Mapa

Levné letenky do : Keňa

Keňa

 

Pod horami ležícími na rovníku se sněhovými čepičkami se za obzor táhnou nezměrné stepi. Po nich se prohánějí stáda migrující divoké zvěře. Tradiční kultury, které zemi dodávají barvitost a osobitost. Vítejte v Keni, pestré africké zemi, která tento kontinent v představách Evropanů zastupuje snad nejvíce. Vyvolává představy osamělých stromů akácií stojících v moři trávy, vysokých hor, jejichž obraz se tetelí v horkém vzduchu takřka na dohled velkých pouští a palmami lemovaná pobřeží Indického oceánu. Je to také Velká příkopová propadlina, která pomaličku trhá kontinent ve dví a jsou zde také lesy, které dávají vzpomenout na neproniknutelné srdce Afriky. 

 

Keňa je země Masai Mary, Tsavy a mnoha dalších překrásných přírodních rezervací, které jsou domovem milionů pakoní, migrujících zeber a velkých afrických predátorů, kteří je následují. Keňa je také domovem stád slonů pasoucích se pod horou Kilimandžáro a nespočtu růžových plameňáků, brodících se v mělkých jezerech a mokřadech. Tyto části Afriky jsou posledním místem, kde tato divočina přežívá a ač se ochrana původních druhů potýká s mnoha problémy, které civilizace přináší, jsou mnozí, kteří zdejší přírodě zasvětili svůj život.

 

Keňa je i místem, kteří mnozí považují za kolébku samotného lidstva. Fosilie hominidů se těší velkému vědeckému zájmu a právě Velká příkopová propadlina je lokalitou, kterou můžeme téměř s jistotou nazvat kolébkou, z které vzešel náš druh.

 

Ačkoliv Keňa patří k silnějším africkým ekonomikám, je stále rozvojovou zemí, a proto některé stránky keňské společnosti a infrastruktury země mohou někomu přijít až šokující, pokud se dříve jinde nesetkali s velkou chudobou a nesnadnou kvalitou života, kterou mnozí Keňané denně prožívají. HIV a onemocnění AIDS je jedním z takových problémů, které nedávno způsobily společenské otřesy a oběti této nemoci můžete potkat prakticky všude v Keni.

 

Keňa je zemí mnoha jazyků, etnických skupin a kmenů, přesto si udržuje pocit národní hrdosti, která zčásti prameni z úsilí o získání nezávislosti na britské nadvládě, které se dočkali až v šedesátých letech. A většina obyvatel se cítí optimisticky, pokud jde o budoucnost země. Kvůli okolnostem se mnozí Keňané pouštějí do byznysu v turistickém odvětví s vervou, která může mnohým návštěvníkům přijít odpuzující, avšak jsou velmi často otevření, hovorní a upřímně přátelští ihned, jakmile byly stránky byznysu vyřešeny.

 

Hlavní město Nairobi má populaci více než tři miliony obyvatel. Je to největší a nejrychleji rostoucí město v zemi a také jedno z největších v celé Africe. Nepožívá sice nijak zvláštní pověsti a většina turistů městem jen projíždějí (a rychle), neboť je i hlavním dopravním uzlem. Je jednoduché si příliš připustit nebezpečí, které je v horších čtvrtích města zvláště po setmění nesporně přítomné, ale byla by to chyba. Z keňských měst právě zde kvete nejvíc kavárenská kultura, nespoutaný noční život a například pouze zde můžete ochutnat skutečně pestrou a chutnou kuchyni.

 

Základní potraviny se často vyrábějí z kukuřice a chutným pokrmem je Pilau – kuře s rýží a zeleninou. V Nairobi se také nacházejí jedny z nejlepších restaurací v Africe. Množství druhů gastronomie a cenových škál můžete zakusit od fastfoodu až po pětihvězdičkové restaurace.

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.