Mapa

Lety Aer Lingus

Aer Lingus je, po nízkonákladové společnosti Ryanair, druhou největší aerolinií v Irsku. Jedná s o národní letecko společnost, která má své sídlo v Dublinu. Další základny objevíte ve městech Belfast, Cork a Shannon. Společnost byla založena již v roce 1936. Akcionáři firmy jsou kromě státu také společnosti British Airways a Ryanair. Společnost létá do cca 90 destinací v Evropě a Severní Americe. Linka Praha-Dublin funguje již od roku 2002. Flotilu Aer Lingus tvoří téměř 50 letadel Airbus. Plánováno je další rozšíření. Do roku 2017 byla aerolinie členem aliance Oneworld. Dnes je dceřinou společností silné skupiny International Airlines Group (IAG), která vlastní též letecké společnosti British Airways a Iberia. Očekává se proto opětovné vstoupení Aer Lingus do aliance.

Proč letět s Aer Lingus

Odbavení

Odbavení u letecké společnosti Aer Lingus je zdarma na letišti i v online systému rezervací. Na letišti se přepážky otevírají 2 hodiny před krátkými a 3 hodiny před dálkovými lety. Odbavení online je možné nejdříve 30 hodin před časem letu. Palubní vstupenky si můžete sami vytisknout a na letišti pokračovat přímo k branám. Pokud máte k odbavení zapsané zavazadlo, budete jej muset odevzdat na speciální přepážce. K odbavení lze využít také mobilní aplikace Aer Lingus, díky které bude váš check-in ještě rychlejší. Na letišti vám navíc bude stačit ukázat pouze čárový kód elektronické letenky.

Zavazadla

Na palubu letadla si můžete vzít bezplatně příruční zavazadlo s rozměry 55x40x24cm a povolenou hmotností 10kg. Můžete si vzít také druhou osobní věc, jako je notebook. U regionální aerolinie Aer Lingus Regional, kterou zajišťuje Stobart Air, jsou limity nižší. Povolená velikost je 48x33x20cm a max. váha je 7kg. Zapsané zavazadlo je u nejnižšího tarifu zdarma jen do Severní Ameriky. Váhový limit je 23kg. U ostatních letů si budete muset odbavené zavazadlo připlatit. 20kg zavazadlo vás bude při jednosměrné letence stát 20EUR.

Sedadla

Výběr standardních sedadel v letadlech Aer Lingus je zpoplatněn částkou 10EUR u evropských letů. Tzv. „first class“ sedadla v 1.-7. řadě mají větší prostor na nohy a stojí 14EUR. Za sedadla u nouzových východů zaplatíte 16EUR v každém směru. U mezikontinentálních letů jsou ceny sedadel přibližně dvojnásobné.

Rezervační poplatky

Při online platbě letenky je účtován administrační poplatek 8EUR. Běžně jsou přijímány platební karty Visa, Visa Electron, Mastercard, AmericanExpress, Diners Club aj. Nejlevnější tarify Saver a Smart Fare se nedají zrušit s vrácením peněz. U letenek Saver a Plus je však možná změna za 40EUR u evropských letů a 100EUR u zaoceánských letů. Vždy budete muset doplatit rozdíl cen letenek.

Služby na palubě

Jídlo na palubě není zahrnuto v cenách letenek na žádné trase. Na mezikontinentálních letech jsou vám zdarma nabídnuty pouze nealkoholické nápoje. Sendvič a horký nápoj nebo voda jsou k dispozici za 7,50EUR.

Aer Lingus

5,0/5
Na základě 11715 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.