Mapa

lety Air Asia

Společnost Air Asia je největší nízkonákladovou aerolinií v Asii z hlediska počtu přepravených cestujících i počtu svých letadel. Aerolinie je velmi oblíbená, neboť nabízí velké množství levných letů po Jihovýchodní Asii. Hlavní základnou firmy je Kuala Lumpur. Air Asia provozuje sesterské společnosti AirAsia Japan, AirAsia India, Thai Air Asia, Indonesia AirAsia a další. Všechny tyto aerolinie vystupují jako jedna Air Asia. Společnost nabízí také dálkové lety např. do Austrálie nebo na Mauricius. V roce 2017 létala hlavní Air Asia do 81 destinací a celá skupina do 165 zemí. Air Asia pravidelně vyhrává ocenění za nejlepší nízkonákladovou leteckou společnost, které uděluje firma SKYTRAX.

Proč letět se společností Air Asia

Odbavení

Check-in je u společnosti Air Asia zdarma. Často je odbavení možné na letišti v kioscích, kde si sami vytisknete letenku. Online check-in se otevírá 14 dní před odletem. Letenku si tak můžete vytisknout už doma nebo si jí zaslat do mobilního telefonu. Další možností je využít speciální mobilní aplikaci, která je dostupná pro systémy Android i iOS. Nemáte-li k odbavení zapsané zavazadlo, můžete po příjezdu na letiště pokračovat přímo k bezpečnostní prohlídce a letištním branám. Pokud máte k odbavení velké zavazadlo, zastavte se nejprve na přepážce „drop off“, kde svůj kufr odevzdáte.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 56x36x23cm a hmotnosti 7kg je možné na palubě přepravovat bez poplatku. Cena odbaveného zavazadla vždy záleží na vzdálenosti letu. Někdy bývá 15kg zavazadlo zahrnuto v ceně. Informaci uvidíte při rezervaci letenky. U cestovní třídy Economy si budete ve většině případů však muset zavazadlo přikoupit. U třídy Business je v ceně letenky zahrnuto jedno 20kg zavazadlo. Sportovní vybavení, jako je snowboard, surf nebo kolo je zpoplatněno částkou cca 25USD za 20kg.

Sedadla

S nejnižší třídou si budete muset za výběr sedadla v letadle zaplatit. Ceny standardních sedadel jsou však nízké a liší se dle typu destinace. Částky uvidíte ve vaší online správě rezervací. Dražší jsou speciální sedadla v přední části letadla a také u únikových vchodů. S balíčkem Value Pack nebo se třídami Premium Flex a Premium Flatbed si budete moci vybrat sedadlo s předstihem zdarma.

Rezervační poplatky

Společnost zavedla rezervační poplatky při online platbách letenek. Tyto poplatky se nevztahují na lety z/do USA. Při rezervaci vaší letenky si dejte také pozor na předem zaškrtnuté možnosti placených služeb. Bývá předvolena např. volba extra sedadla, pojištění apod.

Služby na palubě

Během letů Air Asia nemáte k dispozici zdarma občerstvení. Nejpozději 24 hodin před odletem si však můžete své jídlo objednat a zakoupit. Na výběr máte pizzu, lasagne, asijské speciality kuře Biryani či Kungpao nebo různé sendviče.

AirAsia

4,0/5
Na základě 106 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.