Mapa

Levné letenky Martinik

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Objevte exotický ráj na Martiniku!

Hledáte neokoukanou destinaci pro vaši další dovolenou? Podívejte se na exotický a krásně zelený ostrov Martinik! Věděli jste, že je tato nádhera součástí Evropské unie?

Co dělat na ostrově Martinik?

Martinik patří do skupiny ostrovů Francouzské Antily. Země oficiálně používá francouzskou vlajku a jako zámořský department Francie je součástí EU, přestože se nachází v karibském ráji. Krásné bílé pláže, korálový útes, sopka i zelené hory vás ohromí. Dominantou ostrova je 1300m vysoký spící vulkán Montagne Pele. Příznivci turistiky se mohou vypravit až k jeho kráteru. Hlavním městem ostrova je Fort de France, kde objevíte starou pevnost i nové francouzské čtvrti. Ve městě bydlí asi 100 tisíc obyvatel, a proto zde nechybí dobré zázemí a veškeré potřebné služby. Mezi oblíbená plážová letoviska patří Trois Ilets nebo Tartan. Tyto střediska v mnohém připomínají lázeňská města. Jejich součástí jsou promenády, stylové hotely i pěkné bary a restaurace. Na východě ostrova naleznete pěkné opuštěné pláže. Mezi ostrůvky Oscar a Thierry objevíte lagunu s nádherně průzračnou vodou s názvem Josefinina koupel. Z vaší dovolené na Martiniku se vám nebude chtít vracet!

Nejlepší čas cesty

Podnebí na Martiniku je vlhké a tropické. Teploty se během celého roku drží kolem 30 stupňů. Podobně jako na ostatních ostrovech v Karibiku, nastává v letních měsících období dešťů. Vyhněte se měsíci září, kdy prší téměř každý den. V tomto čase můžete být svědky i tropické bouře nebo dokonce hurikánu. Kdy tedy koupit letenky na Martinik? Nejlepším a nejsušším obdobím jsou měsíce od února do června.

Přečtěte si též článek Nejkrásnější místa světa.

Letenky na Martinik

Z Pražského letiště si nejlépe vyhledáte letenky na Martinik přes Francii. Lety s jedním přistáním v Paříži si rezervujete s aerolinií Air France. Část letu z Prahy občas zajišťují ČSA. Cesta na Martinik s mezipřistáním trvá přibližně 14,5 hodiny.

Z Martiniku lze cestovat i na okolní karibské ostrovy. Přímé lety na Barbados nabízí např. společnosti LIAT nebo Air Antilles Express. Cesta trvá 45 minut.

Ubytování a doprava na ostrově

Ubytování na ostrově si lze rezervovat v různých cenových skupinách. Dvoulůžkový hotelový pokoj si zakoupíte od 1200Kč. Veřejnou dopravu na Martiniku obstarávají autobusy a minibusy. Ceny jízdenek závisí na destinaci. Ostrov je však poměrně malý, a proto nezaplatíte více než několik eur. Auto si můžete pronajmout přímo na letišti. Podívejte se na výhodné nabídky autopůjčoven. Kvalita silnic je na tropickém ostrově nevídaně dobrá.

Gastronomie

Typickým jídlem je accra. Jedná se o obalované ryby, krevety nebo zeleninu v těstíčku. Často se používá silné koření. Velmi oblíbeným pokrmem je též chobotnice s luštěninami a rýží. Další gastronomickou specialitou jsou šneci nebo Colombo de Martinique, což je jehněčí maso v kokosovém mléce. Na ostrově se vyrábí rum, který je součástí různých koktejlů. Víno se dováží z Francie.

Užitečné informace

Jelikož je Martinik zámořským regionem Francie, mohou na jeho území občané ČR vstoupit bez víza a pobývat libovolně dlouho. Ke vstupu vám navíc postačí jen občanský průkaz. Dalšími zámořskými departmenty, kde je režim vstupu podobný, jsou Guadeloupe, Francouzská GuyanaRéunion a Mayotte. Ostrovy, jako jsou Svatý Martin, Svatý Bartoloměj nebo např. Francouzská Polynésie mají podmínky jiné, neboť nejsou součástí Evropské unie. Úředním jazykem na ostrově je francouzština. Často však místní lidé mluví antilskou kreolštinou. Vyhledejte si letenky na Martinik již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.