Mapa

Levné letenky se společností Skyscanner

Malaysia Airlines jsou národní leteckou společností Malajsie, vznikly už v roce 1947 pod názvem Malayan Airlines. Provozují lety z hlavní základny, z mezinárodního letiště v Kuala Lumpur a také z letiště v Kota Kinabalu. Jsou členem aliance OneWorld a létají do 61 destinací všech kontinentů. Flotila Boeingů a Airbusů čítá skoro sto strojů. V srpnu 2014 se plnou kontrolu nad aerolinkami rozhodl převzít stát, prostřednictvím investičního fondu Khazanah, který vlastní 69 procent společnosti.
 

Proč letět s Malaysia Airlines

Odbavení

Vedle tradičního odbavení na letišti nabízejí Malaysia Airlines také odbavení prostřednictvím webu. Tato možnost platí v rozmezí od 48 hodin do 90 minut před plánovaným odletem. Výjimkou, kde tato varianta neplatí, jsou lety z Bruneje, Dubaje, Kun-Mingu, Ťia-Menu, Krabi a také lety partnerských aerolinek. Malaysia Airlines pro zákazníky připravily i variantu odbavení přes chytrý mobil, která platí pro všechny vnitrostátní lety, dále spoje ze Singapuru do Langkawi, Penangu, Kuala Lumpuru, Kučingu a Kota Kinabalu, také pro některé regionální lety z Kuala Lumpuru do okolních zemí jako Kambodža, Vietnam, Thajsko a další a v neposlední řadě i pro lety do Paříže, Frankfurtu nad Mohanem, Kansai, Hong Kongu a Aucklandu a zpět. Zákazníci mají možnost se také odbavit sami prostřednictvím kiosků – na letišti v Kuala Lumpur je jich 34.

Zavazadla

Zákazníci Malaysia Airlines mohou zdarma přepravovat maximálně dvě zavazadla, každé do celkového součtu všech tří rozměrů 158 centimetrů. Pasažér třídy Economy může bez poplatku vézt dva kufry v součtu do třiceti kilogramů, cestující v Business třídě si může dovolit celkovou váhu až 40 kilogramů a klient First třídy má právo až na celkových padesát kilogramů. Váha jedno zavazadla přitom nesmí překročit 32 kilogramů – aerolinky varují, že cestující s těžším zavazadlem nebude odbaven. Na palubu si cestující mohou vzít zavazadlo s hmotností maximálně sedm kilogramů, které je rozměrově omezeno 35 krát 55 krát 25 centimetry. Zvýhodněny jsou rodiče s dětmi. Pasažéři Ekonomické třídy mají povolenou pouze jedno takové zavazadlo, klienti letící ve First nebo Business třídě si mohou s sebou vzít zavazadla dvě.

Sedadla

Za každých pět kilogramů zavazadla navíc zaplatí cestující částku od 55 malajsijských ringgitů při místním letu až po 195 ringgitů při cestě do Evropy. Pomocníkem pro cestujícího je kalkulátor na webu aerolinky, díky kterému třeba spočítáme, že cestující při letu z Frankfurtu nad Mohanem do Kuala Lumpuru s dvěma zavazadly o celkové váze 32 kilo zaplatí 35 ringgitů.

Malaysia Airlines

4,5/5
Na základě 7072 hodnocení

Hodnotíme poskytovatele na základě zpětné vazby uživatelů týkající se: spolehlivosti cen, poplatků, služeb zákazníkům a snadnosti používání stránek poskytovatele.

Další informace

Proč letět s Malaysia Airlines

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.