Mapa

Levné letenky Bahamy

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Bahamy!

Vydejte se na příští dovolenou do tropického ráje na Bahamských ostrovech. Čekají na vás nádherné pláže, národní parky i 200 kilometrový korálový útes plný úžasného mořského života.

Co dělat na Bahamách?

Bahamy tvoří 30 větších a stovky menších a korálových ostrovů. Hlavním ostrovem Bahamského společenství je New Providence. Nejvyšším bodem ostrova je Mount Alvernia ve výšce pouhých 63 metrů nad mořem. Hlavní přírodní atrakcí jsou proto pláže. Voda je zde opravdu křišťálově čistá. Kousek od hlavního města Nassau objevíte jednu z nejhezčích pláží - Cable beach. Díky 200km dlouhému korálovému útesu u ostrova Andros máte skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění. Potápěčské výlety lze uskutečnit i na mnoha dalších místech. Za návštěvu rozhodně stojí též národní park Trust, kde uvidíte mořské želvy a plameňáky. Tropický ráj je velmi dobře dostupný z USA díky levným letenkám. Od Miami jsou totiž Bahamské ostrovy vzdálené pouhou hodinu letu.

Podívejte se na Tipy na exotické destinace pro vaši dovolenou.

Nejlepší období cesty

Podnebí na těchto karibských ostrovech je podobné jako na Floridě. V období od května do listopadu vás mohou překvapit silné deště, tropické bouře a dokonce hurikány. Ideální dobou návštěvy jsou proto zimní měsíce. Teplota vzduchu i moře je celoročně vysoká a neklesá pod 20 stupňů.

Letenky na Bahamy

Se kterou společností koupit letenky na Bahamy? Z Letiště Václava Havla v Praze seženete lety s jedním mezipřistáním v Torontu s leteckou společností Air Canada. Let trvá přibližně 13 hodin. Vždy závisí na délce přestupu. Většina letů má ještě druhou zastávku ve Frankfurtu. Na Bahamy létají také přímé spoje společnosti British Airways z Londýna. Další možností je cesta do USA a následný let s American Airlines.

Máte-li více času, můžete si udělat výlet na Kajmanské ostrovy. Přímé lety British Airways trvají 1,5 hodiny.

Ubytování a doprava

Bahamské ostrovy jsou luxusní destinací, a proto jsou ceny ubytování i restaurací vyšší. Hotelový pokoj v Nassau si rezervujete od 1900Kč. Veřejná doprava na ostrovech existuje, ale není příliš spolehlivá. Dopravit se můžete pomocí taxíků. Na velkých ostrovech si lze půjčit auto. Jezdí se po levé straně vozovky. Malé ostrovy přejdete pěšky nebo přejedete na kole. Mezi jednotlivými ostrovy se můžete pohybovat lodí nebo domácími lety.

Co ochutnat?

Základem gastronomie na Bahamách jsou ryby a mořské plody. Specialitou jsou langusty, okouni, krabi nebo měkkýši. Určitě ochutnejte i rybí bahamský guláš. Přílohou bývá rýže a někdy i bramborový salát. Na Vánoce se podává pečený krocan.

Závěrečné tipy

Od roku 2009 byla občanům Evropské unie zrušena vízová povinnost při cestě na Bahamy. Za turistickým účelem lze do země vstoupit až na dobu 3 měsíců. Měnou je bahamský dolar, který má stejný kurz jako americký dolar. 10. července 1973 byla na Bahamách vyhlášena nezávislost. Tento den se každoročně oslavuje. Obyvatelé jsou velmi silně nábožensky založení. Na ostrovech proto najdete velké množství kostelů. Oficiálním jazykem je angličtina, která je více podobná angličtině britské. Letenky na Bahamy si můžete vyhledat již nyní!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.