Mapa

Levné lety z Brno-Tuřany do Rhodos

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Rhodos...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Brno-Tuřany - Rhodos

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

9 159 Kč

Přímých leteckých spojů

0

Rhodos

1 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Rhodos je jedno letiště: Rhodos.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Brno-Tuřany - Rhodos je 9 159 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
Žádné letecké společnosti nelétají přímo z Brno-Tuřany do Rhodos.

Lety z Brna na Rhodos         

Informace jsou ověřené k lednu 2016

Aerolinky, které létají z Brna na Rhodos

Přímou linku z letiště Brno-Tuřany na řecký ostrov Rhodos provozuje v sezóně společnost Smart Wings, ale ne každý den. Spíše budete muset přestupovat, a to nejméně jedenkrát. Společnost Lufthansa vypravuje lety například přes Mnichov a Atény, další společnosti obsluhující jednotlivé části letu na Rhodos jsou Aegean Airlines, BMI Regional, Air Dolomiti, České aerolinie a další.

Informace o terminálech

Brněnské letiště má pouze jeden terminál. V celé odletové hale se můžete bezplatně připojit k internetu. Před odletem se můžete zajít osvěžit do Starobrno baru, kde nabízejí alkoholické i nealkoholické nápoje či kávu. Hlad zaženete v podniku Fast food baguetteria, kde si můžete dát čerstvé bagety, saláty i sladké pečivo. V neveřejné části odletové haly se nachází Aviette bar. Těsně před nástupem do letadla si v něm můžete koupit nápoje, sendviče a další občerstvení.

Ve spojovací chodbě mezi příletovou a odletovou halou najdete Airport shop Brno. Prodávají tu tabák, denní tisk, časopisy, mapy, průvodce, suvenýry nejen z moravské metropole, občerstvení a různé doplňky na cesty.

V neveřejné části odletové haly pak můžete zavítat do duty free obchodu Travel Fun Shop. V tomto obchodě nabízejí parfémy, kosmetiku, alkoholické nápoje a tabákové výrobky, ale i cukrovinky. V odletové hale se dále nachází směnárna a business salónek. Vstup do něj si můžete zakoupit na informacích.

Parkování na letišti je do 15 minut zdarma. V případě dlouhodobého stání se platí 150 korun za první den a za každý další započatý den 100 korun. Týdenní stání vás tak vyjde na 750 korun.

Mezinárodní letiště Rhodos se nachází 15 kilometrů západně od hlavního města, které nese stejný název jako celý ostrov. Cesta z letiště do rhodské metropole vám zabere necelou půlhodinu. Trasa je jednoduchá, celou cestu pojedete přímo po hlavní silnici podél severozápadního pobřeží ostrova.

Praktické informace

Odbavování cestujících začíná vždy dvě hodiny před odletem a končí zpravidla půl hodiny před odletem. Připravte si cestovní pas nebo občanský průkaz. Vízum nebudete potřebovat, pokud v Řecku nehodláte zůstat déle než tři měsíce a nebudete tam pracovat. Více informací vám poskytne velvyslanectví Řecké republiky v Praze.

Co lze na Rhodu očekávat

Rhodos je vyhledávanou turistickou destinací ve Středomoří, proto jsou tu ceny většinou vyšší než u nás. V běžné restauraci si dáte jídlo za cenu od 220 korun, tamní pivo vám, podobně jako šálek cappuccina, naúčtují za 80 korun. Litr mléka v obchodě stojí 35 korun, kilo banánů seženete za 40 korun. Litr benzinu v Řecku stojí přes 42 korun.

Řecko jako jeden z jihoevropských států dodržuje polední siestu. Obchody jsou otevřeny od pondělí do pátku od devíti hodin do půl třetí. V úterý, ve čtvrtek a v pátek pak také od půl šesté do půl deváté. Ve vyhlášených turistických centrech se ale setkáte i s krámky otevřenými sedm dní v týdnu do večera. Na Rhodu jistě narazíte i na tradiční trhy, nenechte si na nich ujít delikatesy jako je baklava, tymiánový med či ochutnávku řeckých vín.

Léta jsou na Rhodu suchá a horká, průměrné letní teploty dosahují běžně 30 °C. V zimě naopak na ostrově vydatně prší. Nejvhodnější dobou pro návštěvu je jaro nebo podzim, kdy uvidíte i rozkvetlé stromy. Teplota vody v moři se ještě v září pohybuje kolem příjemných 24 °C. Nezapomeňte si po příletu na ostrov posunout své hodinky o hodinu dopředu. Tipy na turistické zajímavosti na Rhodu a dalších řeckých ostrovech najdete zde

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.