Mapa

Lety LOT

Polské aerolinie LOT patří vůbec k nejstarším leteckým společnostem na světě. Byly založeny už v roce 1929 spojením několika soukromých společností. Hlavní leteckou základnu LOT naleznete ve Varšavě, odkud létá i pravidelná linka do Prahy. V roce 2003 vstoupila firma do Star Alliance. Od roku 2001 zajišťuje také přepravu vysokých vládních představitelů. LOT má k dispozici nová moderní letadla Embraer a létá do 60 destinací. Kromě letů po Evropě se dají sehnat i výhodné letenky do Soulu nebo do USA a Kanady. Aerolinie létá také do Asie a na Střední Východ.

Proč letět se společností LOT

Odbavení

Všechny formy odbavení jsou u společnosti LOT zdarma. Brány check-inu se na letišti otevírají 2 nebo 3 hodiny před odletem dle vzdálenosti letu. Ve Varšavě bývají otevřené celý den. Online check-in se otevírá 24 hodin před časem odletu. Svou letenku si tak můžete vytisknout i z domova nebo si jí zaslat do svého mobilního telefonu. K dispozici je také mobilní aplikace LOT, která funguje pod operačními systémy Android i iOS.

Zavazadla

Na palubu letadla si zdarma můžete vzít jedno příruční zavazadlo s rozměry 55x40x23kg a celkové hmotnosti 8kg. U třídy Business jsou vám bezplatně povolena dvě palubní zavazadla. U nejnižší třídy Economy Simple není zapsané zavazadlo v ceně letenky. Musíte si ho proto připlatit při koupi nebo následně v online správě rezervací. Cena odbaveného zavazadla po Evropě je 15EUR. Platbu musíte provést nejpozději 12 hodin před letem. Na letišti jsou ceny zavazadel zpravidla mnohem dražší. Dálkové lety mají zapsané zavazadlo s max. hmotností 23kg zahrnuto v ceně u všech cestovních tříd. Sportovní vybavení je možné odbavit za poplatek 50EUR.

Sedadla

Cestující ve třídách LOT Economy a SAVER si musí za dřívější výběr sedadla (služba My Favourite Seat) připlatit. Na krátkých trasách v Polsku a Evropě je cena sedadla 5-10EUR. U dálkových letů zaplatíte za jeden směr 20EUR. Sedadlo si musíte vybrat 24 hodin před odletem. Pokud tak neučiníte, bude vám vybráno při check-inu z omezených možností.

Rezervační poplatky

Na stránce www.lot.com jsou běžně akceptovány debetní a kreditní karty Visa, Mastercard, Maestro, American Express, Diners aj. Platby jsou možné také systémem PayPal. Společnost LOT vám neúčtuje žádné skryté rezervační poplatky při online rezervaci. Administrativní poplatek je účtován pouze v případě zakoupení palubních vstupenek na pobočce - např. na letišti.

Služby na palubě

Malé občerstvení a teplé a studené nápoje jsou na palubě bezplatně dostupné vždy. Na dálkových linkách je v ceně teplé jídlo. U letů do Ameriky nebo do Asie vám cestu zpříjemní obrazovky s palubním systémem zábavy. Naladit si budete moci hudbu, filmy nebo seriály.

LOT

4,5/5
Na základě 1787 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.