Mapa

Levné letenky Bristol

Uvedené informace jsou platné k 1.3.2018

Poznejte Bristol

Poznejte pravou Anglii v Bristolu! Město studentů je příjemně elené a nabízí trochu teplejší počasí. Pokud chcete poznat pravou anglickou kulturu, tak s návštěvou neváhejte.

Bristol - letištní informace

Z Letiště Václava Havla v Praze si zakoupíte přímé letenky do Bristolu s aerolinií easyJet. Do Bristolu létá mnoho nízkonákladových leteckých společností, které spojují město s mnoha destinacemi po světě.

Z mezinárodního letiště Bristol International Airport se do centra města dopravíte za půl hodiny speciálními autobusy Airport Flyer Express. Jednosměrná jízdenka stojí 7 liber. Z letiště lze zamířit také do měst Cardiff a Bath. Letištní terminál je od centra vzdálen přibližně 14 kilometrů. Pokud se rozhodnete cestovat pomocí taxi, připravte si cca 25GBP.

Co dělat v Bristolu?

Bristol se rozkládá podél řeky Avon, kolem které jsou pěkné možnosti procházek v parcích. Jedná se o živé město plné studentů, neboť v Bristolu se nachází dvě hlavní univerzity. Město získalo ocenění za své zelené plochy a bylo též vyhlášeno nejlepším místem na život v celé Velké Británii. Bristol je také známý svými ekologickými aktivitami. Na střechách domů uvidíte solární panely a zavedeno bylo rovněž recyklování dešťové vody. Za návštěvu rozhodně stojí most Clifton Suspension Bridge. Visutý most spojuje město s parkem Richmond. Nejlepší výhled na Bristol získáte na kopci Observatory Hill. Určitě prozkoumejte také přístav, který hrál v historii Anglie významnou úlohu. Uvidíte tam nádhernou loď SS Great Britain z roku 1843. Jedná se o první plavidlo s železným trupem a pohonem s lodním šroubem. Touto lodí se dostávali imigranti do Austrálie. Největší křesťanskou památkou je Bristolská katedrála, která je známá svým hudebním sborem. Katedrála nese známky různých stavebních stylů, neboť byla během 7 století různě přestavována. Před katedrálou se nachází jedno z děl slavného anglické umělce Banksyho. Rodák z Bristolu je známý zejména svým graffiti v Palestině.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

Bristol se nachází asi 180 kilometrů od Londýna. S hlavním městem království je spojen rychlou dálnicí i velkým množstvím vlaků. Do Londýna se lze vypravit vlakem ze stanice Temple Meads. Cesta vám potrvá přibližně 1,5 hodiny. Přímé vlaky směřují i např. do Manchesteru nebo do Birminghamu. Cestovat můžete také levnějšími autobusy. Přímo na letišti si můžete také vypůjčit auto. Dopravu v centru města zajišťují zejména autobusy. Nejlépe však Bristol poznáte při pěších procházkách. Za dvoulůžkový pokoj v centru města zaplatíte přibližně 1500Kč. Podívejte se na nabídky ubytování.

Nejlepší období k návštěvě Bristolu

Bristol má oproti ostatním anglickým městům lehce teplejší počasí. Přesto ani letní teploty většinou nepřesáhnou 22 stupňů. Bristol má také větší počet slunečných dní, než je v Anglii zvykem. Dešťovým přeháňkám se však nevyhne a patří v tomto směru do celostátního průměru.

Co ochutnat?

Anglická gastronomie nepatří k nejvíce proslaveným. Národním pokrmem je "Fish and Chips", což je smažená ryba s hranolky. Angličané si potrpí na vydatné snídaně, které je udrží v chodu po celý den. Součástí anglické snídaně bývají často vejce, slanina i párky. K obědu většinou jedí jen sendvič. Klasikou je černý čaj s mlékem nebo s citrónem. Večer se vypravte na pivo do některé z tradičních anglických hospod. Pěkné bary se nachází podél řeky Avon.

Další tipy závěrem

Vstup do země je možný pouze s občanským průkazem. Je možné, že se po vystoupení Spojeného království z Evropské unie změní některé podmínky pro práci, obchod nebo studium. Britské libry si můžete vyměnit v bance, ve směnárně nebo si je vybrat přímo z bankomatu. Téměř vše lze však uhradit platební kartou. Ať už se vydáte na cestu kamkoliv do Velké Británie, nikdy si nezapomeňte deštník a bundu. Anglické proměnlivé počasí vás může překvapit na každém kroku!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Bristol

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.