novinky tipy Dovolená Itálie! 10 tipů na nejlepší místa 🍕

Všechny články

Dovolená Itálie! 10 tipů na nejlepší místa 🍕

Plánujete dovolenou v Itálii? Pak se máte rozhodně na co těšit! Italská města, příroda, pláže i jídlo jsou skvělé! Skyscanner vám představuje 10 tipů na zajímavá místa, kam se vydat.

1. Sardinie

Sardinie je druhým největším italským ostrovem a oblíbeným místem turistů, kteří hledají krásné pláže, čistou vodu a divokou přírodu. Povrch ostrova je celkem hornatý, což uvítají všichni milovníci turistiky. Na turistické stezky se můžete vypravit k nejvyšší hoře Punta Lamarmora do pohoří Monti del Gennargentu. Zábavu a noční život si dopřejete v živém městě Cagliari na jihu ostrova. Na Sardinii určitě nevynechte kouzelnou Neptunovu jeskyni, která se nachází u Alghera. Klid na pláži se vám dostane v turistických letoviscích Isola Rossa, Costa Rei nebo např. Budoni. Pláže na Sardinii mají různou barvu, mohou být písčité i oblázkové. Voda je zde neuvěřitelně modrozelená. “Smaragdový ostrov“ tak bude pro vaši dovolenou v Itálii skvělou volbou! Po Sardinii se můžete volně pohybovat pronajatým automobilem.

Letenky na Sardinii

Dovolená v Itálii: Vydejte se na Sardinii

2. Neapol a Pompeje

Neapol je nádherné italské město ležící v Neapolském zálivu pod sopkou Vesuv. Jeho historické centrum je právem zařazeno mezi památky světového dědictví UNESCO. Už procházka po ulicích Tribunali a Spaccanapoli vás ohromí. Usedněte do jedné z útulných kaváren a restaurací, abyste si vychutnali pravé italské cappuccino nebo pizzu. Právě Neapol je označována za místo, kde se pizza zrodila. Vzhledem k tomu, že se Neapol nachází u moře, nemohou v menu restaurací chybět ani čerstvé ryby a plody moře, tzv. frutti di mare. Dominantou města je hrad sv. Eliáše, odkud je úchvatný výhled na město a celý Neapolský záliv. Návštěvu Neapole lze spojit s výletem do starověkého města Pompeje a také s výstupem na slavný Vesuv.

Lety do Neapole

Dovolená v Neapoli

3. Lago di Garda

Chystáte se na dovolenou do Itálie? Nemusí to být vždy k moři. Mají tam totiž i nádherná jezera! Největším z nich je Gardské jezero – Lago di Garda. Jezero má ledovcový původ, a tak má jeho voda azurovou barvu. Skaliska úpatí Dolomit tu v kombinaci s vodní plochou vytváří jedinečné přírodní scenérie, které si nejlépe vychutnáte při projížďce na lodi nebo ze sedla kola. Místní krajina totiž nabízí velké množství nádherných cyklostezek. Věnovat se můžete i dalším sportům, jako jsou windsurfing, paragliding, jízda na koni, horská turistika nebo horolezení. Velmi oblíbené jsou zdejší ferraty. Vaše děti potěší zábavní park Gardaland. Vám zase udělají dobře termální prameny a dobré italské víno. Jednodenní výlet lze uspořádat do Verony, kde se v letní sezoně hrají operní představení pod širým nebem. Podívejte se na výhodné nabídky ubytování u Gardského jezera.

Vydejte se k jezeru Lago di Garda

4. Benátky

Pro vaši dovolenou v Itálii byste těžko hledali romantičtější místo, než jsou Benátky! Projíždět se na gondole mezi starými domy s pavlačemi, ze kterých seskakoval Casanova, je opravdu kouzelné. Hlavní dopravní spojení zajišťuje 4km dlouhý Velký kanál – Canal Grande. Pěší prohlídku Benátek můžete zahájit na náměstí svatého Marka a pokračovat k mostu Ponte di Rialto, kde kotví většina gondol. Itálie je zemí jídla, a proto si dopřejte romantickou večeři v jedné z mnoha útulných restaurací. Určitě ochutnejte benátské risotto nebo jakkoliv upravenou místní vyhlášenou zeleninu. Do Benátek seženete z Prahy velmi levné letenky s několika nízkonákladovými společnostmi. Vyberte si také z široké nabídky hotelů v Benátkách.

Zezervujete si lety do Benátek

Na dovolenou do Benátek

5. Sicílie

Teplé a slunečné počasí po celý rok na vás čeká na Sicílii, která je naším dalším tipem na italskou dovolenou. Zatímco ve zbytku Itálie se začne ochlazovat, na Sicílii budou stále panovat dobré podmínky ke koupání. Sopečné podloží ostrova vytváří skvělé zázemí pro pěstování vína, pomerančů, citronů, mandlí a oliv. Život zde ubíhá o mnoho pomaleji než v severní Itálii. V hlavním městě Palermu zavzpomínáte na dávné mafiánské časy. Ve městě naleznete mnoho kašen, kostelů a také katedrálu z 12. století. Nejhezčím městem na Sicílii je ale pravděpodobně Cefalu, které se nachází na severu ostrova. Na jihu Sicílie se zase rozkládá Údolí chrámů. Komplex chrámů vybudovali dávní Řekové. Symbolem Sicílie je 3329 metrů vysoká činná sopka Etna. Ke kráteru Etny se lze vypravit na jednodenní výlet.

Lety na Sicílii

Dovolená v Itálii: Vyrazte na Sicílii

6. Řím a Vatikán

Hlavní město Itálie, přezdívané „Věčné město“, je vzpomínkou na zašlou slávu Římské říše. Památky antické civilizace na vás čekají na každém kroku. Koloseum, Pantheon či Forum Romanum jsou jen některá hlavní lákadla, která vás v Římě ohromí. I v současné době dochází k novým archeologickým objevům. Dalšími památkami jsou např. Španělské schody, Andělský hrad nebo Fontána di Trevi. Fontán a kašen jsou po celém Římě stovky. V centru města objevíte také nekonečné množství kvalitních kaváren a restaurací, kde si můžete dát pravou italskou kávu nebo skvělý dezert. V samém srdci Říma se pak nachází městský stát Vatikán. Svatopetrské náměstí s bazilikou svatého Petra působí monumentálně, zvláště při pohledu z věže. Z Michelangelových fresek v Sixtinské kapli se vám zatočí hlava. Zamluvte si v Římě hotelový pokoj zde.

Kupte si letenky do Říma

Dovolená v Římě

7. Amalfi a Capri

Amalfi bývá považováno za jedno z nejhezčích pobřeží v Itálii. Naleznete ho asi půl hodiny jízdy autem z Neapole. Čekají na vás krásná městečka, ostré svahy a průzračná voda moře. Celé pobřeží je dlouhé desítky kilometrů a jízda po klikatých silnicích je nezapomenutelná. Zastavit se můžete na romantických vyhlídkách na moře. Nejkrásnější je vyhlídka na obec Positano. Barevné domy propojené schodišti se táhnou od přístavu až do hor. V okolí objevíte několik pěkných turistických tras, jako např. Sentiero degli Dei (Cesta bohů). Město Amalfi má krásnou promenádu, přístav i pláž. Nedaleko Amalfi se nachází ostrov Capri. Na „Modrém ostrově“ na vás čekají bílá skaliska a moře s křišťálově čistou vodou. Každá část Itálie má svou kulinářskou specialitu. Na ostrově Capri si rozhodně objednejte salát Caprese s mozzarelou, rajčaty, bazalkou a olivovým olejem.

Vypravte se na Amalfi

Italské pobřeží Amalfi a ostrov Capri

8. Milán

Milán je centrem kultury a módy. Ulice jsou výstavní plochou světových značek a přehlídkou italských restaurací. V Miláně budete potkávat elegantně oblečené lidi, kteří s oblibou popíjí espresso na každém rohu. Máte-li rádi umění, vydejte se do jedné z mnoha galerií nebo na proslulou milánskou operu La Scala. Centrem Milána je jedinečná katedrála Duomo di Milano. V kostele Santa Maria delle Grazie naleznete známou fresku Poslední večeře od Leonarda da Vinciho. Vaší pozornosti by neměl ujít ani Královský palác a renesanční hrad Sforzesco. Máte-li rádi fotbal, zakupte si vstupenku na utkání místních slavných klubů AC Milán nebo Inter Milán. Po Miláně jsou příjemné cykloprojížďky. Kola si můžete zapůjčit v centru. Letenky zakoupíte velmi levně, neboť do Milána-Bergama létá z Prahy několik nízkorozpočtových společností.

Letenky do Milána

Za kulturou do Milána

9. Toskánsko

Toskánsko je známé svými vinicemi, olivovými háji a také Šikmou věží v Pise. Krásné časy renesance připomíná zejména nádherná Florencie. Hlavní město regionu má nádherné historické centrum, do kterého vás přivede most Ponte Vecchio. Srdcem Florencie je náměstí Piazza del Duomo s dómem Santa Maria del Fiore. Šikmá věž, která stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli) v Pise, je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Tato 56m vysoká stavba ze 14. století je nakloněná přibližně o 5 metrů. Dalším krásným městem v Toskánsku je Siena. Lidé se zde s oblibou shromažďují na půlkruhovém náměstí Piazza del Campo. Za ochutnávkou nejlepších toskánských vín se můžete vypravit např. do Montepulcian, kde lze navštívit také toskánské lázně. Podívejte se na možnosti ubytování v Toskánsku.

Na dovolenou do Toskánska

10. Kalábrie

Rádi byste jeli na dovolenou do Itálie k moři? Pak je pro vás skvělou volbou klidná a slunečná Kalábrie. Jižní Itálie působí v porovnání s italským severem mnohem skromnějším dojmem. Dlouhé pláže a klidná atmosféra však nabízí ideální podmínky na dovolenou. Oblast je také velmi hornatá, a proto si zde přijdou na své milovníci turistiky. Jeden den můžete strávit na pláži a druhý den pochodovat v Apeninách. V severní části Kalábrie najdete dokonce hory s nadmořskou výškou přes 2000m. Vypravit se můžete do národních parků Sila, Pollino nebo Aspromonte. V zálivu Policastro najdete krásnou riviéru Riviera dei Cedri. Ani v Kalábrii vás určitě nezklame vynikající italská kuchyně. Oproti severu vás potěší nižší ceny. Po kalábrijském poloostrově se budete nejlépe pohybovat pronajatým automobilem. Porovnejte si výhodné nabídky autopůjčoven.

Letenky do Kalábrie

Podívejte se i na další články:

Exotické destinace pro vaši dovolenou Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa