuristická knihovna. Vypravit se můžete též na projížďku po vodních kanálech. Birmingham je městem bižutérie a také čokolády. Ať už cestujete se svými dětmi nebo sami, rozhodně si zajděte na něco dobrého do proslulé čokoládovny Cadbury. Birmingham je podobně jako Londýn městem mnoha národností a kultur. Narazíte proto na katedrálu, mešitu i buddhistický chrám. Město je zároveň vyhlášené svou bohatou kulturní scénou. Nachází se zde mnoho muzeí, galerií a hudebních klubů. Každý večer se můžete vydat za živou muzikou nebo do tanečního klubu. Mnoho lidí cestuje do Anglie za nákupy oblečení. V Birminghamu vás bude z nákupních center přecházet zrak! Největší slevy jsou zpravidla po Vánocích a na konci léta. Na Černý pátek "Black Friday" lidé doslova šílí. Zážitkem pro fanoušky sportu je návštěva fotbalového zápasu anglické ligy.

Doprava a ubytování

Ceny v Anglii jsou oproti České republice až trojnásobné. Nabídka ubytování je však velká, a tak je možné rezervovat pěkný pokoj v blízkosti centra i od 1000Kč. Podívejte se na aktuální ceny hotelů v Birminghamu. Ve městě se nachází velmi hustá síť veřejných autobusů, které staví na všech ulicích. Jediná linka metra spojuje Birmingham s Wolverhamptonem. Máte v plánu navštívit Stonehenge nebo malebné anglické vesnice? Potom vám rozhodně k cestování doporučujeme pronájem auta.

Kdy cestovat do Birminghamu?

V Birminghamu se připravte na proměnlivé a často deštivé počasí typické pro Britské ostrovy. Zimy i léta jsou mírnější než u nás, neboť klima ovlivňuje teplý golfský proud. Nejlepším obdobím pro návštěvu jsou letní měsíce, kdy jsou teploty nejvyšší a ve městě probíhá mnoho akcí.

Co ochutnat?

Nenavštívili jste Anglii, pokud jste neochutnali typickou anglickou snídani "Full English Breakfast" s vejci, párky, slaninou, fazolemi, rajčaty a houbami. Tento typ snídaně vás zaručeně zasytí až do odpoledne. V Birminghamu ale ochutnáte speciality z celého světa. Oblíbeným pokrmem je Balty, což je jídlo na způsob curry, původem z Pákistánu. V Anglii nikdy nesmí chybět odpolední čaj se sušenkou nebo sendvičem. Tradičními alkoholickými nápoji jsou pivo a whiskey. Určitě se vypravte nasát pravou anglickou atmosféru do některé z typických rohových hospod.

Další tipy na závěr

Ke vstupu do Velké Británie vám stačí váš občanský průkaz. Platit budete britskými librami a s místními rodáky si procvičíte pravou britskou angličtinu. Levné letenky do Birminghamu si můžete rezervovat již dnes!

Nejlevnější lety do Birmingham z...

 Nejžádanější na Skyscanner...

Místo příletu

Místo odletu

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.