Mapa

Levné letenky Vietnam

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Kupujete letenky do Vietnamu?

Plánujete-li svou cestu do Vietnamu, máte se na co těšit! Tato země jihovýchodní Asie totiž nabízí mnoho zajímavostí. Pulzující města, rýžová políčka, pěkné pláže, džungle i hory jsou připraveny na vaši návštěvu. Ve Vietnamu vám nebude chybět ani výborné jídlo a levné pivo.

Co navštívit ve Vietnamu?

Pokud se vydáte do Vietnamu, bude před vámi stát hlavní rozhodnutí, zda navštívit sever nebo jih této krásné země. Nejlépe uděláte, když navštívíte obě části! Přidat můžete také velmi zajímavý Střední Vietnam, kde se nachází císařská města HoiAn a Hue. V Severním Vietnamu začnete své poznání v hlavním městě Hanoji. Typické asijské velkoměsto má jedinečnou atmosféru, kterou tvoří tržnice, pouliční stánky s jídlem, úzké uličky a všudypřítomné mopedy. Z Hanoje se snadno vypravíte do nádherné zátoky Ha Long Bay nebo k rýžovým terasám do Sapy. Tyto dvě místa byste určitě neměli vynechat, neboť patří k nejhezčím scenériím jihovýchodní Asie. Nejdete zde také spoustu typických vietnamských vesnic a původní domorodé kmeny. V Ho Či Minově městě v Jižním Vietnamu zase proniknete do komunistické historie a války ve Vietnamu. Výlet si lze udělat např. ke známým tunelům, které pomohli Vietnamu vyhrát válku. Na jihu objevíte více pláží a možností ke koupání.

Přečtěte si také článek Nejlepší prázdninové destinace.

Kdy cestovat do Vietnamu?

Nejlepším obdobím návštěvy Vietnamu jsou měsíce od listopadu do dubna, neboť je v zemi sucho. Od května do října se setkáte s obdobím dešťů, které vrcholí v červenci a srpnu. V horských oblastech na severu země se zimní teploty mohou přiblížit k bodu mrazu. V ostatních částech Vietnamu však panují příjemné teploty po celý rok.

Letenky do Vietnamu

Ve Vietnamu objevíte 3 hlavní mezinárodní letiště. Jedná se o letiště Nội Bài v Hanoji, letiště Tân Sơn Nhất v Ho Či Minově městě a letiště Đà Nẵng v centrální části Vietnamu.

Z Letiště Václava Havla v Praze zakoupíte letenky do Vietnamu s jedním přestupem. Tuto možnost nabízí např. ruské aerolinie Aeroflot s mezipřistáním v Moskvě. Jejich let trvá 15-16 hodin. Lety se zastávkou v Dubaji nabízí aerolinie Emirates. Do Ho Či Minova města lze podobně cestovat také se společností Emirates nebo s Qatar Airlines.

Doprava a ubytování

Hanoj a Ho Či Minovo město jsou od sebe vzdálené více než 1500 kilometrů, a proto zvažte případný letecký přesun. Záleží na tom, kolik máte času. Cestovat můžete také pomocí autobusů se zastávkou v centrální části země. Některé nové moderní autobusy mají lůžkovou úpravu. Zakoupit si lze také speciální jízdenku na autobusy ze severu na jih Vietnamu, se kterou můžete na trase libovolně zastavovat. Vlaky jsou poněkud pomalé. Využít je lze např. k cestě do horských oblastí do Sapy. Půjčení auta je umožňeno pouze s vietnamským řidičským průkazem. Mnohem běžnější je však pronájem motocyklu nebo skútru. Běžná cena je 5USD na den. Někteří cestovatelé se vydávají přes Vietnam právě na motorce. Nabídek ubytování naleznete v každé části Vietnamu mnoho. Více luxusních hotelů se nachází na jihu.

Gastronomické speciality

Co ochutnat ve Vietnamu? Nenechte si ujít typické polévky Pho, které můžete znát i z vietnamských restaurací v Česku. Dalším typickým pokrmem je Bun Rieu, který tvoří rajčata, krabí maso a tofu. Nechybí ani rýžové pokrmy, jarní závitky a další speciality. Pivo je k dostání v malých skleničkách, aby vám nezteplalo. Jeho cena je oproti jiným asijským státům velmi levná.

Užitečné tipy

Od roku 2017 mohou občané České republiky požádat o elektronické vízum na 30 dní. S tímto vízem lze do Vietnamu vstoupit přes některá hlavní letiště a pozemní hranice. Úplný seznam těchto míst uvádí na svých stránkách Velvyslanectví ČR v Hanoji. Měnou je vietnamský dong. Peníze si rozměníte na letišti, anebo vyberete přímo z bankomatu. Podívejte se na letenky do Vietnamu již nyní!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.