Mapa

Levné letenky na letiště Dublin

Dublin

Dublin, hlavní město Irské republiky, se stal největším městem celého ostrova. Užasnete v něm nad georgiánskou architekturou, ale také množstvím zeleně, jejíž podíl je zde vyšší než v kterékoliv jiné evropské metropoli.  Důvodů, proč Dublin navštívit, však najdete bezpochyby nespočet. Neváhejte a zarezervujte si své letenky již nyní!

 

Letiště v Dublinu

Letiště Dublin se nachází asi 11 kilometrů od středu města. Základnu na něm má nízkonákladová letecká společnost Rynair, stejně jako irská národní aerolinka Aer Lingus. Obě nabízejí velmi výhodné letenky. Na dublinském letišti ročně odbaví něco přes 23 miliónů cestujících. Na tomto číslu má nemalý podíl skutečnost, že v Dublinu společně s jen jedním dalším letištěm v Evropě můžete využít předsunuté imigrační kontroly USA přímo na terminálu. Ve Spojených státech jste pak odbaveni již jako vnitrostátní pasažéři, což může ušetřit dlouhé fronty známé ze zdejších letišť. Letiště v Dublinu disponuje celkem dvěma terminály, vzdálenost mezi nimi překonáte asi za 10 minut. Budova je celkově přehledná a na přestup stačí něco přes 30 minut, v případě letů do USA alespoň hodina.

 

Cesta z letiště v Dublinu

Cenově nejpříznivěji vychází pro cestu do centra Dublinu využití autobusových spojů. Linky číslo 16 a 41, které do středu města dorazí asi za 45 minut. Jízdné vás přijde na 3,30 €. Jednotlivé spoje vyjíždějí s intervalem vždy 10 až 20 minut, kromě nočních hodin.

 

Speciální autobusová linka 747 Airlink do centra dorazí nejrychleji, cesta zabere méně než 30 minut. Počítejte zde s vyšší cenou, jednosměrnou jízdenku pořídíte za 6 €, zpáteční pak za 10 €. Intervaly tohoto spoje se mezi 10 až 15 minutami. Obdobný spoj poskytuje také dopravce Terravision.

Kromě spojů do samotného Dublinu vyjíždí z letiště další linky směřující do celého Irska. Dostat se odtud můžete poměrně snadno i do severoirského Belfastu.

 

Doprava v Dublinu

Dublinský systém veřejné dopravy se řadí mezi nejspolehlivější a nejpropracovanější v celé Evropě. Výsadní pozici v něm zastávají autobusy, které utváří páteř celé dopravní sítě. Silnice  brázdí dvoupatrové vozy, nejčastěji modré a žluté. Dále zde operují dvě tramvajové linky – červená a zelená. První projíždí městem kolem nádraží Heuston až k Národnímu muzeu. Zelená linka propojuje město od severu k jihovýchodu. Bohužel tramvaje nemají společnou přestupní stanici a je tudíž potřeba počítat s asi 10 minutami pěšky pro změnu linek. Jízdné je v Dublinu odstupňováno v závislosti na počtu projetých zón.

 

Co dělat v Dublinu

V Dublinu se dokonale skloubí vše nejlepší z irské kultury. Na známém bulváru Temple Bar, najdeme jedna typickou hospůdku za druhou. Nevynechejte ani Národní muzeum, kde najdete především pozůstatky z doby osidlování Zeleného ostrova Kelty. Svým věhlasem známá je také Trinity College, a to nejen proto, že se v ní natáčely některé scény filmů s Harrym Potterem. Jedná se také o jednu z nejstarších vzdělávacích institucí, na níž studovali  velikáni jako Jonathan Swift nebo Edmund Burke. Snad všichni v Irsku milují patrona sv. Patrika. Není proto překvapující, že právě v Dublinu najdeme jemu zasvěcenou katedrálu - St. Patrick´s Cathedral. Vřelé city místní chovají také k legendárnímu pivu Guinness, jehož pivovar můžete navštívit v rámci komentovaných prohlídek. Jedinečné Irsko však nabízí i další atrakce a zajímavosti. Přesvědčte se o tom sami.

 

Ubytování v Dublinu

Jako každá metropole nabízí Dublin velkou škálu možností ubytování. Malebné penziony s irským kouzlem, hostely, ale i luxusní hotely mezinárodních řetězců, to vše zde naleznete. S výběrem vám však rádi pomůžeme. Neváhejte a zarezervujte si své ubytování s našimi Skyscanner hotely, které vám společně s našimi letenkami zajistí perfektní dovolenou!

 

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Dublin

Často kladené otázky

V destinaci Dublin je jedno letiště: Dublin.
Letecké společnosti Delta, KLM Cityhopper, Transavia France, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand a Air Namibia létají přímo do destinace Dublin.
Nejlevnější měsíc pro let do destinace Dublin je duben.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.