Mapa

Levné letenky Rumunsko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Rumunsko!

Hledáte pro svou dovolenou zajímavou neokoukanou zemi, která je navíc blízko? Pak se vypravte do Rumunska! Naleznete tam nádherný venkov, Drákulův hrad, horské treky i pěkné pláže Černého moře.

Co vidět v Rumunsku?

Přiletíte-li do hlavního města Bukurešti, nechte si pár dní na její poznání. Zastavte se u Vítězného oblouku i obří budovy parlamentu. Jedná se o velmi živé město s bohatým nočním životem. Dalším pěkným rumunským městem je Sighişoara. Krásné centrum středověkého města je zapsáno v památkách UNESCO. Dominantou je věž s orlojem Sighișoara Clock Tower. V Rumunsku uvidíte velmi staré dřevěné kostely, pevnosti i mnoho hradů a zámků. Asi nejznámějším hradem je hrad Bran na jihu Transylvánie, kde podle známého románu žil hrabě Drákula. V Rumunsku budou nadšení milovníci turistiky a opuštěné přírody. Vysoké vrcholky Karpat, krasové jeskyně i delta Dunaje vás okouzlí. Za plážemi se vydejte na pobřeží Černého moře. Jednoduše se můžete přesunout i na blízké Sluneční pobřeží v Bulharsku.

Podívejte se na Současné trendy v cestování.

Nejlepší čas cesty

Hlavní sezónou pro dovolenou u Černého moře jsou měsíce od května do září. Příjemným obdobím na poznávání rumunských památek je jaro nebo podzim. V zimě jsou ve vnitrozemí a hlavně na horách běžné sněhové přeháňky. Rumunsko má i několik lyžařských středisk.

Letenky Rumunsko

Z Letiště Václava Havla v Praze si nejlépe zakoupíte letenky do hlavního města Bukurešti. Přímé lety nabízí letecké společnosti ČSA a TAROM. Cesta vám bude trvat necelé dvě hodiny. Letiště Bukurešť Henriho Coandy se nachází ve čtvrti Otopeni asi 20km od centra. Další mezinárodní letiště objevíte v Sibiu, Kluži a na dalších místech. Letiště v Bukurešti je však nejvíce frekventované.

Hotely a doprava

Hotelový pokoj v centru Bukurešti si zarezervujete už od 450Kč. V nabídce jsou i luxusní pětihvězdičkové hotely za nižší cenu než v jiných zemích. V Rumunsku se můžete levně pohybovat hustou sítí vlaků nebo pomocí autobusů. Pokud si půjčíte auto, získáte svobodu a čas. Navíc se budete moci podívat i na nádherný rumunský venkov. Autopůjčovny se nachází na letišti i v centru Bukurešti.

Gastronomie

Typickým pokrmem v Rumunsku je zelný list plněný mletým masem s kukuřičnou kaší mamaliga. Oblíbené jsou masové špízy frigărui nebo dušené jehněčí maso stufat. U Černého moře se hodně jedí ryby.

Užitečné informace

Rumunsko vstoupilo v roce 2017 do Evropské unie, čímž se cestování do této země velmi zjednodušilo. Občané České republiky mohou do Rumunska cestovat s platným občanským průkazem. V zemi můžete zůstat max. 90 dnů. Po tomto termínu máte povinnost přihlásit se k cizinecké policii. Místní měnou je rumunský nový lei (RON). Ceny jsou lehce nižší než v Česku a to zejména v menších městech a na vesnicích. Letenky do Rumunska si zdarma vyhledáte na Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.