novinky tipy Valentýn se blíží! Užijte si levný romantický výlet v Evropě! 💘

Všechny články

Valentýn se blíží! Užijte si levný romantický výlet v Evropě! 💘

Skyscanner vám představuje 7 tipů na levné letenky, hotely a zajímavá místa pro vaši romantickou cestu po Evropě! Vezměte svou drahou polovičku na valentýnský výlet do Paříže, Benátek nebo Barcelony. S našimi doporučeními oslavíte Valentýna v zahraničí velmi levně! Nechte se inspirovat a dopřejte si prodloužený víkend v některém z nejhezčích měst Evropy!

1. Paříž, Francie

Paříž je právem považována za nejromantičtější hlavní město na světě, neboť polibku pod Eiffelovou věží nikdo neodolá! Letenky do Paříže mohou být v období Valentýna dražší, a proto si je rezervujte s dostatečným časovým předstihem. Levné letenky seženete např. s nízkonákladovou leteckou společností Transavia France, která létá z Prahy na pařížské letiště Orly. Doprava do centra Paříže je z tohoto letiště nejlevnější. Svůj vysněný hotelový pokoj si můžete zarezervovat ve čtvrti Montmartre, která patří k nejromantičtějším částem města. Za dobrou cenu získáte pěkný dvoulůžkový pokoj v hotelu Best Western Le Montmartre – Saint Pierre. Určitě nevynechte ani večerní kouzelnou plavbu lodí po řece Seině!

Hledejte levné lety do Paříže

Romantická dovolená v Paříži

2. Řím, Itálie

Kde jinde by mohla vykvést vaše věčná láska než ve Věčném městě? V Římě na vás čekají malebné uličky, fontána di Trevi, Španělské schody, Andělský hrad a spousta dalších historických památek. Na romantickou procházku se vypravte do největšího římského parku Villa Pamphili. Výhledy na město vás určitě nenechají chladnými. Do Itálie se nejezdí jen za památkami, ale také za jídlem! V Římě budete mít na výběr nespočet tematických restaurací, kde si pochutnáte na vynikajících italských specialitách. Pizza, pasta i cappuccino chutná v Itálii prostě lépe, než kdekoliv jinde! Letenky do Říma si levně zarezervujete se společnostmi Ryanair nebo Vueling Airlines. Dvoulůžkový pokoj se snídaní a dobrou polohou od centra si zakoupíte kolem 1200Kč v Shg Hotel Portamaggiore.

Letenky do Říma

Romantický výlet v italském Římě

3. Budapešť, Maďarsko

Naším třetím tipem na valentýnský výlet je nádherná Budapešť. Maďarské hlavní město má podobně, jako např. Praha, pohádkovou atmosféru. Nejlevnější letenky do Budapešti nabízí aerolinie Ryanair. Město je jako stvořené pro romantickou dovolenou! Najdete tu totiž skvostné historické centrum, parky, útulné kavárny a samozřejmě také termální prameny. Na Valentýna v Evropě naplno propuká zima, a proto je cesta do Budapešti vaší jasnou volbou! V lázních Széchenyi nebo Gellért se zahřejete a budete si připadat jako v ráji. Navíc si můžete připlatit za nejrůznější typ masáže. Dalším důvodem, proč se do Budapešti vypravit, je vynikající maďarské jídlo. Vaši cestu udržíte v Maďarsku v nízkém rozpočtu, neboť ceny ubytování, jídla i dopravy jsou podobné jako u nás. Trochu luxusu za výhodnou cenu si můžete dopřát ve čtyřhvězdičkovém hotelu Corvin Lux Aparthotel.

Zaleťte si do Budapešti

Vydejte se do termálních pramenů do Budapešti

4. Londýn, Anglie

Velmi romantické procházky na vás čekají také v Londýně! Se svým partnerem se můžete projít do pěkných rozlehlých londýnských parků Greenwich nebo Hyde Park. Na Valentýna nesmíte vynechat ani procházku podél řeky Temže kolem Big Benu a budovy parlamentu. Až vás chůze unaví, usedněte do některé z kaváren a vychutnejte si pohled na slavný Tower Bridge. Krásný výhled na město je z 68. podlaží budovy The Shard, která je nejvyšší stavbou ve Velké Británii. V Londýně vám bude během vašeho pobytu k dispozici obrovská koncentrace kin, divadel, klubů, galerií, muzeí a dalších druhů zábavy. Letenky mezi Prahou a Londýnem patří dlouhodobě k nejlevnějším. Do anglického hlavního města létají totiž hned 3 nízkorozpočtové společnosti: easyJet, Ryanair a Wizz Air. Dvoulůžkový pokoj v centru si koupíte kolem 1200Kč v Clink78 Hostel.

Levné lety do Londýna

Levné letenky do Londýna

5. Berlín, Německo

Toužíte-li po trochu akčnějším valentýnském dobrodružství, pak zvolte německý Berlín! Ubytujte se v hotelu Michelberger Hotel, neboť právě toto místo je centrem evropského hipsterství. Speciálně designové pokoje, trendy personál, živé kapely, spousta piva a neomezené snídaně „all you can eat“ jsou jen některé z věcí, na které se můžete těšit. Pokud chcete mít po romantické večeři při svíčkách trochu zábavy, je tato část Berlína tím, co hledáte. Navíc zde potkáte mnoho zajímavých lidí z celého světa. Letenky si můžete rezervovat se společností Austrian Airlines nebo Lufthansa. Alternativně můžete zvážit také cestu z Prahy vlakem.

Na výlet do Berlína

Na Valentýna do Berlína!

6. Barcelona, Španělsko

Dalším tipem, kam se vydat na valentýnský víkend, je Barcelona. V hlavním katalánském městě se v chladných zimních měsících alespoň trochu ohřejete, neboť teploty většinou neklesají pod 10 stupňů. Slunečných dnů je v Barceloně také mnohem více než u nás. Ať už jste milovníci památek, parků nebo nočního života, ve Španělsku si přijdete na své. Čeká na vás nekonečná ulice La Rambla i městská pláž Barceloneta, kde si můžete uspořádat polední piknik. Levné letenky do Barcelony si lze rezervovat s nízkonákladovými leteckými společnostmi Vueling Airlines a Smart Wings. Pěkný hotelový pokoj za cca 800Kč pořídíte v Pension Ciudadela. Plánujete delší cestu? Podívejte se také na výhodné nabídky půjčení auta.

Letenky do Barcelony

Dovolená v Barceloně

7. Benátky, Itálie

Jedním z nejvíce romantických míst, v Itálii i na světě, jsou Benátky. Však to věděl už slavný Casanova, když seskakoval z balkónů místních domů. Nasedněte k některému z gondoliérů a projeďte se při západu slunce po benátských kanálech. Kouzelné jsou i procházky historickými uličkami a zákoutími města. Z náměstí svatého Marka lze projít až k mostu Ponte di Rialto, odkud budete moci pozorovat život na vodě. Kde jinde byste hledali romantičtější večeři než v Benátkách? V jedné z mnoha pravých italských restaurací si vychutnáte excelentní pokrmy i kvalitní víno. Z Prahy do Benátek létají přímo linky nízkorozpočtových aerolinií easyJet a Wizz Air. Ubytování v centru si seženete za 1000Kč v příjemném hotelu Venice Star.

Za romantikou do Benátek

Valentýnský svátek v italských Benátkách

Skyscanner vám přeje šťastnou valentýnskou cestu!!

Podívejte se také na další články:

Dovolená 2018: Současné trendy v cestování Utečte davům turistů na neobvyklá místa Exotické destinace pro vaši dovolenou Kam na výlet do zahraničí Kam o víkendu v Evropě

Skyscanner je světový cestovní vyhledávač, který vám pomůže ušetřit peníze za letenky, hotely a půjčení auta.

Mapa