Mapa

Levné lety z Belfast do Praha

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Praha...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Belfast - Praha

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

2 116 Kč

Přímý letecký spoj

1

Letů týdně

2

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 1464 kilometrů

2 hod. 30 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Sun-Air

Praha

1 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Praha je jedno letiště: Praha.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Belfast - Praha je 2 116 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
2 hod. 30 min. je průměrná doba letu Belfast - Praha.
Jedna letecká společnost létá přímo z Belfast do Praha.
2 lety týdně létají z Belfast do Praha, a to k měsíci listopad.

Uvedené informace jsou platné k 23. 9. 2015.

Letecké spojení Belfast–Praha

Z Belfastu můžete odletět buď z letiště Belfast International nebo z George Best City Airport. Belfast International využívá společnost Jet2, se kterou se do Prahy dostanete přímou linkou za 2 hodiny a 35 minut. Toto spojení máte k dispozici dva dny v týdnu. Jestliže chcete cestovat jindy, poletíte s přestupem. A hlavně poletíte z městského letiště George Besta. British Airways odtud vypravuje lety do Londýna, KLM do Amsterdamu a Vueling do Barcelony.

Odlet z Belfastu

Před odletem si zkontrolujte, na které letiště máte jít. Jestliže je to Belfast International Airport, najdete odbavovací halu ihned po vstupu do budovy. Poté pokračujte k bezpečnostní kontrole v prvním patře. Jakmile absolvujete i tu, můžete si ve Starbucks dát kafíčko a sendvič a vyčkat na dobu odletu. I letiště George Best City Airport má pouze jeden terminál, orientace je tak snadná. Ihned po vstupu se dostanete do haly, kde můžete provést odbavení. Bezpečnostní kontrola vás čeká za odbavovacími přepážkami, v zadní části haly. Poté vyjděte po schodech nahoru, kde si můžete odpočinout nad sklenkou whisky v baru Bushmills.

Přílet do Prahy

Pokud letíte přímou linkou nebo přestupujete v Londýně, vystoupíte na Terminálu 1. Ten slouží pro cesty odjinud než z Schengenského prostoru. Při příletu z Barcelony nebo Amsterdamu se ocitnete na Terminálu 2. Terminály 1 a 2 jsou propojeny, z jednoho na druhý se pěšky a suchou nohou dostanete za 10 minut. Do centra lze nejsnáze dojet taxi, stanoviště najdete vždy u východu z terminálu, na kterém jste přistáli. Přímo u východu také leží zastávky městské dopravy. Pro cestu na metro nasedněte do čísla 100, 119 nebo 191. Lístek vám prodá buď řidič, nebo automat na zastávce, připravte si 32 korun. Centrální vlaková stanice, Hlavní nádraží, je dosažitelná speciální linkou Airport Express. Tato cesta standardně trvá 35 minut. I na letišti Václava Havla si můžete pronajmout vůz. Kanceláře společností Avis, Budget, Czechocar, Dvořák Rent a Car, Europcar, Hertz, Rent plus a Sixt nesídlí přímo v příletové hale, ale v přízemí Parkingu C, kam vás navedou směrovky.

Praktické rady a poznámky

Před odletem je nutné projít bezpečnostní kontrolou a odbavit svůj let. U obou procedur se mohou tvořit fronty. Myslete na to, že je třeba přijít na letiště včas. Pokud vás čas netlačí, přijďte 3 hodiny před odletem, minimálně ale 2. Mějte při sobě platný pas nebo průkaz totožnosti se strojově čitelnými údaji.

Jaké to bude v Praze?

Praha má oproti Belfastu vyšší teplotní odchylky, v zimě je větší zima, v létě pak větší teplo. Zatímco v Belfastu se teploty pohybovaly i v létě do 25 °C, v Praze zažijete i tropická vedra, tedy teploty přesahující 30 °C. V zimě naopak mohou teploty klesnout hluboko pod nulu, což v Belfastu nezažijete. V Praze také mnohem méně často prší. V létě si tak můžete dát jídlo na zahrádce, v pěkné restauraci zaplatíte za dvě osoby 600 korun. Levně se najíte za 120 korun. Velkého cenového rozdílu si všimnete, když si objednáte pivo. Pražských 33 korun je výrazně příznivějších. Po letu si změňte čas, v Praze je o hodinu více než v Belfastu.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.