Mapa

Levné letenky Réunion

Uvedené informace jsou platné k 1.4.2018

Ostrov Réunion

Vydejte se na francouzský ostrov Réunion a objevte vysoké hory, tropický les, sopky, vodopády i korálové útesy.

Co vidět na Réunionu?

Ostrov Réunion není typickou plážovou destinací. Každoročně láká zejména cestovatele, kteří mají rádi krásnou přírodu a touží po aktivnější dovolené. Milovníci turistiky se mohou vydat na vyhaslou sopku Piton de Neiges, která je se svou výškou 3 070 metrů nejvyšší horou ostrova. Réunion je díky svým zeleným horským scenériím přirovnáván k havajskému ostrovu Kauai. Sopečná činnost zde, podobně jako na Havaji, vytvořila dech beroucí údolí a kaňony. Krajinu lze nejlépe obdivovat z vyhlídky Maido nebo Trou de Fer. Ostrov je považován za nejlepší místo na světě pro adrenalinový sport - kaňoning. S průvodcem se vydáte skrz úchvatné kaňony, jeskyně a vodopády. Občas si během výletu seskočíte do hluboké laguny s průzračnou vodou. Na své si přijdou i příznivci horských kol. Cyklistické trasy vedoucí krásnou přírodou vás ohromí. Na Réunionu nechybí ani pláže a dobré podmínky pro surfování nebo potápění. Kolem ostrova objevíte barevný korálový útes.

Přečtěte si Tipy na výlet do exotických destinací.

Nejlepší období cesty

Po celý rok má ostrov subtropické a tropické podnebí. Teploty se většinu roku drží okolo 30 stupňů. V horách jsou teploty asi o 10 stupňů nižší. Letní sezóna začíná v říjnu a končí v březnu. V létě je větší vlhkost vzduchu. Nejvíce však prší v dubnu.

Letenky na Réunion

Letenky na Réunion si z Letiště Václava Havla vyhledáte s leteckými společnosti Air France a Air Mauritius. Na letiště Saint-Denis na Réunionu se dopravíte s jednou zastávkou v Paříži a občas též s druhým mezipřistáním na sousedním ostrově Mauricius. Let vám bude trvat přibližně 17 hodin v závislosti na délce přestupu.

Mezi ostrovy Réunion a Mauricius zajišťují přímé letecké spojení aerolinie Air Mauritius a Air Austral. Za 1,5 hodiny lze cestovat též na ostrov Madagaskar. Letenky si zarezervujete u Air Austral nebo Air Madagascar.

Ubytování a doprava

Levné cestování je možné pomocí autobusů. Cesta je však vždy poněkud zdlouhavá. Pokud chcete být nezávislí, půjčte si vlastní automobil. Autopůjčovny jsou k dispozici na letišti i ve městech. Dvoulůžkový hotelový pokoj na Réunionu si rezervujete od 1000Kč.

Co ochutnat?

Na Réunionu je silný vliv francouzské kuchyně. V místních obchodech si proto zakoupíte croissanty, palačinky i sendviče. Kreolskou kuchyni zase tvoří rýže, luštěniny, kari, ryby a mořské plody. Do jídel se často přidává vanilka, která se z ostrova vyváží do celého světa.

Závěrečné tipy

Ostrov Réunion je zámořským regionem Francie, a proto je úředním jazykem francouzština. Místní obyvatelé, kteří jsou potomky afrických otroků a francouzských kolonizátorů, však používají hlavně kreolizovanou francouzštinu. Na turistických místech se domluvíte i anglicky. Réunion má své zástupce ve francouzském parlamentu a hlavou země je francouzský prezident. V zemi se platí eury. Letenky na Réunion si můžete zdarma vyhledat již dnes!

Ceny zobrazené na této stránce jsou jen odhadované nejnižší ceny. Nalezeno v posledních 45 dnech.