Glasgow

19. 12. 2018 - 20. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Glasgow patří na základě hodnocení uživatelů The Z Hotel Glasgow, Hotel Indigo GLASGOW a The Pipers' Tryst Hotel. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Glasgow přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Co říkají cestující o městě Glasgow?

9,8
Nadšenci pro jídlo
8,2
Nadšenci pro noční život
8,0
Nadšenci pro umění a design
7,6
Dobrodružní cestovatelé
7,0
Trendy cestovatelé
Hodnocení členů (93)
Alyssa Collier
Alyssa CollierNew York City
24.05.2018

Although I only had 24 hours in Glasgow, I can say that I'm so ready to come back and see even more. When visiting, the commonwealth games were going on and the city was dressed to a tee in everything Scottish. The culture, the people, the food, and the hospitality were better than I could have every imagined. This city is so vibrant with culture and history but has the modern feel to it. I definitely recommend all travelers to visit this beautiful city.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
01.03.2017

Glasgow was quiet and laid back city. I had a chance to visit back in 2004 with my previous job, visiting our office there. Last day after work, I got to walk around the city and have a few scotch drinks and some local food. Night life here doesn't come alive til after 11pm, when I was already very sleepy.

Callum Soukup-Croy
Callum Soukup-CroyGlasgow
18.05.2016

People usually come to Scotland to see Edinburgh but if you don't come for a visit to Glasgow then you are really missing out. Edinburgh might be the historical and cultural capital but Glasgow is really where it is happening with the best bars, restaurants and nightlife around. There are plenty of world class museums to visit, parks, country houses and the shopping is second only to that in London.

Krista Canfield McNish
Krista Canfield McNishSan Francisco
29.01.2016

I preferred Edinburgh to Glasgow in terms of big city Scotland. In Glasgow stroll around the University of Glasgow's grounds, grab a pint in a church at Oran Mor and snag some delicious tapas food at Brutti Ma Buoni.

Naplánujte si cestu do země Velká Británie