Mapa

Levné letenky Belize

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Belize?

Vypravte se na dovolenou do Karibského ráje. Čeká na vás středoamerický stát Belize, kde objevíte krásný korálový útes, jedinečné pláže a ostrovy, prales, hory i pozůstatky mayské civilizace.

Co vidět v Belize?

Belize se těší velké oblibě především mezi příznivci šnorchlování a potápění. Nachází se zde totiž druhý největší korálový útes na světě. Velkým zážitkem je také potápění v modré jámě, tzv. Great Blue Hole, která je tak trochu symbolem této země. V Belize si budete moci zaplavat s rejnoky i velkými hnědými žraloky. Z počtu barevných ryb se vám v rezervaci Hol Chan Marine Reserve zatočí hlava. Výlet si určitě dopřejte i na ostrov Ambergris Caye. V Belize najdete kromě pláží i divoké vnitrozemí s hornatými oblastmi a středoamerickým pralesem. Pokud si domluvíte výlet s průvodcem do džungle, máte velkou šanci spatřit tukany, tarantule nebo dokonce černé pantery. V zemi se nachází, podobně jako v Guatemale a v Mexiku, pozůstatky úchvatných mayských měst a chrámů.

Podívejte se na Nejlepší dovolená u moře.

Nejlepší čas cesty

Kdy si koupit letenky do Belize? Nejlepší dobou návštěvy Belize jsou měsíce od prosince do května. V letním měsíci totiž panuje období dešťů, které může v září vrcholit i tropickými bouřemi nebo hurikány. Teploty jsou vysoké po celý rok a voda v Karibském moři je rovněž vždy teplá.

Letenky do Belize

Z pražského letiště si koupíte letenky do Belize s přestupy v Torontu a Houstonu s aeroliniemi Air Canada a United Airlines. Let se dvěma přestupy trvá přibližně 30 hodin. Na letiště v Belize City si můžete vyhledat letenky také přes Mexiko nebo USA. Do Maxika jsou často levné lety ze sousedního Německa.

Ubytování a doprava v Belize

Dopravu v Belize zajišťují hlavně autobusy a nejrůznější mikrobusy. Chcete-li se po Belize pohybovat rychle a svobodně, půjčte si auto v jedné z autopůjčoven. Na různé ostrovy se lze dopravit vodním taxi nebo letem z hlavního města Belize City. V Belize najdete mnoho druhů ubytování. Nejlevnější dvoulůžkové pokoje si rezervujete od 500Kč na noc. Belize je lehce dražší destinací než okolní státy Guatemala nebo Mexiko.

Co ochutnat?

Podobně jako v dalších státech Střední Ameriky, je i zde typickým pokrmem rýže, kuřecí maso, fazole a grilovaný banán. Vzhledem k blízkosti moře jsou často na talíři k vidění i čerstvé ryby a mořské plody. Na ulici nebo na trhu si často koupíte grilované maso a exotické ovoce.

Závěrečné rady

Občané Evropské unie nepotřebují ke vstupu do Belize vízum. Za turistickým účelem můžete do země vstoupit na 30 dní. Pokud byste si chtěli tuto dobu prodloužit na 6 měsíců, zaplatíte na migračním úřadě 25USD. Při odletu ze země je nutné uhradit výstupní poplatek 39,25USD. Při opuštění země po souši se platí 18,75 USD. Přestože se tyto poplatky vybírají v amerických dolarech, oficiální měnou je belizský dolar (BZD). Belize je jediným státem v Latinské Americe, kde je úředním jazykem angličtina. Většina lidí mluví též španělsky. Obyvatelé jsou potomci afrických otroků, evropských kolonizátorů a původních Mayů. Nejrozšířenějším náboženstvím v zemi je křesťanství. Na Skyscanner si zdarma vyhledejte a porovnejte letenky do Belize ještě dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.