Mapa

Levné letenky Albánie

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujte do Albánie!

Objevte málo navštěvovanou Albánii - destinaci, která ukrývá krásné hory, vesničky, prázdné pláže i výborné jídlo. Dovolenou v Albánii lze navíc snadno spojit s cestou do okolních států, jako jsou Řecko, Makedonie nebo Černá hora.

Co vidět v Albánii?

Po příletu do hlavního města Tirany si můžete naplánovat několik dní na poznání tohoto zajímavého města. Zastavte se na obřím Skadebergově náměstí, v národním historickém muzeu a u mešity Ethem Bey. Máte-li rádi pěší turistiku, vydejte se do blízkého pohoří Dajti nebo k hradu Petrela. Na další pěkný výlet z Tirany se lze vydat k pěknému kaňonu Brar. Po celém území Albánie se nachází různé pevnosti, zříceniny, kostely a válečné bunkry. Pokud se vypravíte do odlehlých albánských hor, získáte neuvěřitelnou svobodu. Snadno se vám stane, že za celý den nepotkáte žádné lidi. Chcete-li více poznat albánskou kulturu, podívejte se do města Skadar na severu. Nejhezčí pláže zase objevíte na slunném albánském jihu. Podobně jako v Řecku zde najdete bílý písek a azurové moře. Určitě si udělejte alespoň jednodenní zastávku na pláži Gjipea.

Přečtěte si 10 nejlepších tipů na dovolenou v sousedním Řecku.

Nejlepší čas cesty

Na pobřeží na vás čeká středomořské klima s horkými suchými léty a mírnými zimami. Ve vnitrozemí je podnebí spíše kontinentální. V horách jsou v zimě časté dešťové i sněhové přeháňky. Na většině území však teploty neklesají pod 15 stupňů ani v zimě, a tak je tato země ideální k celoroční návštěvě.

Letenky do Albánie

V letní sezóně si rezervujete letenky do Albánie se společnostmi ČSA a Smart Wings. Lety z Prahy jsou dostupné třikrát týdně. Doba cesty je přibližně 2 hodiny. Další možností je využít let s jedním přestupem. Tuto variantu nabízí např. letecké společnosti Turkish Airlines, Austrian Airlines nebo Alitalia. Všechny tyto lety směřují na letiště Matky Terezy v Tiraně, které je jediným mezinárodním letištěm v Albánii.

Ubytování a doprava v Albánii

Nejlépe se vám bude po Albánii cestovat, pokud si pronajmete auto. Cesty se v Albánii za poslední léta velmi zlepšily, a proto se s půjčeným autem snadno podíváte na všechna zajímavá místa. Alternativně můžete využívat meziměstské autobusy. Další možností je železnice. Vlaky jsou však často velmi pomalé. Ubytování v Albánii je velmi levné. Dvoulůžkový pokoj se snídaní v centru Tirany pořídíte už od 400Kč. Podívejte se na aktuální nabídku hotelů.

Gastronomické speciality

Základem albánské kuchyně jsou ryby a skopové maso. Na mořských plodech si tu pochutnáte mnohem levněji než v západní Evropě. Albánským národním jídlem je tavë kosi, což je skopové nebo jehněčí maso zapečené s rýží a jogurtem. V Albánii se připravuje též mnoho pokrmů z Bulharska, Turecka, Řecka nebo Itálie. Často se pije turecká káva, pálenka raki a pivo značky Tirana.

Měli byste vědět

Pro vstup na území Albánie nebudete potřebovat vízum. S platným cestovním pasem nebo i občanským průkazem je vám umožněno v zemi pobývat až 90 dní. Po příletu se neplatí žádný vstupní poplatek. Měnou jsou albánské leky, které si rozměníte na letišti nebo vyberete z bankomatu. Úředním jazykem je albánština. U hranic s Řeckem se často používá i řečtina. Albánie a Kosovo jsou jediné evropské země, kde převažuje islámské náboženství. Mezi severní a jižní částí země jsou patrné kulturní rozdíly. Zatímco severní část je podobná ostatním balkánským státům, jižní část přebírá řecké vlivy. Letenky do Albánie si můžete bezplatně vyhledat na Skyscanner.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.