Mapa

Nejnizší ceny letenek do města Toronto

Toronto

Hlavní město Kanady leží v oblasti Velkých jezer nedaleko hranic se Spojenými státy. Jde zároveň o největší a nejlidnatější metropoli této obrovské země, počet obyvatel dosahuje 3 miliónů, což je na stát s jednou z nejmenších hustot zalidnění opravdu něco. Není divu, Toronto je cílem většiny lidí z celého světa, kteří se do Kanady přistěhují, ať už krátkodobě, nebo na celý život, a je stále populárnější. Více než polovina dnešních obyvatel se tu nenarodila. Přitahuje je jedno z nejbezpečnějších zastavěných prostředí, otevřenost vůči všemožným kulturám a dobrá životní úroveň. Klima je vnitrozemské, zimy studené a větrné a léta teplá s průměrnou denní teplotou 23 °C. 

Podobně jako v jiných kanadských městech se i zde začalo v polovině 20. století s moderní výstavbou a mrakodrapy. Jeden z nich, 553 m vysoká CN Tower byla kdysi nejvyšší budovou na světě, tento rekord už byl ale dávno několikrát překonán. Sklo a ocel ale přesto nejsou dominantním prvkem metropole. Torontu se přezdívá „Město v parku“, neboť množství zelených ploch je dechberoucí. Na západním okraji se například rozkládá 160 ha veliký High Park a naproti přístavu se můžete vydat na skupinu ostrůvků, které dohromady tvoří Toronto Island Park s rybníky, zahradami, plážemi, zákoutími pro piknik a zábavním parkem. V High Parku je umístěna místní zoo, jež s více než 5 000 zvířat patří k největším na světě. 

Zajímavá architektura je k vidění právě poblíž břehu jezera Ontario nebo přímo na něm. Předně neopomeňme CN Tower, tyčící se nad ostatní zástavbou. Skleněným výtahem je možné vyjet do prvního vyhlídkového podlaží ve 364 metrech, nebo až na vrchol, kde se nachází restaurace. Vyhlídková plošina má průhlednou skleněnou podlahu a pokud máte strach z výšek, nechte si zážitek radši ujít. Přímo vedle přístavu je zábavní a kulturní centrum Ontario Place s jednou budovou v podobě jakéhosi obřího golfového míčku. Dále oko potěší hotely Royal York a Gladstone, Royal Ontario Museum ve tvaru nepravidelného krystalu a s rozsáhlou sbírkou uvnitř, zahrnující antropologii, design i historii. Za prohlídku stojí také Art Gallery of Ontario nebo baseballový stadion Rogers Centre. Zajímavý kontrast nabízí sousedství Staré a Nové městské radnice. 

Nábřeží je příjemným místem i pro večeři nebo procházku. Můžete zde obdivovat nově vyrostlé luxusní vily s výhledem na jezero. Dá se také pronajmout loďka a projet se po jezeře. Sportovní fanoušky bude jistě zajímat návštěva alespoň jednoho zápasu hokejového týmu Toronto Maple Leafs na stadionu Air Canada Centre. Nedaleko velmi britsky vypadající Torontské univerzity může české návštěvníky překvapit Baťovo muzeum bot. Baťa se po odchodu z Československa usadil právě zde a taky tu zemřel. Podobný osud potkal i spisovatele Josefa Škvoreckého a jeho ženu Zdenu Salivarovou, kteří v kanadském hlavním městě založili své exilové nakladatelství 68 Publishers.

V okolí města se nachází také několik dalších atrakcí, které stojí za vidění. Není třeba připomínat Niagarské vodopády řvoucí na protějším břehu Ontarijského jezera. Kanadsko-americká hranice prochází středem řeky Niagara, takže se nemusíte zabývat americkým turistickým vízem. Na severu je jezernatá krajina protkaná množstvím řek. Některé z nich, jako třeba French River, jsou splavné a můžete po nich vyrazit za vodním dobrodružstvím. 

 

Důležité informace

Měna: Kanadský dolar (CAD; k 10. 1. 2015 1 CAD = 20,1 CZK)

Časová zóna: CET – 6

Víza: Občané České republiky nepotřebují pro krátkodobý pobyt do 6 měsíců vstupní vízum.  

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Toronto

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.