Mapa

Levné letenky Irsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Irsko

Irsko je ideálním místem pro klidnou rodinnou dovolenou i víkendové výlety s přáteli. Čekají na vás úžasné historické hrady, krásná irská krajina i vyhlášené pivo!

Irsko a zajímavosti

Svou cestu v Irsku pravděpodobně začnete v hlavním městě Dublinu. Létají sem totiž všechny mezinárodní lety. Dublin je velmi pěkné a historické město. Nachází se podél řeky Liffey, které ho rozděluje na severní a jižní část. Severní část je známá spíše jako zóna nákupů, kaváren a bank. Většina významných památek se nachází v části jižní. Určitě se zajděte podívat do katedrály svatého Patrika, do katedrály církve Kristovy a na Dublinský hrad. Další hrady a zříceniny naleznete po celé zemi. Jsou zasazeny do krásné přírody a vypadají jako z pohádky. Před tím než opustíte Dublin, se ještě vydejte do jedné z typických irských hospod do čtvrti Temple Bar. Irsko je známé svou výrobou piva Guiness a také whisky Jameson. Kromě konzumace těchto nápojů se můžete podívat i do jejich muzeí. Pivo si lze skvěle vychutnat i mimo Dublin. Zajeďte si na výlet např. do středověkého města Galway. Malebné uličky plné barevných domků tu mají skvělou atmosféru. Poblíž města se navíc nachází hory národního parku Connemara a 200m vysoké útesy irského pobřeží. Nádherným přírodním úkazem jsou čedičové skály Giants Causeway, které objevíte v hrabství Antrim v Severním Irsku.

Přečtěte si také článek Utečte davům turistů na neobvyklá místa.

Nejlepší období návštěvy

Irsko má podobně jako Velká Británie velmi proměnlivé ostrovní počasí. Teploty jsou oproti České republice mírnější po celý rok a ani v zimě neklesají pod bod mrazu. Dešťové přeháňky a silný vítr vás mohou zastihnout v jakoukoliv roční dobu, a proto si určitě přibalte deštník, bundu a kvalitní obuv. Nejlepším obdobím k návštěvě je léto, kdy se teploty pohybují kolem 20 stupňů.

Letenky Irsko

Letenky Irsko-Praha si zakoupíte u leteckých společností Ryanair a Aer Lingus. Zejména s nízkorozpočtovou aerolinií Ryanair bývají lety velmi levné. Cesta z Prahy trvá přibližně 2,5 hodiny. Lety s mezipřistáním ve Frankfurtu nabízí německá společnost Lufthansa.

Letiště v Dublinu je jediným mezinárodním letištěm v zemi. Nachází se asi 10km od centra hlavního města. Z letiště vás pohodlně dopraví autobus. Přímo na letišti si můžete půjčit automobil.

Kde se ubytovat a jak cestovat?

Dopravu po Irsku zajišťují autobusy. Nejlepším způsobem, jak poznat celou zemi, je však pronájem auta. S vlastním autem budete moci prozkoumat všechny kouzelné vesničky a zákoutí tohoto ostrovního státu. Ceny ubytování jsou zpravidla vyšší. Dvoulůžkový pokoj v centru Dublinu si rezervujete od 2500Kč.

Tipy a rady

Irsko je součástí EU, a proto je vám vstup do země umožněn po předložení platného občanského průkaz. Platí se eury, které si můžete vybrat přímo z bankomatu. Na většině míst je samozřejmostí platba kartou. Mluví se irskou angličtinou, která pro vás může být ze začátku poněkud složitá na poslech. Irsko má jedinečné kouzlo a lidé jsou velmi příjemní! Zkuste svou návštěvu spojit s významných svátkem sv. Patrika. Levné letenky Irsko-ČR si lze bezplatně vyhledat na Skyscanner již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.