Mapa

Levné letenky Peru

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Cestujete do Peru?

Peru je jednou z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Svým návštěvníkům nabízí hory, oceán, poušť, památky starověké civilizace i Amazonský prales.

Atrakce v Peru

Vaše návštěva Peru by nebyla úplná bez Machu Picchu. Přestože se jedná o velmi turistické místo, atmosféra slavné vesnice Inků, zasazené mezi horami, vás ohromí. K Machu Picchu se lze vypravit z Cuzca, které patří k nejzajímavějším městům v Peru i v celé Jižní Americe. Další výlet z Cuzca si můžete udělat do Duhových hor (Rainbow Mountians). Na jihu země uvidíte známé obrazce na planině Nazca. Indiáni kmene Nazca namalovali tyto obrazce před více než 2000 lety. V hlavním městě Limě se vypravte do historického centra a také na dvoupatrové městské tržiště. Velkým zážitkem je návštěva Amazonského pralesa. Peru má po Brazílii druhou největší rozlohu této džungle. Uvidíte divoká zvířata a setkáte se i s amazonskými šamany. Nejlepším místem pro výpravy do džungle jsou města Iquitos nebo Pucallpa. V severní části země naleznete pláže a také pěkné městečko Huaraz s pohořím Cordillera Blanca. V národním parku Huascarán uvidíte stejnojmennou nejvyšší horu Peru.

Podívejte se na Současné trendy cestování.

Kdy do Peru?

Pro turistiku v Andách i v pralese jsou nejlepším obdobím cesty do Peru měsíce od června do srpna. V tomto čase je největší sucho. Největší teplo panuje v zemi od prosince do března. Peru je vhodné k návštěvě celoročně, neboť má teplé klima po celý rok. Větší zima může být v horských oblastech.

Letenky do Peru

Kam si koupit letenky do Peru? Z Letiště Praha si můžete rezervovat lety do hlavního města Limy. Letenky s přestupem v Amsterdamu nabízí aerolinie KLM. Let do Peru s mezipřistáním v Paříži pořídíte se společností Air France. Celková doba cesty do Peru závisí na délce přestupu a může vám trvat kolem 17 hodin.

Ubytování a doprava

Dopravu v Peru zajišťují autobusy mnoha soukromých společností. Cenu si vždy domluvte předem a nebojte se smlouvat. Kratší vzdálenosti lze absolvovat taxíkem nebo dodávkou. Do pralesa v Iquitosu se dá dopravit 12 hodinovou plavbou na lodi z Yurimaguas. Pohodlnější alternativou jsou vnitrostátní letecké spoje. V Peru se můžete pohybovat i půjčeným autem. Podívejte se na aktuální nabídky autopůjčoven. Dvoulůžkový hotelový pokoj v centru Limy si rezervujete už od 500Kč. V nabídce nechybí ani luxusní hotely známých značek.

Co ochutnat v Peru?

Nejlépe a nejlevněji se zpravidla najíte na městském trhu, kde nechybí místní speciality, jako jsou syrové marinované ryby ceviche, lamí steak nebo nejrůznější husté polévky. Častou součástí pokrmů jsou kukuřice, fazole a rýže. Oblíbené je též vepřové maso. Těšit se můžete na nejrůznější ovocné saláty a džusy. V horských oblastech je místní lahůdkou opékané morče.

Může se vám hodit

Občané České republiky nepotřebují ke vstupu do Peru vízum. Za turistickým účelem lze vstoupit do země až na 6 měsíců. Měnou je nový sol (NEP). Obecně patří Peru k nejlevnějším zemím Jižní Ameriky. V zemi se mluví španělsky, ale v turistických oblastech se domluvíte i anglicky. Letenky do Peru si můžete zdarma porovnat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.