Mapa

Levné lety z Praha do Bělehrad Nikola Tesla

Nejlepší last minute lety

Máte spontánní náladu? Nikdy není pozdě na rezervaci cesty. Zde je náš výběr těch nejlepších last minute letů do destinace Bělehrad...
Jen odhadované nejnižší ceny. Vyhledány v posledních 14 dnech.

Informace o letu Praha - Bělehrad Nikola Tesla

Nejlevnější cena za zpáteční letenku za minulý měsíc

2 711 Kč

Přímé letecké spoje

4

Letů týdně

9

Průměrná doba letu, vzdálenost letu je 742 kilometrů

1 hod. 25 min.

Nejpopulárnější letecká společnost za minulý měsíc

Air Serbia

Bělehrad Nikola Tesla

1 letiště

Často kladené otázky

V destinaci Bělehrad jsou 2 letiště: Bělehrad Nikola Tesla a Bělehrad Batajnica.
Nejlepší cena nalezená na Skyscanner za let Praha - Bělehrad Nikola Tesla je 2 711 Kč. Byla nalezena shromážděním informací od různých přepravců a je to nejlevnější cena za celý měsíc.
1 hod. 25 min. je průměrná doba letu Praha - Bělehrad Nikola Tesla.
4 letecké společnosti létají přímo z Praha do Bělehrad Nikola Tesla.
9 letů týdně létá z Praha do Bělehrad Nikola Tesla, a to k měsíci leden.

Informace jsou ověřené k prosinci 2015

Aerolinky, které létají z Prahy do Bělehradu

Přímou leteckou linku z Prahy do srbské metropole zajišťuje pouze srbská letecká společnost Air Serbia. Většinou s ní můžete letět minimálně jednou denně. Případné mezipřistání můžete volit například v Římě s Alitalií, v Aténách s Aegean Airlines nebo v Sofii s Bulgaria Air.

Informace o terminálech

Pokud letíte do Bělehradu přímo nebo přes Bulharsko či Turecko a další mimoschengenské země, budete odbaveni v terminálu 1. Pokud poletíte přes Itálii, Řecko a další země Schengenského prostoru, budete odbaveni v terminálu 2.

Na pražském letišti je přes 85 obchodů, otevřených od 7 do 21 hodin. Najdete zde obchody s bohatým sortimentem cukrovinek, oblečení i kosmetiky světových značek. Restaurace a kavárny jsou děleny do tří cenových kategorií: low cost, medium a premium.

Pokud vás přepadne hlad, v terminálu 1 najdete třeba tradiční restauraci Pilsner Urquell. Milovníci netypické módy například zavítají do španělského obchodu s oblečením Desigual. Můžete navštívit i řadu dárkových obchodů nebo obchodů s luxusním zbožím známých světových značek jako je Carollinum Airshop, kde je možné koupit šperky či hodinky. Můžete se občerstvit v McDonald´s nebo si vychutnat kávu ve Starbucks Coffee.

V terminálu 2 se nachází supermarket Billa, kde koupíte potraviny a spotřební zboží. Pokud chcete zahnat hlad raději v restauraci, můžete zavítat  například do originální Pilsner Urquell restaurace nebo do restaurace Briccoexpress, která se zaměřuje na italskou kuchyni. Pokud máte chuť spíše na něco francouzského, zamiřte do pekárenského řetězce Paul. Nechybí tu ani obchody světoznámých značek jako Guess, Lacoste či Porsche Design. S dětmi zamiřte do hračkářství Sparkys nebo Bambule, u něhož se nachází dětský koutek.

Ve všech prostorech terminálů je kvalitní WiFi připojení. Pokud jste na letiště přijeli autem, můžete využít kryté parkoviště s trvalou ostrahou přímo u terminálů. Když si parkovací místo zarezervujete po internetu, cena může klesnout i pod 800 korun za týden.

Bělehradské letiště Nikoly Tesly se nachází asi 15 kilometrů od centra srbské metropole. Tam se za půl hodiny a asi za 60 korun dostanete speciálním JAT Airways autobusem, který jede do čtvrti Nový Bělehrad, pak na vlakové nádraží a k terminálu Slavija. Cesta běžným autobusem MHD číslo 72 trvá asi tři čtvrtě hodiny a stojí asi 25 korun. Taxi je levnější než u nás, ale je potřeba dát pozor na to, že někteří taxikáři cizincům účtují vyšší ceny.

Praktické informace

Na letišti buďte zhruba tři hodiny před odletem. Do Srbska při cestě kratší tři měsíce nepotřebujete vízum, stačí vám buď cestovní pas, nebo občanský průkaz. V Srbsku platí pro cizince přihlašovací povinnost (do 24 hodin). Na základě přihlášení je vydána tzv. bílá karta. Při odjezdu ze země je nutné se odhlásit.

Vzhledem k trvajícím chladným vztahům Srbska s Kosovem (někdejší srbská provincie, která vyhlásila nezávislost) neumožňují srbské orgány vstup na území Srbska z Kosova v případě, že se do Kosova předtím dostanete mimo oficiální srbské hraniční přechody, letecky nebo z Albánie a přilehlých zemí.

Co lze v Bělehradě očekávat

V Bělehradě jsou ceny podobné těm českým, některé potraviny se dají koupit i levněji. V běžné restauraci se tam najíte v přepočtu za 150 korun a pivo vám tam stejně jako cappuccino nalijí za 35 korun. V obchodě litr mléka pořídíte za 20 korun, chleba jen za deset a kilo brambor za 20 korun. Láhev vína stojí kolem stovky. Levnější než u nás jsou cigarety a také taxíky, se kterými vás kilometr vyjde asi na 14 korun za kilometr.

Bělehrad má spíše kontinentální podnebí. Během slunného léta jsou tu průměrné teploty přes 20 stupňů, maxima dosahují až k 35°C. O zimních nocích tu teploty klesají běžně pod bod mrazu, je tu chladněji než v Česku. Srážky jsou četnější v zimě a nejsou nijak výrazné. Čas je tu po celý rok stejný jako v Česku. Tipy na zajímavé výlety na Balkáně naleznete zde.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.