Mapa

Levné letenky Kapverdy

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Kapverdy!

Toužíte po zajímavé dovolené mimo běžné destinace? Kapverdské ostrovy nabízí krásnou přírodu i zajímavou africkou kulturu.

Co vidět na Kapverdských ostrovech?

Kapverdy jsou skvělým vstupem do Afriky. Název ostrova se dá z portugalštiny přeložit jako Zelený mys (Cabo Verde). Vulkanický původ ostrovů dokládá sopka Pico do Fogo, která je stále aktivní. Tuto nejvyšší horu s výškou 2975 metrů naleznete na ostrově Fogo. Kapverdy tvoří 8 hlavních a několik menších ostrovů. Na své si přijdou zejména milovníci pěší turistiky a vodních sportů. Hlavní ostrov Sal je vyhlášený pro skvělé podmínky na surfing a windsurfing. Na ostrově Boa Vista objevíte jednu z největších populací mořských želv na světě. Na stejném ostrově narazíte také na písečné duny, červené skály a nejhezčí kapverdské pláže. Na pláži Cabo Santa Maria objevíte vrak staré španělské lodi. Ve vodách kolem ostrovů lze často spatřit delfíny i velryby.

Podívejte se na článek Utečte turistům na neobvyklá místa.

Nejlepší čas cesty

Kdy koupit letenky na Kapverdy? Ostrovy mají tropické velmi suché podnebí. Pokud se do této zajímavé země vydáte, máte téměř jistotu slunečného počasí. Slunce zde totiž svítí 350 dní v roce. Teploty se během roku pohybují od 20 do 30 stupňů. Návštěva ostrova je proto možná v jakémkoliv období. Skvěle sem utečete za sluncem a koupáním v moři i v zimě.

Letenky Kapverdy-Praha

Letenky na Kapverdy si zakoupíte na tato mezinárodní letiště: Sal, Praia, Boa Vista, a Sao Vicente. Letiště jsou rozmístěna na různých ostrovech.

Hlavní letiště Sal se nachází u nejoblíbenějšího letoviska Santa Maria na ostrově Sal. Na Kapverdské ostrovy se létá např. přes Lisabon nebo přes Gran Canarii. Lety s přestupy naleznete s kombinací leteckých společností Vueling Airlines a Binter Canarias nebo Czech Airlines a TAP Portugal. Podívejte se i na zajímavé nabídky z německých letišť.

Ubytování a doprava

Pěkný dvoulůžkový pokoj na hlavním ostrově Sal si vyhledáte od 900Kč. Na ostrově nechybí ani luxusní pětihvězdičkové hotely. Obecně je však hotelů mnohem méně než v jiných prázdninových destinacích a Kapverdy se stále tak trochu schovávají před masovým turismem. Dopravu na ostrovech zajišťují taxíky a mikrobusy. Můžete si pronajmout též automobil. Podívejte se na aktuální nabídku autopůjčoven.

Co ochutnat?

Jelikož jsou Kapverdy bývalou portugalskou kolonií, je i kuchyně ovlivněna právě Portugalskem. Dáte si ale i mnoho tradičních místních pokrmů, jako např. pokrm cachupa, který tvoří fazole, kukuřice, zelí, sladké brambory a vepřové nebo rybí maso. Ryby a mořské plody jsou na ostrovech velmi oblíbené. Těšit se můžete na krevety, mušle, kalamáry, chobotnice a další pochoutky.

Závěrečné tipy

Pro vstup na Kapverdské ostrovy je zapotřebí vízum. Občané České republiky o něj mohou požádat na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze nebo při příletu na letišti. Místní měnou je kapverdské escudo. Ceny jsou podobné jako v Česku. Skvělým časem pro cestu na Kapverdy je únor, neboť v této době probíhají velkolepé masopustní oslavy. Úředním jazykem je portugalština. Na ostrovech na vás čeká velmi zajímavá kultura, ve které se mísí africká a evropské prvky. Letenky na Kapverdy si můžete vyhledat již nyní!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.