Mapa

Levné letenky Madagaskar

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte Madagaskar!

Na Madagaskaru na vás čekají skvostné pláže i jedinečná příroda. Některé druhy zvířat a rostlin neuvidíte nikdy jinde na světě.

Kam na Madagaskaru?

Nejnavštěvovanějším národním parkem na Madagaskaru je Národní park Isalo. V parku uvidíte zajímavé skalní útvary, pouštní kaňon i mnoho přírodní bazénků. Velkou možnost vidět na vlastní oči lemury, chameleony a další jedinečná zvířata máte v Národním parku Analamazaotra. Výlet si můžete udělat také na plantáže Millot, kde se pěstuje kakao a další plodiny. Nádherné pláže s bílým pískem a palmami naleznete na nedalekých ostrůvcích Nosy Be a Ile Sainte Marie. Madagaskar nesmíte opustit bez návštěvy města Morondava na západním pobřeží ostrova. Právě zde se totiž nachází známá alej baobabů. Tyto tisícileté stromy, které se staly symbolem Madagaskaru, dosahují výšky až 30 metrů. Nejlepší fotografie baobabů pořídíte při západu slunce, kdy se kmeny stromů zabarví do zlatova.

Přečtěte si článek Nejkrásnější místa světa.

Kdy letět?

Kdy koupit letenky na Madagaskar? Ostrov má tropické klima, ve kterém se střídá období sucha a období dešťů. Nejsuššími měsíci jsou září, říjen a listopad. Nejvíce prší od ledna do března, kdy jsou části ostrova zcela nepřístupné.

Letenky na Madagaskar

Hlavním letištěm na Madagaskaru je letiště Antananarivo Ivato. Hlavní město Antanarivo se nachází ve středu ostrova. Druhým letištěm je Nosy Be, které však slouží jen pro charterové lety a cestovní agentury.

Letenky na Madagaskar s jedním přistáním zakoupíte se společnostmi ČSA a Air France. Cesta trvá přibližně 14 hodin v závislosti na délce přestupu. Trochu levnější bývá varianta se dvěma zastávkami. Lety s mezipřistáním v Paříži a na Mauriciu spolu zajišťují aerolinie Air France a Air Mauritius. Další možností jsou lety společnosti Kenya Airways se zastávkou v Nairobi.

Ubytování a doprava

Dvoulůžkový pokoj na Madagaskaru si můžete vyhledat už od 250Kč. Na ostrově nechybí ani luxusní pětihvězdičkové hotely. Hlavní místní dopravou jsou taxi-brousse, což mohou být nákladní auta nebo dodávky využívané na přepravu ostrovanů. Cena je oproti taxíkům mnohem nižší. Na jih ostrova se dostanete asi za 10EUR. Madagaskar je 4. největším ostrovem na světě a místní silnice nepatří zrovna k nejlepším. Musíte proto počítat s dobou cesty i 24 hodin. Alternativou je využití vnitrostátních letů Air Madagaskar. Chcete-li ušetřit čas, podívejte se na nabídku autopůjčoven. Mějte na paměti, že mnoho cest je nezpevněných a do některých oblastí je potřeba auto s pohonem 4x4. Využít lze též některé vlakové spoje, která však nejsou příliš spolehlivé.

Co ochutnat?

Základem kuchyně na Madagaskaru je rýže, která se podává ke všem pokrmům. Národní pochoutka se jmenuje ravitot. Jedná se o kousky vepřového masa zabalené v maniokových listech. Velmi oblíbené jsou i rýžové koláče, které si běžně koupíte na ulici. Nechybí ani ryby a steaky ze zvířat zebu. Všude na ostrově se prodává mango, ananas, papája, liči a další exotické ovoce.

Rady závěrem

Pro vstup na Madagaskar je potřeba turistické vízum. Toto vízum na 30 dní si za poplatek 25EUR sjednáte po příletu na letiště Ivato. Budete vyzváni k předložení zpáteční letenky. Oficiálním jazykem na Madagaskaru je malgaština. Běžně se ale užívá francouzština. Přibližně polovina obyvatel se hlásí ke křesťanství. Zbytek ostrovanů vyznává animistická náboženství. Měnou na Madagaskaru jsou ariary. Nejlépe uděláte, když si k jejich výměně přivezete eura. Peníze si můžete vyměnit na letišti nebo v bance. Na malou síť bankomatů se nedá příliš spolehnout. Letenky na Madagaskar si vyhledejte již dnes a vypravte se do exotického ráje!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.