Mapa

Levné letenky do Osla

POZNEJTE OSLO

Oslo se nachází na jihovýchodě Norska, kterého je i hlavním městem. Skandinávská v mnoha ohledech pokroková země nabízí návštěvníkům mnohá lákadla.. Za všechny jmenujme alespoň proslulou čistotu, centrum bez spěchu a ruchu, významný přístav nebo blízkou nefalšovanou severskou přírodu. I vy si Oslo můžete snadno zamilovat. My vám v tom rádi pomůžeme a najdeme výhodné letenky na míru vaší cestě!

Letiště v Oslu

Mezinárodní letiště Oslo – Gardermoen je druhé nejmodernější letiště ve Skandinávii. Osobní lety zde obsluhuje terminál nacházející se 48 km od centra města. Z Gardermoen se na místní poměry vcelku levně dostaneme do centra buď autobusy, vlakem nebo expresním vlakem. Poslední možnost nás do města zaveze za dvacet minut.

Zejména pro nízkonákladové společnosti nabízející nejvýhodnější letenky mají v současnosti velký význam menší letiště Oslo Rygge a Torp Sandefjord, vzdálené 60 km, respektive 100 km od centra města. V obou případech počítejte s nákladnější přepravou z letiště do města, která zajišťují především autobusy leteckých společností.

Doprava po Oslu

Jak se na Norsko sluší a patří, systém veřejné dopravy je v Oslu na vysoké úrovni. Jeho páteř tvoří metro zvané Tunnelbanen, které má části tras i nad zemí. Do centra města se dostanete každou z jeho šesti linek.

Další možnost pro pohyb ve městě představují tramvaje a autobusy. Díky kvalitní infrastruktuře jezdí na čas a zácpy v Oslu v podstatě nehrozí. Našince může překvapit vyšší cena jízdenek, při delším pobytu se nejvíce vyplatí sedmidenní jízdenka. Doporučit můžeme Oslo Pass, který kromě jízdného nabízí i vstup na vybrané památky a atrakce v norské metropoli.

Kousek za hranicí města se vám otevře krásná severská příroda. Nejlépe ji prozkoumáte v pohodlí auta, podívejte se na naši nabídku Skyscanner aut.

Co dělat v Oslu

Díky menší rozloze centra se památky a kulturní stánky ve městě nacházejí blízko sebe. Na první pohled jistě zaujme působivá budova Opery. Nejedná se o historickou stavbu, jak jsme zvyklí z jiných evropských metropolí, ale o architektonickou perlu nového tisíciletí. Jako její protějšek působí pevnost a hrad ze 13. století, známý Akershus. Zavítat zde můžete do Muzea národního odboje za 2. světové války.

Norská královská rodina zpřístupnila pro návštěvníky svou rezidenci – Královský palác Slottet z první poloviny 19. století. Ještě známější se ale stala městská radnice Radhuset. Právě v ní laureátům každoročně udělují Nobelovu cena míru. Přehlédnout se nedají ani vysoké věže se zvonkohrou se bezmála 50 zvony. Radnice se nachází v blízkosti přístavu, rozkládajícího se po celé délce zálivu Oslofjord. Využít zde můžete okružní plavby nebo se jen pokochejte malebnými loďkami rybářů, stejně tak jako mohutnými zaoceánskými parníky.

Na milovníky prastarých severských národů čeká Muzeum vikingských lodí. Můžete v něm vidět tři autentické lodě Vikingů, staré přes tisíc let. Po náročné prohlídce města můžete odpočívat v parku Frogner, jehož dominantu tvoří sochařské díla Gustava Vigelanda představující člověka v nejrůznějších životních fázích a momentech.

Ubytování v Oslu

S Norskem a dalšími skandinávskými státy se pojí vyšší finanční náročnost při cestování, což pochopitelně platí i pro samotné Oslo. Ubytovací zařízení však vždy nabízejí čisté pokoje v minimalistickém stylu, které vypadají jako z magazínů o designu. Pokud máte dobrodružnou povahu, variantou pro vás může být stanování, po celé zemi si můžete ve vzdálenosti 150 metrů od soukromého objektu rozložit vlastní příbytek. Doporučujeme se však nejdříve podívat na širokou nabídku Skyscanner hotelů.

Co ochutnat v Oslu

Po staletí se norská kuchyně zakládá na surovinách dostupných z tamější přírody. Typické jsou tak ryby, jejich nejrůznější solené a sušené variace, uzené maso nebo populární sýr Gammalost. Ochutnejte vynikajícího těžko překonatelného lososa. Hořký Akvarit, známá skandinávská lihovina, vás také určitě potěší. Gastronomické zážitky mohou být v Oslu finančně náročnější, ale investice se určitě vyplatí.

Již dále nečekejte a objednejte si své letenky do Osla!

Je váš cíl flexibilní? Hledejte letiště poblíž a ušetřete ještě víc.

Letiště poblíž Oslo

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.