Mapa

Levné letenky Aruba

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte ostrov Aruba?

Už jste slyšeli o tropickém ráji na ostrově Aruba, kde je léto celý rok? Kromě skvělého počasí na vás čekají pláže s bílým pískem, křišťálově čistá voda i úžasné korálové útesy.

Co dělat na ostrově Aruba?

Ostrov najdete asi 30km od pobřeží Venezuely. Hlavním lákadlem jsou dlouhé písečné pláže, které Arubu obepínají. Určitě nebudete litovat, když si domluvíte šnorchlovací nebo potápěčský výlet ke korálovým útesům. Podmořský život je zde nádherně barevný. K nejhezčím plážím patří Eagle Beach, Manchebo Beach nebo Druif Beach. Podívejte se také k majáku California Lighthouse, vedle kterého se nachází opuštěné písečné duny. Místní cestovní agentury organizují i rybářské výlety za jedinečnými mořskými úlovky. Příznivci sportu ocení bohaté možnosti windsurfingu, parasailingu nebo vodního lyžování. Na ostrově je rovněž oblíbený golf, tenis a jízda na koni. V hlavním městě Oranjestad na vás čekají bohaté možnosti nočního života. Pokud by vám tropický ráj na ostrově Aruba nestačil, můžete se vydat i na okolní ostrovy. Na sousední ostrov Curaçao se dopravíte levnými přímými lety společnosti Insel Air International.

Podívejte se na Tipy na poznávací dovolenou.

Kdy cestovat?

Podnebí je na ostrově velkou výhodou. Aruba totiž leží stranou tropických bouří a hurikánů, které jsou typické pro jiné ostrovy v Karibiku. Po celý rok se teploty pohybují kolem 28 stupňů. Máte tak téměř jistotu celoročního léta a nemusíte se dlouho rozhodovat, v jakém měsíci na dovolenou vyrazit. V každém ročním období na vás čeká tropický ráj.

Letenky Aruba

Jelikož je ostrov spjat s Nizozemskem, vyhledáte si nejlépe letenky na Arubu z Amsterdamu. Z Letiště Václava Havla v Praze si lze zakoupit spoje se zastávkou v Amsterdamu s leteckou společností KLM. Cesta vám potrvá přibližně 14 hodin. Levnější lety si zarezervujete se dvěma přestupy ve Frankfurtu a Torontu s aeroliniemi Lufthansa a Air Canada. Do cílové destinace se však dopravíte až za více než 30 hodin. Přestup v Kanadě je zpravidla dlouhý. Podívejte se také na výhodné nabídky letů z New Yorku nebo z Miami.

Ubytování a doprava na ostrově

Dvoulůžkový hotelový pokoj si zamluvíte už od 1000Kč na noc. V nabídce ubytování nechybí ani luxusní hotely. Veřejnou dopravu nao ostrově zajišťují autobusy Arubus, mikrobusy a taxíky. Další možností je pronájem auta. Zástupce autopůjčoven naleznete už na letišti. Máte-li rádi aktivnější dovolenou, udělejte si výlet kolem ostrova na kole.

Aruba a gastronomie

V gastronomii má na ostrově silné zastoupení kozí a skopové maso. Oblíbené jsou i ryby a mořské plody. V restauracích nechybí ani čínská nebo italská jídla. Pije se karibský rum, koktejly dushi aruba a místní pivo Balashi.

Důležité informace

Pro vstup na ostrov není potřeba vízum. Po příletu můžete být vyzváni k předložení zpáteční letenky. Pobyt je omezen délkou 90 dnů. Aruba je jednou z autonomních zemí Nizozemska. Úředními jazyky jsou nizozemština a papiamentština. Běžně se domluvíte i anglicky. Měnou na ostrově je arubský florin (AWG), ale běžně přijímány jsou i americké dolary. Vyhledejte si výhodné letenky na ostrov Aruba již dnes! Z tohoto tropického ráje se vám nebude chtít vracet!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.