Mapa

Levné lety z Praha do Hanoj

Informace o letu Praha - Hanoj

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

13 940 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 8330 kilometrů

13 hod. 50 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Korean Air

Hanoj

1 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Hanoj je jedno letiště: Hanoj.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Praha - Hanoj je 13 940 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
13 hod. 50 min. je průměrná doba letu Praha - Hanoj.
Žádné letecké společnosti nelétají přímo z Praha do Hanoj.
Žádné lety nelétají z Praha do Hanoj, a to k měsíci červenec.

Uvedené informace jsou platné k 1.11.2017

Letenky Praha-Hanoj

Mezi ČR a Vietnamem není přímý let. Do vietnamské Hanoje se z Prahy nejlevněji a nejrychleji dopravíte se společností Aeroflot s jedním přestupem v Moskvě. Občas se na lince a letu do Moskvy podílí též společnost Smart Wings. Vyhledat si můžete také lety s mezipřistáním ve Frankfurtu s aeroliniemi ČSA a Vietnam Airlines.

Na letiště Václava Havla se dostavte dostatečně dopředu s rezervou alespoň 3 hodin. Pro cestu do Vietnamu budete potřebovat platný cestovní pas a také vízum. O vízum mohou občané ČR požádat elektronicky. Platnost elektronického víza je 30 dní. Jeho vyřízení trvá zpravidla 3 pracovní dny. Budete vyzváni k nahrání fotografie a úhradě poplatku, podobně jako při cestě do USA.

Letiště Praha

Na letiště Václava Havla v Praze se jednoduše dopravíte pomocí městské hromadné dopravy. Z centra města stačí dojet do zastávek metra Zličín nebo Veleslavín a dále pokračovat k letišti autobusy 100 či 119. K terminálům jezdí také přímý expresní autobus z Hlavního nádraží Praha. Jízdenka stojí 60Kč a kupuje se u řidiče. Klasická jízdenka na MHD Praha stojí 32Kč. Pokud uvažujete o cestě z centra hlavního města pomocí taxi, připravte si přibližně 500Kč.

Letiště Praha nabízí velké množství obchodů, kaváren i restaurací. Nechybí fast food restaurace McDonalds ani supermarket Billa na terminálu 2. Na terminálu 1 byla otevřena Restaurace Praha. Koupíte zde oběd už od 100Kč, což zpravidla nemá na jiných letištích obdoby. Probíhající projekt "Měníme letiště pro vás" má za cíl celkové zlevnění a zkvalitnění služeb. V rámci tohoto projektu byli přidáni také informační asistenti nebo zaveden výhodný parkovací tarif Holiday.

Váš let do Vietnamu (první let do Ruska) bude odbaven na terminálu T1. Právě zde jsou odbavovány lety do zemí mimo Schengenský prostor. Lety do většiny evropských zemí jsou pak odbavovány na terminálu 2. Přechod mezi terminály je možný pěšky v řádu několika minut.

Letiště Hanoj

Mezinárodní Letiště Noi Bai v Hanoji je, společně s letištěm v Ho Či Minově Městě, vstupní branou do Vietnamu. Na letišti v Hanoji se nachází 2 terminály. Spojení mezi nimi zajišťuje kyvadlová doprava v pravidelných intervalech 15 minut. Mezinárodním letům slouží výhradně nový moderní terminál 2, kam také nejspíše přiletíte. Na letišti jsou k dispozici obchody, restaurace, úschovna zavazadel, autopůjčovny i bezplatná síť wifi. Ve Vietnamu je velmi běžná jízda na skútru. Půjčovny v Hanoji nabízí skútry, které můžete vrátit na opačné straně země v Ho Či Minově Městě a dopřát si tak svobodu cestování.

Pokud si nepronajmete žádný dopravní prostředek, můžete se do centra Hanoje dostat velmi levně též autobusem. Jízdenka na MHD stojí jen pár korun. Pár desítek korun poté bude stát letištní autobus. Cesta do centra může trvat i hodinu a půl. Doprava ve Vietnamu je totiž velmi rušná.

Po příletu do Hanoje

Počasí v Hanoji se dělí na letní období dešťů a suchou zimu. Ve Vietnamu je subtropické a na jihu dokonce tropické klima. Zima vám může být jen v horách na severu. Nejdeštivější měsíce jsou červenec a srpen. Nejsušší měsíce jsou naopak prosinec a leden. Ceny v Hanoji jsou pro obyvatele ČR velmi příjemné a občas i několikanásobně nižší než v Praze. To platí pro jídlo, ubytování, dopravu a další služby. Velmi levný je také pronájem skútru (cca 100 Kč / den). Vietnam se díky turismu velmi rychle mění, a tak ve velkých městech najdete i drahé obchody, restaurace a hotely. Hotel se však stále dá sehnat i za 150 Kč na noc. Velmi levný je také alkohol. Místní s oblibou popíjejí pivo z malých skleniček, tak aby se jim neohřálo. Vietnam je jednou z mála zemí, která může s Českou republikou soupeřit o nejnižší cenu piva na světě. Oproti ČR je Vietnam o 6 hodin vpředu, v období letního času pak jen o 5 hodin.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.