Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Alitalia je největší italskou leteckou společností. Moderní flotila čítající více než sto čtyricet strojů, převážně letadel Airbus, s průměrným stářím letadla 8 let, zajišťuje komfortní a bezpečnou dopravu do více než sta destinací po celém světě. Alitalia je také členem skupiny SkyTeam spolu s Air France, KLM, a Delta Airlines. To umožňuje cestovat pasažérům do více destinací s dalšími aeroliniemi s jednou letenkou.

Proč letět s Alitalia

Odbavení

Se společností Alitalia si můžete zabookovat svůj let, vybrat si nadstandardní služby a vytisknout palubní lístek z pohodlí svého domova. Stačí navštívit webové stránky společnosti a ve třech krocích máte zařízený svůj let. Skrze textovou zprávu můžete na svůj chytrý telefon také obdržet palubní lístek pro vybrané destinace v Itálii a Evropě. Využít můžete také elektronických kiosků na letištích. Pro dobavení je stanoven časový limit nejpozději půl hodinu až hodinu před odletem, přičemž záleží na délce letu. Podrobný časový rozpis najdete na webových stránkách společnosti.

Zavazadla

Na palubu letadla máte dovoleno si vzít jedno příruční zavazadlo o váze až 8 kg a o maximálních mírách 55x35x25 cm (VxŠxD). Zavazadla k odbavení mají váhový limit 23, respektive 32 kg, což záleží na třídě, kterou cestujete, a na délce letu. Míry tohoto zavazadla nesmějí přesáhnout 158 cm (po součtu výšky, šířky a délky zavazadla). Sportovní vybavení vážící méně než 23 kg je považováno za standardní zavazadlo. Těžší vybavení je pak zpoplatněno stejně, jako nadměrné zavazadlo. Podobná pravidla fungují i pro hudební nástroje.

Sedadla

Při rezervování letenky si můžete zamluvit i své oblíbené sedadlo. Ať už si kupujete letenku online nebo na letišti, můžete si také přikoupit extra komfortní sedadlo, a to jak při mezistátních, tak i při mezikontinentálních letech.

Poplatky

Při koupi letenky na webových stránkách Alitalia můžete platit kreditní kartou American Express, Mastercard a Visa. Využít také můžete službu PayPal. Stačí ji vybrat jako způsob platby při rezervaci letenky a budete převedeni na svůj PayPal účet.