Mapa

Lety Aeroflot

Ruská národní společnost má své hlavní sídlo na letišti Šereměťjevo v Moskvě. Dceřinými společnostmi Aeroflotu jsou aerolinie Pobeda a Rossiya Airlines. Společnost byla založena už v roce 1923 a v době SSSR patřila k největším leteckým společnostem na světě. V roce 2006 se aerolinie přidala do aliance SkyTeam jako první z postkomunistických zemí. V posledních letech získala společnost Aeroflot mnohá ocenění. Agenturou Brand Finance byla označena za nejsilnější leteckou společnost na světě. Podle Tripadvisoru byla ruská firma zvolena nejlepší aerolinií v Evropě. Mezi Prahou a Moskvou provozuje Aeroflot 5 letů denně.

Proč letět se společností Aeroflot

Odbavení

Odbavení u přepážky na letišti není u společnosti Aeroflot zpoplatněno. Check-in začíná 2 nebo 3 hodiny před odletem v závislosti na tom, zda se jedná o domácí nebo mezinárodní let. Online check-in, který je samozřejmě také zdarma, začíná 24 hodin před časem vašeho odletu. Není však dostupný pro všechny trasy. V případě, že se vám z domova podaří vytisknout letenku, můžete na letišti přistoupit přímo k bezpečnostní prohlídce. Máte-li k odbavení zapsané zavazadlo, zastavte se nejdříve u přepážky se zavazadly. Sekce odebírání zavazadel zpravidla nemívá takovou frontu jako check-in. Poslední možností odbavení je využití aplikace Aeroflot ve vašem mobilním telefonu.

Zavazadla

Bezplatně si na palubu letadla můžete vzít jedno příruční zavazadlo s rozměry 55x40x20cm a váhou 15kg. Umožněno je vzít si také jeden další předmět, kterým může být např. kabelka, notebook nebo fotoaparát. Velkou výhodou společnosti Aeroflot, je kromě velkého limitu povolené hmotnosti příručních zavazadel, také politika zavazadel odbavených. Na všech letech si můžete zdarma odbavit 23kg zavazadlo, ať už cestujete jakoukoliv třídou. Na některých dálkových trasách jsou zdarma k dispozici dokonce dvě zapsaná zavazadla.

Sedadla

Rezervace sedadla je možná při nákupu letenky zdarma. Rezervace sedadla Space+ s větším prostorem na nohy je pak nabízena za poplatek. Za tato speciální sedadla zaplatíte částku 25EUR u evropských a středně dlouhých letů a 50EUR u dálkových letů.

Rezervační poplatky

Zakoupení letenek online pomocí internetových stránek Aeroflot je zdarma. Přijímány jsou všechny běžné druhy platebních karet. V případě zakoupení letenky na pobočce na letišti vám bude účtován poplatek. Ekonomické tarify povolují změnu letenky při zaplacení poplatku cca 50USD. Třída Economy Flex vám změnu umožní bez poplatku.

Služby na palubě

Občerstvení na palubě letadla je u aeroliniie Aeroflot nabízeno všem zdarma bez ohledu na zakoupenou cestovní třídu. U dálkových letů jsou bezplatně k dispozici obrazovky s hudbou a filmy.

Aeroflot

5,0/5
Na základě 32582 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.