Hledání letů

Typ návratu

Levné letenky se společností Skyscanner

Air One je italská nízkonákladová aerolinka, obsluhující zejména domácí letiště a několik málo dalších evropských destinací. Z Prahy se s ní dostanete do Benátek, Pisy nebo Katánie, další možnosti přibývají, pokud poletíte z Vídně nebo z Berlína. Mnoho tras je v provozu pouze v letní sezóně. Air One se od roku 2009 postupně slučuje se společností Alitalia, která již přebrala většinu jejich letky a rezervační proces již probíhá na jejich stránkách. V roce 2015 by proces sloučení obou společností pod hlavičku Alitalia měl být dokončen.

Proč letět se společností Air One

Odbavení

Již od 2 dnů před odletem se můžete sami odbavit na internetu. Nezapomeňte si vytisknout svůj palubní lístek. Odbavení je možné také pomocí vašeho mobilního zařízení a v případě některých letů i na automatu na letišti. U dálkových letů odbavovací přepážka zavírá již hodinu před odletem, u evropských je tato doba kratší, je však dobré včasný příchod na letiště nepodcenit, zvláště pokud máte speciální požadavky nebo s sebou máte zvíře.

Zavazadla

Na palubu si s sebou můžete vzít jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55 cm x 35 cm x 25 cm a váze do 8 kg a kabelku nebo laptop. Místo příručního zavazadla je možné ve speciálním tvrdém obalu na palubě přepravovat také hudební nástroj, pokud součet jeho rozměrů nepřekračuje 115 cm a není těžší než 8 kg. Odbavené zavazadlo je u většiny letů omezeno na 23 kg, v některých případech je povolena hmotnost až do 32 kg. Součet všech rozměrů nesmí překročit 158 cm.

Sedadla

Sedadlo je každému cestujícímu automaticky přiděleno. Pokud si chcete místo vybrat sami, můžete tak za poplatek učinit. V závislosti na požadovaném komfortu zaplatíte 4 až 30 EUR.

Poplatky

Pokud potřebujete změnit nebo zrušit svůj let, je možné pomocí speciálního formuláře zažádat o vrácení části již zaplacené částky. Kompletní náhrada bohužel není možná.