Mapa

Levné letenky Maledivy

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Lákají vás Maledivy?

Ať už se vypravíte na jakýkoliv ostrov na Maledivách, čeká na vás nezapomenutelný exotický ráj! Dovolená je vhodná pro zamilované páry, rodiny s dětmi i příznivce potápění.

Co navštívit na Maledivách?

Maledivy mají přes 1000 ostrovů, ze kterých je asi 200 obydlených. Tyto ostrovy jsou vnímány jako velmi luxusní destinace pro milionáře. V posledních letech se však i zde objevila celá řada hotelů a nabídek, které vás svými cenami velmi překvapí. Hlavní atrakcí na Maledivách jsou nádherné bílé pláže s jemným pískem a teplý Indický oceán s průzračnou vodou. Na své si zde přijdou všichni milovníci podmořského života. Vypravit se můžete na potápěčský nebo šnorchlovací výlet. Často se pod vodou setkáte s mořskými želvami nebo malými žraloky. Oblíbené jsou i rybářské výlety za velkými úlovky. Hlavní město Male tvoří asi 100 tisíc obyvatel. Obdivovat zde budete několik desítek mešit a minaretů. Nejvýznamnější památkou je Velká páteční mešita, kterou tvoří korálové kameny. Vedle mešity se nachází pěkný Sultan park a Národní muzeum. Některé další ostrovy jsou tak malé, že je lze přejít i za pár minut. Zúčastnit se lze typického maledivského představení Boduberu s hudbou a tancem. Máte-li více času, můžete svou cestu spojit také s nedalekou Indií nebo Srí Lankou.

Podívejte se na 8 tipů na exotické destinace pro vaši dovolenou.

Kdy cestovat na Maledivy?

Hlavní turistická sezóna na Maledivách probíhá od Vánoc do dubna. V tomto období máte záruku krásného a suchého počasí. Ceny hotelů se však v tomto období výrazně zvyšují. Od května do července přináší mokrý monzun velmi deštivé počasí. Ve zbytku roku je počasí na ostrovech celkem nevyzpytatelné a některé dny mohou být oblačné. Teplota voda zůstává velmi příjemná po celý rok. Ideální dobou k návštěvě se zdá např. duben nebo září.

Letenky na Maledivy

Z Letiště Václava Havla v Praze si lze rezervovat letenky na Maledivy s jedním přestupem. Mezipřistání v katarském Dauhá nabízí aerolinie Qatar Airways. Zastávku v Dubaji mají ve své nabídce letů Emirates. Let z Prahy na Maledivy trvá s přestupem kolem 13 hodin.

S výše uvedenými společnosti přistanete na letišti Male Velana. Letiště je vybudované na umělém ostrově a míří na něj téměř veškerá mezinárodní doprava. Do centra hlavního města Male se dopravíte rychle a levně lodí.

Doprava a ubytování

Mezi jednotlivými ostrovy lze cestovat trajektem, motorovou lodí nebo hydroplánem. Levné trajekty jsou velmi pomalé a jezdí jen v některé dny. Cena motorové lodi může být i 100 amerických dolarů. Hydroplán je nejdražší možnost a stojí cca 300USD. Na některé ostrovy létají vnitrostátní spoje. Ubytování je velmi luxusní a bungalovy se často nachází přímo nad vodou. Podívejte se na aktuální nabídku ubytování na Maledivách. Uvidíte, že se kromě nejluxusnějších hotelů dají najít i cenově přijatelné pokoje.

Co ochutnat?

Typickým jídlem na Maledivách je kari. Velmi časté jsou též rybí pochoutky s rýží. Nechybí ani tropické ovoce. Hotel Hilton Maledives Resort & Spa nabízí unikátní podmořskou restauraci. V Male se zajděte podívat na rybí a ovocný trh. Konzumace alkoholu je na Maledivách zakázaná a toleruje se pouze v hotelových rezortech. Vzhledem k tomu, že se jedná o muslimskou zemi, je dovoz alkoholu na ostrov obtížný, což se odráží i na jeho astronomických cenách.

Užitečné rady

Na Maledivách se platí maledivskými rupiemi. Eura nebo dolary si můžete vyměnit po příletu na letišti, kde je nejvýhodnější kurz. Vývoz i dovoz této měny je ilegální. Výběr peněz z bankomatu může být problémem. Na mnoha místech jsou však akceptovány platby kartou. Platit se dá i přímo dolary. Ceny na tropických ostrovech jsou obecně drahé. Nejlevnější restaurace naleznete v hlavním městě Male. Cena jídla se pohybuje od 15USD, balenou vodu koupíte za 3 dolary. Nejdůležitějším svátkem na Maledivách je Ramadán. Slaví se také červencový Den nezávislosti na Británii a hlavně listopadový Den republiky.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.