Mapa

Levné letenky Norsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Navštivte Norsko!

Norsko je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě! Těšit se můžete na hory, fjordy, jezera i moře. Nádherná příroda vybízí k pěší turistice i rybářským výletům. Norsko je navíc velmi bezpečnou zemí, a proto je vhodné i pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Kam v Norsku?

Pokud začnete svou norskou cestu v Oslu, navštivte např. Královský zámek, přístav Oslo Havn, zajímavé stavby radnice a opery a další památky. Zajděte si do Muzea norské kultury a Muzea vikingských lodí. Zajímavý je i park Frognerpark, kde se nachází více než 200 soch od Gustava Vigelanda. Mnoho lidí míří do Norska za krásnou přírodou. Branou k norským fjordům vám budou města Stavenger nebo Bergen. Okolí uvítají příznivci turistiky, cyklistiky, raftingu i rybaření. Rybářské výlety jsou v Norsku velmi oblíbené a můžete si je domluvit v cestovních agenturách. Rybaří se na moři, jezerech i řekách. Hlavním lákadlem je fjord Lysefjord a jeho úžasné scenérie. K nejnavštěvovanějším místům patří vysunutý skalní blok Preikestolen a slavný zaklíněný balvan Kjeragbolten. Kromě přírody budete obdivovat malebné vesnice s kostelíky. Jednou z takových vesniček je Gudvangen ve fjordu Nærøyfjord, kam se lze vypravit lodí. V zimě je Norsko rájem běžeckého i sjezdového lyžování.

Nejlepší čas cesty

Norsko má, podobně jako Velká Británie, velmi proměnlivé a deštivé počasí. Určitě si proto na cestu přibalte deštník, nepromokavou bundu a kvalitní obuv, ať už cestujete v jakémkoliv ročním období. Zimy jsou velmi dlouhé a léta velmi krátká a mírná. Z důvodu blízké polohy k Severnímu polárnímu kruhu se v létě na severu země vůbec nestmívá. Opačnou situaci zažijete v zimě, kdy je v celé zemi velmi málo hodin světla. V zimním období máte velkou šanci spatřit polární září!

Podívejte se na Tipy na nejlepší místa na pozorování polární záře.

Letenky Norsko

Levné letenky do Norska seženete z Letiště Václava Havla v Praze s nízkorozpočtovou aerolinií Norwegian. Přímý let trvá cca 2 hodiny. Tato letecká společnost nabízí v letní sezóně také lety z Prahy do Stavangeru a Bergenu.

Lety do Osla s jedním přestupem v Rize si lze rezervovat u lotyšské společnosti airBaltic.

Ubytování a doprava v Norsku

Ubytování si vyhledejte a rezervujte před cestou. Ceny v Norsku jsou totiž velmi vysoké. Na současnou nabídku hotelů se můžete podívat na Skyscanner. Dvoulůžkový pokoj v centru Osla je k dispozici od 1300Kč. V Norsku se lze pohybovat autobusy, vlakem nebo levnými lety domácí společnosti Norwegian. Ideální možností je pronájem vlastního automobilu, neboť se dostanete i na místa mimo turistické trasy. Auto si lze pronajmout v autopůjčovnách na letištích nebo ve městech.

Co ochutnat?

Využijte toho, že jste u moře a objednejte si čerstvé ryby a mořské plody. Nejoblíbenějšími rybími pochoutkami v Norsku jsou losos, treska, sardinka nebo makrela. Velmi často je v nabídce restaurací i maso ze soba nebo losa. V severských zemích se podávají též masové kuličky a tradiční obložené chleby smorrebrod.

Závěrečné tipy

Norso není součástí Evropské unie, ale je členem Schengenského prostoru. Z toho důvodu vám bude vstup do země umožněn na základě platného občanského průkazu. V Norsku se platí norskými korunami. Ceny mohou být oproti Česku až 4x vyšší. Letenky Norsko-ČR jsou však díky společnosti Norwegian velmi levné. Vyplatí se vám též pronájem automobilu.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.