Mapa

Levné letenky Argentina

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Je v hledáčku vašich cest Argentina?

Argentina je neobyčejně rozmanitou zemí. Na jejím území naleznete nádherné pohoří Patagonie, dech beroucí ledovce i prales a slavné vodopády Iguazú.

Co vidět v Argentině?

Po příletu do Buenos Aires si nechte několik dní na návštěvu tohoto velkoměsta. Zajeďte se podívat do čtvrti La Boca, jak se tančí pravé argentinské tango. Milovníci fotbalu zaplesají nad stadionem jednoho z nejslavnější latinskoamerických klubů - Boca Juniors. Buenos Aires má mnoho pěkných čtvrtí s koloniální architekturou a příjemnými kavárnami. Mnoho lidí se následně vydává do Patagonie, která ukrývá opravdové přírodní klenoty. Vaše cesta by nebyla úplná bez spatření monumentálního ledovce Perito Moreno, ze kterého se každou chvíli odlamují obří kusy ledu. Příznivci turistiky si přijdou na své v městečku El Chaltén. Mohutné pohoří s vrcholem Mt. FitzRoy se tu za jasného rána obarví do sytě oranžových barev východu slunce. Další krásné stezky přírodou na vás čekají u města San Carlos de Bariloche. V tomto místě se nachází největší argentinské lyžařské středisko Catedral. Na severu země se stále setkáte s původními indiánskými kmeny. Výlet si udělejte také k fenomenálním vodopádům Iguazú, které jsou vůbec největším systémem vodopádů na světě.Velmi podobnou kulturu jako Argentina má i sousední Uruguay, kam se lze vydat na výlet trajektem přímo z Buenos Aires.

Podívejte se na Nejkrásnější místa na světě.

Nejlepší čas cesty

Jelikož má Argentina od severu k jihu asi 4 tisíce kilometrů, nabízí různá podnebí. Nejchladněji je na jihu v Ohňové zemi, neboť toto místo je jedním z nejbližších k Antarktidě. Mírné klima objevíte v Patagonii, kde se přes zimu provozuje nejvíce lyžařských rezortů. Buenos Aires má během léta velmi horké a vlhké klima. Zimy jsou mírné s teplotami kolem 10 stupňů. Pocitově je vám však větší zima, neboť Buenos Aires je nechvalně známé právě svou vysokou vlhkostí vzduchu. Mějte na paměti, že roční období jsou na jižní polokouli opačně. Léto tak v Argentině propuká od prosince. Kdy tedy koupit letenky do Argentiny? Ideální dobou návštěvy je jaro nebo podzim. Tropické podnebí a vysoké teploty po celý rok naleznete na úplném severu země u hranic s Brazílií a vodopádu Iguazú.

Letenky Argentina

Nejlevnější letenky do Argentiny si zpravidla vyhledáte do hlavní metropole Buenos Aires. Z letiště Václava Havla v Praze se na letiště v Buenos Aires dopravíte s jedním přestupem v Londýně s leteckou společností British Airways. Let trvá přibližně 18-19 hodin. Další možnosti s jedním mezipřistáním v evropském městě nabízí aerolinie KLM a Alitalia.

Nižší ceny ale delší dobu letu získáte při rezervaci letenky se dvěma přestupy. Variantou s přestupy v Istanbulu a brazilské Sao Paulu nabízí např. společnost Turkish Airlines.

Argentina je obrovská země, a proto si dobře rozmyslete, kam budete cestovat. Do některých částí se vám vyplatí letět. Vnitrostátní lety zajišťuje domácí společnost Aerolineas Argentinas. Přímý let z Buenos Aires do El Calafate v Patagonii vám bude trvat 3 hodiny. Můžete letět i na tzv. "Konec světa" do Ushuaii, odkud vyplouvají lodě na Antarktidu.

Doprava a ubytování

V Argentině nefunguje mnoho železničních spojení. Výjimku představuje slavný vlak Tren a las Nubes (Vlak do mraků), který stoupá do Andského pohoří až do výšky 4200 m.n.m. Dopravu v zemi zajišťují především autobusy a vnitrostátní letecké linky. Autobusy jsou poněkud drahé, neboť Argantina má dlouhodobé finanční problémy. To se bohužel odráží i na neustálém zvyšování cen služeb. Nechcete-li se spoléhat na místní dopravu, půjčte si vlastní auto. Projíždět argentinskou krajinou autem je nezapomenutelný zážitek. V Buenos Aires i v Patagonii máte širokou nabídku hotelových pokojů různých cenových skupin.

Agrentinská gastronomie

V Argentině jsou velmi oblíbené těstové taštičky empanadas plněné směsí masa nebo zeleniny. Klasickým pokrmem je také milanesa, což jsou úzké obalované řízky z hovězího masa. Kuchyně v Argentině je nejvíce ovlivněna italskými přistěhovalci. Hodně se proto podávají těstoviny a pizza. Národním pokrmem je však hovězí maso, které se vyváží do celého světa. Oblíbenosti se těší tzv. asado. Jedná se o téměř rituální grilování různých částí masa na otevřeném ohni. Argentina je proslavená i svým skvělým vínem. Hodně si pije i fernet s coca colou. Žádný Argentinec se neobejde bez každodenního maté. Tento speciální čaj se pije při všech příležitostech. Po vzoru tradic původních indiánů si ho lidé i dnes mezi sebou posílají ve vydlabané tykvi nebo v hrnku a usrkují ho kovovou slámkou.

Závěrečné tipy

Od roku 2000 není ke vstupu do Argentiny potřeba vízum. S platným pasem můžete do země cestovat za turistickým účelem až na 90 dnů. Plánujete-li delší cestu, budete muset požádat o klasické vízum na Velvyslanectví Argentinské republiky v Praze. Měnou je argentinské peso. Peníze si nejlépe vyberete přímo z bankomatu. Bankomaty mají velmi omezené limity pro výběr peněz. Ideální proto bude, když budete vlastnit platební kartu s nízkými poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí. V Argentině se jako ve většině zemí Latinské Ameriky mluví španělsky. Řeč má u některých slov jinou výslovnost a obsahuje též slova převzatá z italštiny. Dovolená v Argentině vás určitě nezklame! Skyscanner vám zdarma pomůže vyhledat letenky Argentina-ČR již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.