Mapa

Levné lety z Ostrava do Barcelona

Informace o letu Ostrava - Barcelona

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

4 914 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Barcelona

1 letiště

Uvedené informace jsou platné k 31. 8. 2015.

Letecké spojení Ostrava–Barcelona

I když mezi Ostravou a Barcelonou neexistuje přímé letové spojení, máte několik možností, jak se do cílové destinace dostat. Nejjednodušší je letět přes Prahu, kam vás z Ostravy dopraví ČSA dvakrát denně. Celkem i s přestupem vám cesta zabere skoro osm a půl hodiny, máte však příležitost využít čas v Praze k odpočinku. Osm a půl hodiny vám zabere cesta také v případě, že zvolíte variantu s dvěma přestupy, a to v Praze a Madridu. Tyto lety jsou z části zajišťovány společností Iberia a využijete jich nejspíše pro cestu zpět.

Odlet z Ostravy

Letiště v Ostravě je sice jedno z menších, právě proto však oceníte velmi snadnou orientaci. Dle letového řádu se řídí otevírací doba podniků, kde se můžete před cestou občerstvit například v Mattoni Grand Café v prvním patře odletové haly. K nákupu drobných dárků lze využít obchody Aelia Duty Free v přízemí i v prvním patře.

Přílet do Barcelony

Poletíte-li s ČSA nebo s Iberií, přistanete u Terminálu 1, v případě využití přestupu v Amsterdamu nebo Paříži a cesty kombinované s KLM nebo Air France dorazíte na Terminál 2. Oba terminály jsou od sebe vzdáleny 4 km a přeprava mezi nimi je zajištěna zeleným autobusem kyvadlové dopravy v intervalu 6–7 minut. Před oběma terminály najdete jak stanoviště taxi, které vás do centra města dopraví nejspolehlivěji, a to za cenu kolem 20 eur, tak autobusem veřejné dopravy, který vás vyjde na 5,9 eur za jednu cestu. Ačkoli po silnici se do centra dostanete teoreticky za nějakých 15 minut, i cesta taxíkem se díky husté dopravě může dost protáhnout. Další možností je vlak, jehož stanice Aeropuerto je pouze několik minut chůze od obou terminálů (směrovky vás spolehlivě navedou) a od šesté hodiny ranní do jedenácté večerní jezdí v třicetiminutových intervalech. Vystoupíte-li na stanicích Barcelona Sants, Passeig de Gracia nebo Clot, můžete se dále vydat metrem, které přímo z letiště bohužel nejezdí.

Samozřejmě máte také možnost pronajmout si auto, a to u některé z 5 společností, jejichž přepážky jsou umístěny jak v přízemí Terminálu 1 hned u výdeje zavazadel, tak ve výstupní hale Terminálu 2B.

Praktické rady a poznámky

K cestě do Barcelony vám stačí platný pas nebo občanský průkaz. Vzhledem k tomu, že provoz na ostravském letišti není tak rušný, stačí vám být u odbavení dvě hodiny předem, dříve vás totiž stejně neodbaví.

Jaké to bude v Barceloně?

Barcelona se nachází na severovýchodě Španělska, přímo u moře, v létě zde tedy můžete očekávat tropické teploty nad 30 °C, v zimě se průměrná teplota pohybuje okolo 13–14 °C. Budete-li si chtít v Barceloně zajít na večeři ve dvou, počítejte s tím, že zaplatíte mezi 20 a 30 eury. Půllitr piva vás přijde na zhruba 3 eura, sklenka vína v lokálním podniku však zhruba na polovic.

Jednotlivá jízdenka na veřejnou dopravu stojí 2,15 eur, plánujete-li však více než 1 jízdu denně, vyplatí se vám pořídit si tzv. Barcelona Card, která kromě levnějšího jízdního nabízí mnoho výhod jako např. slevy do většiny galerií a muzeí.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.