Mapa

Levné letenky Malta

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Ostrov Malta

Hledáte klidnou destinaci pro vaši dovolenou např. s dětmi? Pak se vydejte na Maltu, kde vám nebudou chybět čisté pláže, historické památky, skvělé jídlo ani příjemně teplé klima!

Co vidět na Maltě?

Svou návštěvu Malty nejlépe zahájíte v hlavním městě Valletta, kde se nachází nejvíce historických památek včetně městských hradeb, pevnosti, katedrály a dalších kostelů. Křesťanství na Maltě je silně zakořeněné, a proto je součástí každého města a vesnice velký kostel. Chrám v městečku Mosta má dokonce jednu z největších kupolí na světě. Malta má oproti letoviskům ve Španělsku nebo v Itálii klidnější atmosféru, kterou můžete skvěle nasávat v jedné z malebných kaváren nebo restaurací. Mnoho míst na ostrově je možné navštívit dokonce pěšky nebo kole. Na sousední ostrov Gozo si lze udělat výlet trajektem nebo hydroplánem. Písečné pláže objevíte na severu ostrova. Na dovolené na Maltě na vás čeká zaručený odpočinek, ať už se vypravíte kamkoliv.

Podívejte se též na článek o sousední Itálii: 10 nejlepších míst pro dovolenou v Itálii.

Nejlepší období cesty

Kdy koupit letenky na Maltu? Středomořské klima je vhodné k celoroční návštěvě. Ani v zimě totiž teplota většinou neklesá pod 20 stupňů. Sluneční svit je na ostrově samozřejmostí. V létě jsou teploty velmi vysoké a dosahují až k 40 stupňům. Nejlepším obdobím návštěvy je proto jaro a podzim. Moře je ke koupání velmi příjemné od dubna do listopadu.

Letenky Malta

Jediným letištěm na Maltě je Letiště Luqa. Toto letiště se nachází asi 9km od hlavního města La Valletta. Dopravu do centra města zajišťují levné autobusy. Letenky na Maltu z Letiště Václava Havla v Praze zakoupíte se společností Air Malta. Přímý let z Prahy trvá 2,5 hodiny. Lety s jedním přestupem ve Frankfurtu nebo Mnichově nabízí německá aerolinie Lufthansa.

Kde se ubytovat a jak se po ostrově pohybovat?

Dopravu na ostrově zajišťují levné autobusy. Za celodenní jízdenku zaplatíte jen několik eur. Pokud máte rádi aktivnější dovolenou, můžete po ostrově cestovat také na kole. V tomto případě se však vyhněte horkým letním měsícům. Chcete-li se na Maltě pohybovat rychle a zcela nezávisle, zvažte pronájem auta. Na letišti vám budou k dispozici zástupci všech známých autopůjčoven. Na Maltě naleznete hotely všech cenových kategorií. Dvoulůžkový pokoj si rezervujete od 1200Kč na noc. Ubytovat se lze i na menším ostrově Gozo.

Přečtěte si článek Nejlepší dovolená u moře.

Malta a gastronomie

Gastronomie na Maltě je ovlivněna sousední Itálií a také Anglií. Typickým pokrmem je timpana, což jsou těstoviny plněné masem a vejcem. Dalším pokrmem na Maltě je králičí maso na víně. Využijte toho, že jste na ostrově a dopřejte si též ryby a mořské plody. K rybě můžete přikusovat vynikající maltský chléb. Malta má příhodné podmínky na pěstování vína. Vyrábí se zde Merlot, Cabernet-sauvignon, Chardonnay i mnoho dalších druhů vín. Na ostrově se daří také pomerančům, melounům, datlím a olivám.

Další informace o Maltě

Malta je součástí Evropské unie, a proto vám ke vstupu bude stačit platný občanský průkaz. Velkou výhodou je, že úředním jazykem na Maltě je angličtina. Tento ostrovní stát je proto oblíbenou destinací i pro jazykové kurzy. Většina obyvatel mluví také maltsky a italsky. Platí se pomocí eur. Peníze si můžete rozměnit na letišti nebo vybrat přímo z bankomatu. Na Maltě probíhají velkolepé oslavy křesťanských svátků, a tak je návštěva zajímavá např. v období Velikonoc. Letenky Malta-Praha si můžete bezplatně vyhledat a porovnat na Skyscanner!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.