Mapa

Levné letenky Maroko

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Poznejte Maroko!

Maroko nabízí pláže, krásná starověká města, hory, poušť i úžasné jídlo. Jedná se navíc o levnou a bezpečnou zemi, která je plná úžasné kultury!

Co vidět v Maroku?

Hlavním město Rabat je sídlem krále a nabízí mnoho historických památek. Určitě se zajděte podívat na Mausoleum Mohameda V., pevnost Kasbah of the Udayas a Hassanovu věž, která je největším minaretem na světě. Původní mešita byla zničena zemětřesením. Chcete-li vidět nádhernou a moderní mešitu Hassana II., vydejte se do města Casablanca. Jedna z největších mešit na světě umožňuje turistické prohlídky do útrob stavby. Nádhernými městy, ve kterých budete obdivovat pravou marockou kulturu, jsou Marrákeš a Fás. Jižně od Marrákeše objevíte pohoří Atlas s nejvyšším vrcholem Džabal Túbkál v nadmořské výšce 4167 metrů. Dvoudenní výstup na vrchol s přespáním na horské chatě uvítají především příznivci turistiky. V pohoří Rif na severu Maroka objevíte kouzelné "modré město" Chefchaouen. Hlavním plážovým letoviskem je Agádír. Velkým zážitkem je také výlet na velbloudech do pouště. Maroko je velmi rozmanitá země, která ukrývá mnoho atrakcí.

Přečtěte si článek: Vyrazte na poznávací dovolenou.

Kdy do Maroka?

Podnebí v Maroku se výrazně liší dle oblasti. Ve vnitrozemí je typické pouštní klima s vysokými teplotami a rozdíly mezi dnem a nocí. Na severu země je podnebí subtropické. Směrem na jih se teploty zvyšují. V pohoří Atlas v zimě mrzne a nejvyšší vrcholy jsou většinu roku zasněžené. Nejlepší období návštěvy Maroka je od března do května nebo od září do listopadu. V létě jsou teploty ve většině částí země neúnosně vysoké.

Letenky Maroko

Nejlevnější letenky Maroko-ČR zpravidla zakoupíte s jedním přestupem ve Španělsku. Na Letiště Marrákeš se zastávkou v Barceloně vás dopraví nízkorozpočtové letecké společnosti Vueling Airlines nebo Ryanair. Doba letu závisí na délce přestupu.

Z Letiště Václava Havla v Praze si můžete vyhledat letenky i na další marocká letiště: Casablanca, Rabat nebo Tanger. Alternativně lze využít cestu trajektem z jihu Španělska.

Doprava a ubytování

Dopravu mezi městy zajišťují autobusové spoje, taxíky a různé dodávky. Mezi hlavními městy funguje též železnice. Bez problémů si také vypůjčíte automobil, který vám poskytne svobodu a ušetří čas. Pěkný dvoulůžkový pokoj se snídaní pořídíte i za 200Kč na noc. Cenově dostupné jsou i velmi luxusní hotely.

Co ochutnat?

Pokud si koupíte letenky do Maroka, můžete se těšit na levné a vynikající exotické jídlo. Klasickým pokrmem je jehněčí tažín se zeleninou. Jídlo se podává v keramických miskách. K pití se podává lahodný mátový čaj. Maroko je známé nejrůznějším kořením, které si pro pozdější domácí použití koupíte na každém trhu. Marocké trhy jsou úžasnou přehlídkou vůní a barev.

Další informace

Pro tříměsíční pobyt v Maroku nepotřebují občané České republiky vízum. Měnou je marocký dirhám. Peníze si můžete rozměnit při příletu na letiště. V Maroku se mluví arabsky, ale mnoho lidí ovládá též francouzštinu. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky. Maročané jsou velmi dobří obchodníci. Rozhodně se s nimi nebojte smlouvat. Cenu taxi si vždy domluvte předem.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.