Inverness

16. 12. 2018 - 17. 12. 2018

2 hosté - 1 pokoj

Hledáte inspiraci pro své ubytování? Ke skvěle hodnoceným levným hotelům ve městě Inverness patří na základě hodnocení uživatelů Acer Glen B&B, The Gatehouse a Mardon Guest House. Skyscanner Hotely je rychlý, bezplatný a snadný způsob, jak zorganizovat váš pobyt. Stačí pár kliknutí a můžete snadno hledat, porovnávat a rezervovat ubytování ve městě Inverness přechodem přímo na webové stránky hotelu nebo cestovní kanceláře. Za váš pobyt rezervovaný u nás nejsou přičítány žádné poplatky. Pro začátek zkuste přidat váš vybraný termín do pole hledání výše a dovolte nám vyhledat pro vás levné nabídky hotelů. Případně si můžete vybrat z možností hotelů výše.

Co říkají cestující o městě Inverness?

9,8
Nadšenci pro turistiku
9,1
Nadšenci pro historii
8,4
Cestující rodiny
5,7
Nadšenci pro jídlo
Hodnocení členů (29)
Alix F
Alix FEdinburgh
31.05.2018

Beautiful little town that serves as a base for exploring the Highlands. I was really impressed by the number of dining options here — and surprised to learn that most expected reservations for Saturday lunch. When in doubt, book ahead!

Krista Canfield McNish
Krista Canfield McNishSan Francisco
30.01.2016

If you're looking for a spot to stay in Inverness, try the Ardconnel House B&B. It also happens to be within walking distance of Contrast Brasserie where we had a great dinner. Inverness is pretty close to the Loch Ness Centre & Exhibition (but I didn't really find that to be all that worthwhile).

Leigh Virkus
Leigh VirkusPittsford
31.12.2015

What a pretty town, with a lovely river walk, picturesque grounds around Inverness Castle, a charming old town, a very nice modern shopping mall & the free Inverness Museum & Art Gallery. We met lots of friendly locals and enjoyed free internet at Waterston's bookstore at East Gate Shopping Center.

Juno Kim
Juno KimAnchorage
11.12.2014

It's one of my favorite places I've been in Scotland. I thought I could live here when I arrived. With the river flowing in the center, the town is beautiful and people are friendly. Also a great place to base yourself for your Highlands trip.

Naplánujte si cestu do země Velká Británie